Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Vonyít a kutyám!

Mit tegyek? Vonyít a kutyám!

Figyelt kérdés

Egy hónapja hoztunk el egy menhelyről egy 10 hónapos, kis testű keverék, ivartalanított szukát. Szálkás szőrű tacskóra hasonlít, de hosszabbak a lábai. A menhelyen direkt őt ajánlották, mert már volt örökbe fogadva lakásba 6 hétig, de visszavitték "költözés miatt", ott állítólag szobatiszta volt, jól beilleszkedett. Mi nagy társasházi lakásban élünk, de nappal mindketten dolgozunk, ezt a menhelyen is elmondtuk, de biztattak, hogy ő nagyon nyugodt kutya, nem lesz gond. Ehhez képest a szomszédok elmondása szerint ahogy elmegyünk 8-kor, vonyítani kezd, és nem hagyja abba, amíg haza nem érünk 4-5 körül, közben mindent szétszed. Reggel 30 percet, este 1,5 órát sétáltatjuk, és szabadidőnkben minden percet vele vagyunk, tanítgatjuk, neveljük, már ilyen rövid idő után erősen kötődik hozzánk. Minden ide vonatkozó irodalmat elolvastam a neten, a legtöbb helyen azt írják, ez azért van, mert nem vagyok falkavezér. Én ezt nem igazán hiszem, mert a kutya (magától) előreenged az ajtóknál, jól behívható, pórázon szépen megtanítottuk sétálni, amikor mi eszünk, ő sohasem kunyerál, hanem félrehúzódik és lefekszik. A tanácsoknak megfelelően távozáskor és hazajövetelkor rá sem nézünk vagy 10 percig, nem búcsúzkodunk. Rengeteg játéka, rágókája van, olyan labdát is vettünk neki, amit tele lehet pakolni száraztáppal, és játék közben folyamatosan szóródik ki belőle, elvileg órákig eljátszik vele a lakásban hagyott kutya. Ezt estére kifogyasztja, de mégis vonyít végig a szomszédok szerint. Egy 10 nm-es helyen van olyankor, mikor mi elmegyünk, mert sok helyen írták, fontos, hogy kis helyre legyen leválasztva, mert ez is megnyugtatja. A fekhelyére egy használt pizsifelsőmet tettem, mert mások szerint ez válik be, de semmi... Sok kutyás ismerősöm van, aki egész nap dolgozik, de ugyanez a probléma náluk vagy nem is létezett, vagy megszűnt pár hét alatt. Nekem is volt már korábban ugyanebben a lakásban egy kutyám, akivel soha nem fordult elő hasonló.


A szomszédok persze teljesen kivannak, eleinte nem hittem nekik, mert amikor mi hazajövünk, a kutya mindig csendben van, de két alkalommal előfordult, hogy délelőtt jöttem haza, és mindkétszer rajtakaptam, hogy elviselhetetlenül hangosan üvölt, arénázik a kutya. Végső elkeseredésünkben beszereztünk állatorvostól egy korszerű, természetes anyagokat tartalmazó kapszulát, a neve Calmex, amit kifejezetten szeparációs szorongásra fejlesztettek ki kutyáknak, és Amerikában jól bevált. Nekünk ez sem segít semmit (egy szomszédot ráállítottam, hogy "tegyen jelentést", de a kutya ugyanúgy őrjöng).


Nagyon imádjuk, nem akarjuk odaadni senkinek, de ha ez így megy, kénytelenek leszünk... :( :( :(



2012. febr. 23. 17:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez fantasztikus eredmény! :) Ilyenre nem is számítottam. Gratulálok! Megkérdezhetem, hogy mennyibe került a kutyaterapeuta?
2012. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

izgatott, nyugtalan kutyának éppenhogy nyugalomra van szüksége és nem engedelmességi képzésre, nem állandó pozitív megerősítésre,jutalmazásra-hiszen így a nyugtalanságát is jutalmazzák.

Fizikai lefárasztás után a lakásban pihenőhelyének egyértelmű kijelölésére, mozgásterének szűkítésére és nem annak növelésére-és ennek a helynek a tökéletes nyugalommal és pihenéssel való összekötésére(erre célszerű akár szobakennelt is használni)-szüksége van az egyedüllétre való szoktatására (fokozatos kis lépésenként!), a gazdik személyes és mozgásterének kijelölésére és feltétel nélküli tiszteletére, meg kell tanítani a nyugodt várakozásra, egyértelműsíteni a szabályokat, határokat az életében és ha nyugtalan, ideges akkor a legjobb ha figyelembe sem veszitek...majd megtanulja, hogy nyugalomban csatlakozhat a falkához...ha mindez megvan akkor egyedül is el lesz

hol laktok egyébként?

