Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természetű a magyar agár?

Milyen természetű a magyar agár?

Figyelt kérdés
Mennyi a mozgás igénye jó-e agilyti kutyásnak? Mennyire képezhető mennyire jön ki más állatokkal (macska kutya) mennyire gyerekszerető ????Benti kutyának jó-e?Házőrző-e?
2009. jún. 9. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az agárnak rengeteg mozgás kell.Én nem ajánlanám agility-re a soványsága miatt,meg nem is tesz jót neki a gerince miatt legalábbis szerintem. De ha sportot akarsz űzni vele akkor a futást tudom ajánlani.Én még fiatal koromba ismertem egy agárt,tündéri volt gyerekszerető mindig nyaldosta az embereket,szóval nem volt egy agressziv kutya.Amugy gyerekszeretés és a macskához való viszonya szoktatáson múlik,de ha kiskora óta van mellete macska,gyerek akkor biztos kijönnek egymással. Jól tanitható okos fajta. A szőre miatt télen jó ha meghuzhatja magát valami meleg helyen. Nyáron meg szeretnek kit futkosni.A házőrzésről annyit hogy ugat,de nem harap meg senkit.
2009. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mozgásigénye rengeteg, agilitykutyának nem jó szerintem, nem a teste miatt, hanem azért, mert nem az a tipikus pattogós kutya, mint pl a pásztorok, de szórakozásként persze akárki cainálhatja.Okos kutya, de mint az előbb is mondtam, nem pattogós igenis gazdám, hanem önálló, szóval megtanulja amit akarsz, de biztos, hogy nem fog olyan pontosan és lelkesen szótfogadni mint egy német juhász rendőrkutya mondjuk, mert neki nem ez volt a dolga. Mivel vadászkutya, ezért nem tudom hogy jön ki az állatokkal, de szoktatással biztos. Viszont ha valaki versenyzik vele, akkor kétlem, hogy nyugodtan néz egy mászkáló macskát... A gyerekek mellett nem nagyon tudom elképzelni, mivel azt hallottam róla, hogy csöndes, tartózkodó, büszke kutya, ez valahogy nem illik a gyerekek mellé. Kinti kutyának mondanám a mozgás miatt, de bentinek a szőre miatt (kivéve afgán vagy orosz agár). Theát benti kutya, de soksoksoksok mozgással. Házőrzónek nem ezt a kutyák kell alkalmazni. Sok helyen olvastam hogy pórázról elengedni kockázatos, mert ha meglát valamit akkor fut... Szerintem egy kicsit több időt igényel ezek miatt mint egy "átlagos" kutya.

Nincs agaram, csak a több olvasott, hallott anyagra alapoztam az ismereteim.

2009. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát elvileg 1 nyugodt fajta kutya és neki sokat kell mozogni és az alkata a futásra termett szerintem jó házörző de benti kutyának nemtudom elképzelni szerintem jobban érzi magát a szabadban.
2009. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Újságokban, interneten olvastam jó pár adatot a Magyar agarakról, nem állítom, hogy kicsit nem leszek elfogult, elvégre ez a fajta engem teljesen megnyert magának. Elsősorban a természetéről: nyugodt kutya, nagyon fogékony szinte mindenre megtaníthatod, és éppen ezért kellő motivációval az agility is menni fog neki, ha nem is lesz benne olyan kimagasló mint például a courisingben. Ráfordított idő kérdése. Kifejezetten lusta. Miután kifutotta magát, maximum sebességen, ami legendás, akár órákig is csendben elheverészik. Ám a nyugodtság mellé jó adag öntudat is párosul. Azok a tipikus makacs kutyák, akik tudják nekik mi a jó, és hajlandóak a gazdi kedvében járni, ha olyan kedvük van... Magyar agárra a legjellemzőbb a távolságtartás idegenekkel szemben és a gazdával szembeni hihetetlen hűség. Ennek a szépséghibája, hogy ha vad van a közelben a hűséges kutya azonnal elfelejti a gazdit. Ezért a behívásra nagy hangsúlyt kell fektetni már kölyökkorban. A gazdát és a házat is kitűnően védi, de nem agresszív. Ez a standardjában is így van meghatározva. Szoktatás mellett is maximum csak saját macskát tűr meg, a nála kisebb állatokkal nem nagyon jön ki a hatalmas vadászösztön miatt (a vadász kutyák közt az agarak az egyetlenek, akik állták, hajtották, megölték, és visszahozták a vadat, tehát a gazdától függetlenül is megállták a helyüket a vadászmezőkön)A gyerekekkel való viszonya ugyanúgy a szoktatás kérdése, mint a többi kutyánál. Ha kölyök kora óta gyerekek közt van természetesen a családrészeként fog rájuk tekinteni, de gyerekkel kutyát egyedül hagyni, mind az állat, mind a gyerek érdekében nem ajánlatos, akármilyen megbízható is. Sok sikertörténetet hallani, hogy az ekkora meg akkora kutyával nőtt fel a gyerek, hát ugyan ez kivitelezhető az agárral is, de sokszor van úgy, hogy a gyerekhez nem eléggé hozzászokott kutya a gyerek reakcióit, testbeszédét félre érti és támadásnak veheti. Szerintem jobb a problémákat kiküszöbölni, mielőtt azok fel merülnének. Udvarban és házban is jól tartható, de ha házba kerül akkor többet kell mozgatni. Remélem ezzel mondtam valami újat és segíthettem.
2010. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy írhat ekkora idiótaságot valamelyik baromarcú sovány :)) 30 kg környéki egy kan az sovány 60 km/h val fut akár 3-4 km-et ...Tanulj még te idióta mielőtt választ írsz
2021. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!