Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdett rágni, és nem értem...

Elkezdett rágni, és nem értem hogy miért?

Figyelt kérdés

Nem olyan egyszerű a dolog!

Egy 5 éves kutyust fogadtunk örökben 2 hete!Soha életében nem rágott meg semmit!Sőt,nem is nagyon érdekli semmi!

El van,lent elszaglászik de igazából se a kutyák se semmi más nem kelti fel a figyelmét!

Egyébként nagyon okos,semmi baj nincs vele!

De pár napja elkezdett rágni,kis dolgokat,nem jelentős de félek hogy ez el fog fajulni!

Rendszeresen lent van,minimum 20 percekre de ennél csak több szokott lenni,napi 3-szor!

Amúgy a volt gazdinál is kb ennyit sétált,csak össze sűrítve mert kennelben lakott és nap közben nem nagyon volt rá idő!

Szóval nem értem miért van ez!

Ha esetleg lenne valami tanács azt megköszönném!


2012. márc. 4. 17:01
 1/4 anonim válasza:
0%
a kutya nem a panelba való...
2012. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mégis több ezren tartanak,milyen érdekes....

kössz a semmit!

2012. márc. 5. 06:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Mozgasd többet, lehet, hogy idáig is ennyit mozgott csak, de attól még nem biztos, hogy elég is volt neki. A napi 1-1,5óra aktív mozgás valószínűleg jobb lenne, a laza 20perces séták nem nagyon tudják lefárasztani. Szellemileg is kell neki valami gyakorlás, taníts neki trükköket, játsz vele olyan játékot ahol használnia kell az agyát... (pl szag alapján megkeresni valamit, itt a piros hol a piros kajával)

Vegyél neki valami olyat amit nyugodtan rághat, füstölt csont, rágós játék, kötél, hentestől/tescoból... nagy darab disznó/marha csont, ezt megfőzöd és le fogja foglalni.

2012. márc. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem!De ez az hogy semmi nem érdekli!Tényleg semmi!

Sajnos itt kutyatársat nem találok mert nagyon neveletlenek a kutyák és a gazdik se valami barátságosak!

Este akár 1 órát is lent vagyunk,csak hát a sétán kívül nem tudok mást csinálni vele!

Nem érdekli a labda sem,a bot sem,semmi!

Igazából egy játszópajtás kéne neki!

Elengedni lent még nem nagyon akarom mert mégis csak 2 hete van itt!

Na meg mi is dolgozunk,megyünk a dolgunkra,nem mindig van időm vele foglalkozni!

Olvasgattam és a Victoria Stilwell is írta hogy a napi egészségügyi 2szeri séta mellett HETI 2 alkalom elég egy kutya átmozgatásához!

Na hát ehhez képest mi naponta sétálunk este egy órákat!

Ahonnan hoztuk se volt többet sétáltatva csak hát gondolom ott volt játszópajtás és az más volt!

2012. márc. 5. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!