2012. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
"...az "öt perces szabály": ha hazajöttök, akármilyen lelkendezve fogad a kutya, nem szabad ránézni, hozzá szólni. Vetkőzz le, főzz egy kávét, bírd ki, hogy nem törődsz vele. Ezzel kifejezed neki, hogy te vagy az alfa, a vezér, és ő csak akkor jöhet oda, ha te szólítod. 5 perc után hívd magadhoz, innentől foglalkozhatsz vele." ez a félreértelmezett ötperces szabály!!!Fennell nem erről ír-azt mondja röviden, hogy amikor a kutya tökéletesen nyugodt, várj még öt percet -biztos ami biztos alapon,és utána lépj kontaktusba vele!-nagy különbség van a kettő között! nem kell csodálkozni, hogy így nem működött a dolog...
2012. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miből gondolod, utolsó hozzászóló, hogy nem működött a dolog... Amikor elkezdtük alkalmazni az ötperces szabályt, egy perc se telt bele, már nyugodt volt a kutya, nem lelkendezett többé az érkezésünknek. Ennyi idő alatt megértette, mi a helyzet. Utána még kivártuk a javasolt 5 percet - ezalatt a kutya a párnájára ment és ott lefeküdt. Utána hívtuk magunkhoz. Bocsánat, ha félreérthető voltam az előbb.
2012. márc. 13. 11:58
 15/19 A kérdező kommentje:
Két és fél óra 4000 Ft-ba került, azóta pedig e-mailben kérhetünk további tanácsokat, ingyen.
2012. márc. 13. 12:02
 16/19 anonim ***** válasza:

komoly szakember legalább 2000-3000 Ft-ot kér óránként!:))) -akárcsak egy jó nyelvtanár- de azzal lehet is haladni

ha működik az "ötperces szabály" akkor miért van még gondotok....illetve a kutyának mi a gondja-kicsit nem is kicsit zavarodottnak tünik a kérdező....lehet ez a probléma

2012. márc. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítség helyett kigúnyolsz. Persze, hogy zavarodott vagyok, hiszen én nem vagyok kutyaszakértő, mint te, csak egy jó szándékú laikus. Szerencsére már oldódik a probléma, szerintem hamarosan nyoma sem lesz. Akár a te módszereddel, akár más módszerével... Tegnap vendégségben voltunk a kutyával, ahol egy másik kutya is volt, és mindenki teljesen le volt döbbenve, hogy a miénk mennyire nyugodt, szófogadó, és milyen ügyesen végrehajt minden utasítást (boldogan, örömmel, mert nagy sikerélménye van ám benne! :) ) Egyébként az 5 perces szabály tényleg rögtön működött, amikor a "komolytalan", olcsó álszakember megérkezett hozzánk, a párom engedte be. Én pár perccel később érkeztem, és nagyon meg volt lepve ő is, amikor látta, hogy a kutya hogyan fogadott engem (semmi ugrálás, csak farokcsóválás a tisztes távolból, majd a helyére ment, és tiszteletteljesen várt). Szóval nem az öt perces szabály rosszul alkalmazása miatt van a baj. Szerintem azért egy kutya ennél egy kicsit összetettebb lény, és minden állat egyedi eset, főleg a menhelyről elhozott, többször cserbenhagyott, meggyötört előéletű kis lények... Őt már kétszer visszavitték, és szerintem ez sem törlődött még ki belőle, nem csak az a baja, hogy nem vagyok neki jó falkavezére (persze biztos az sem vagyok egyelőre, de mindent megteszek). De ha csak alázni tudsz engem, akkor kérlek, többet ne válaszolj. Fölényeskedésre nincs szükségem.
2012. márc. 15. 09:31
 18/19 anonim ***** válasza:
nem igazán értem, mire volt jó a fikázás. Ha nekik beváltak a módszerek, akkor minek okoskodni? Nem minden kutya ugyan olyan, ahogy az emberek is mások.
2012. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ezt sem ár végig nézni/olvasni! És véleményem szerint érdemes annak is akinek már van valamilyen bevált módszer. Érdekes dolgokat lehet meg tudni!

Vajon ezek a módszerek egy 9 éves kan kutyával is működnek?

Valaki akinek idősebb kutyája van? Tapasztalat?

[link]

2013. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!