Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fésüljem Bichon kutyusom?

Hogyan fésüljem Bichon kutyusom?

Figyelt kérdés
Sajnos nem igazán szeret fésülködni :S Már kicsinek próbáltuk hozzá szoktatni, de mindig harap miatta :S Nyírni sem engedi magát. Próbáltuk már úgy is, hogy közben etetjük, de az sem használt :S
2012. febr. 20. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogjátok le. Ha rájön, hogy nem tud ellenkezni, nem fog. És semmi simogatás, etetés meg ungyumbungyum, mert azzal csak megerősítitek benne, hogy ebben a helyzetben az agresszió a helyes reakció. Szóljatok rá erélyesen, ha hisztizik, és érjétek el, hogy fejezze be. Nincs cukorból, lefogod, megfésülöd, végén simi meg jutalomfalat és nagy játék.
2012. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Elolvastam a másik kérdésedre ékezett kommenteket is. Ne hagyd, hogy terrorizáljon. Nagyon a fejedre fog nőni.

Az én kutyám is szeret harapdálni, ő 11 kg, de nem engedem neki és kész. Ha nagyon be van pörögve akkor leszoktam szorítani (finoman, de határozottan) a földre, és csak akkor engedem föl, ha megnyugodott. Ő is utálja az ilyen dolgokat, de mostmár beletörődött, mert tudja, hogy úgyis kitisztítom a fülét, fogát, könnyvonalát, ha akarja, ha nem. Ne félj tőle. Határozottan fésüld tovább, ha akarja, ha nem. Ha meg nagyon harapdál akkor szorítsd le, mutasd meg, hogy nem ő dirigál. Én meg azt is szoktam csinálni, hogy összeszorítom az állkapcsát, amíg nem fejezni be. Persze ezt sem erősen, csak határozottan. Ez így hosszútávon nagyon rossz, hogy nem tudjátok megfelelően kezelni, féltek tőle, mert lesznek olyan helyzetek amikor muszáj lesz pl kifertőtleníteni egy sebet stb. Sose hagyjátok rá! Majd rá fog jönni, hogyha hagyja magát hamarabb befejeződik a fésülés. Az enyém se próbál már ellenszegülni, pedig én sebet fertőtlenítek és krémezek neki napjában 3x-or 4x-er. Egyébként is te vagy az erősebb, ne félj tőle! =)

2012. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a hátát még úgy ahogy, de engedi. Az érzékenyebb helyekkel van a gond, mint pl a nyak, láb és mellkas.
2012. febr. 20. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!