Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Mit tegyek?

S. O. S Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám már 2 napja nem eszik ma már inni sem akart, ugy kezdődott hogy jatszottam vele megfogtam a lábát ás nyüszitett anyukam aztmodta biztos belelepett valamibe azota santit es lassan jár, kedvtelen, mit kéne tennem léccives segitsetek nagyon fontos
2012. márc. 8. 16:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

már meggyógyult a baj azvolt hogy a lába megrándult és azért nem evett mert vesegyulladása volt 2 baj történt egyszerre

:((

2012. márc. 27. 19:33
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de elég lyme-gyanús nekem ez a két tünet ennyire egyidőben...

Figyeld a kutyádat, nem jelentkezik-e más tünet!


[link]


A klinikai tünetek, ha egyáltalán kialakulnak, leggyakrabban a fertőzött kullancs vérszívása után 2-5 hónappal jelentkeznek. Emberekben a betegség három fázisa különíthető el. Az első a vándorló bőrpír, később különböző heveny izületi, keringési és idegrendszeri tünetek, végül az idült elváltozások kialakulása a jellemző. Kutyában ez a tagozódás nem tapasztalható. Bőrpír egyáltalán nincs. A legjellemzőbb tünet a visszatérő, sántasággal járó heveny vagy félheveny izületgyulladás. Ez általában a korábban észlelt kullancs vérszívási helyéhez közelebbi izületeket, elsősorban az elülső lábtőizületet és a csánkizületet érinti. Az izületgyulladáshoz olykor láz, étvágytalanság és elesettség is társul. A sántaság időtartama alatt egy vagy akár több izület is duzzadt, meleg és tapintásra fájdalmas. Ilyenkor a testtájéki nyirokcsomó is megduzzadhat. Jellemző az izületgyulladásra, hogy néhány napos antibiotikum kezelés hatására, máskor magától is elmúlik, majd visszatérhet és ilyenkor olykor másik izületet vagy izületeket érint.


A keringési és idegrendszeri tünetek kutyában extrém ritkák. Az előbbi leginkább szív ingerületvezetési zavar formájában jelentkezik, az idegrendszeri tünetek közül pedig görcsrohamok, agresszió és tompaság fordulhat elő. A vesék megbetegedése valamivel gyakoribb következmény. Ilyenkor immunkomplexek károsítják a kutya veséit, ami fehérjevizeléssel és előrehaladott esetben végzetes kimenetelű veseelégtelenséggel is járhat. A súlyos vesekárosodás általában étvágytalansággal és hányással jelentkezik.


Néha előfordul olyan eset is, amikor a kutya nem mutat semmilyen klinikai tünetet, amíg a veseelégtelenség meg nem jelenik.


A fertőzött kutyák 95%-a klinikai értelemben tünetmentes hordozó. Azonban ez sem tekinthető feltétlenül problémamentesnek. A Borreliák és az ellenanyagok összekapcsolódásából ilyenkor is immunkomplexek keletkeznek. Alapvetően ezek a felelősek a fenti klinikai tünetek, vagyis az izületgyulladások, a szív- és idegrendszeri elváltozások valamint a veseproblémák kialakulásáért, s ez a látszólag egészséges állatokban is bekövetkezhet, ha nem is éri el azt a szintet, ami a klinikai tünetek kialakulásához szükséges.

2012. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólásával azt akarta jelezni ,időszerű lenne a kutyádnak egy komplett Lyme tesztet csináltatni.
2012. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ amint tehetem elviszem orvoshoz :)
2012. márc. 28. 16:04
 15/15 anonim ***** válasza:

A tenyésztő vagyok! Örülök, hogy csak egy egyszerű rándulás volt!


A többi hozzászólónak! A GYIK szabályzatát be kéne tartani! Nem más hozzászólókat kell leszólni, nem is ismerik azt az illetőt, aki kérdez vagy válaszol!

2012. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!