Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok mikortól sétált...

A ti kutyátok mikortól sétált rendesen pórázon?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet elvárni egy kölyöktől a pórázon való normális közlekedést? Nektek mennyi idős volt a kutyátok mire megtanulta?
2012. febr. 21. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Most 8 hónapos a kutya de már 3 hónaposan tudott sétálni szépen pórázon.
2012. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én hét hónapos korától szabtam szigorú szabályt a pórázon való sétához. Előtte sem voltak nagy gondok, néha húzott, néha lemaradt, de nem volt vészes. Bár persze a póráz szabály csak akkor működik rendesen, ha a séta során el is engedem a kutyát, hogy kimozogja magát.
2012. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7 hónapos korára normalizálódott teljesen. Addig is voltak időszakok, amikor gyönyörűen jött pórázon, de néha még húzott, ill. sokszor a melletti sétát jutalomfalattal szokta meg. Mostanra nem húz és ha behívom lábhoz, már nem kell neki jutalomfalat, szépen jön mellettem (igaz, végig nagyon dicsérem, rajta pedig tök látszik, hogy milyen büszke magára :))
2012. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
* láb melletti sétát
2012. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

ez a gazditól függ!

a kutyaiskolát megjárt gazdik hamar meg tudják tanítani az ebbel, még kölyök korban,de ha megy az ember a saját feje után ?? hát az évekig ,sőt akár soha sem fog jól működni :)

persze megy egyedül is, de az ember nem tud alapból kutyául, és a kutya sem beszél emberül:)

a megállok megfordulok, meg a berántom a pórázt, illetve a sok jutifalat séta közben, remek móka a kutyának, de kevés eredménnyel jár, mert mindíg ezt kell tenned !

a kutya akkor sétál szépen NYUGODTAN LÁB MELLETT , ha megtanítod !

a tanulás folyamata a lényeg . persze 1-2 kg-os kutyánál majdnem mindegy, de 10-15 kg felett már komoly kihívás :)

30 kg felett pedig szigorúságot,és nagyfokú figyelmet,illetve fegyelmet követel,mind az embertől,mind a kutyától !

alapszabály : NEM A KUTYÁT SÉTÁLTATOD !! MEGENGEDED A KUTYÁNAK,HOGY ELKÍSÉRJEN SÉTÁLNI !

teszt : sétálj lassan, nagyon lassan a kutyáddal 10 majd 20 később 30 percet ,és meglátod !!!

nehezebb mint bármi más,!!!

miért, mert folyamatos koncentrálást követel a kutyától és ha már megy ,hát MEGTANULTA :)

2012. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos korában már jött mellettem mint a kisangyal, azóta is tökéletesen jön mellettem, sosem húz.
2012. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
9 hónaposan került hozzám menhelyről, első 1-2 napban bizonytalan volt még, ment ő előttem, mellettem, mögöttem :) 1 héten belül már működött a bal oldalamon séta, aztán hamar megtanulta, hogy nem húzunk, lábnál jövünk. Sok jutifalattal tanulta...kb. egy éve vezettem be a direkt pórázos sétákat, mikor céltalanul, szigorú pórázfegyelemben sétálunk, mindenféle vezényszó nélkül...ha megelőz, hátrálok, akkor visszajön láb mellé...ez a típusú séta akkor sokkal gyakoribb, ha lazul a fegyelme a hétköznapokban
2012. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A németjuhászom, mivel nagytestû eléggé hamar kezdtem el a pórázon sétálást, kb olyan 4 hónapos korára már rendesen jött és mivel nem vettÚnk neki hosszú pórázt, csak 10cm-et muszály volt mgatanulnia :) A keverék kutyusomat kissé elkényeztettem, mire észbe kaptam 1 éves volt, és bár nem húzott de nem jött melettem így ô kb másfél éves korában tanulta meg :)
2012. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azonnal úgy sétált de érdemes otthon gyakorolni vele és ha húz rántani rajta egyett és mikor melléd kerül ellazítani a pórázt és találj ki valami parancsszót rá pl: lábhoz
2012. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!