Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított szukával és...

Ivartalanított szukával és kannal lehet kiállításra nevezni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Munkaversenyre igen, kiállításra nem. Nem is lenne értelme, hiszen a kiállítások lényege a tenyésztésben való részvétel elbírálása.
2009. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kivéve:

MÁTÉSZALKA CAC - 2009. szeptember 20.


Magyarországon először nyílik lehetőség az ivartalanított fajtatiszta kutyák bemutatására a MEOE által szervezett kiállítások történetében. A MEOE mátészalkai szervezete a CAC kiállítást rendezők közül elsőként kíván élni azzal a lehetőséggel, hogy a tenyésztők és tulajdonosok az ivartalanításon átesett kutyáikat is bemutathatják a rendezvényen.


Nevezési feltételek: FCI Törzskönyv

Nevezési osztályok: ivartalanított kan kortól függetlenül, ivartalanított szuka kortól függetlenül.


Nevezési díj: 2.500 Ft.-

A bírálatok a fajta körben történnek a fajta bírálatok előtt.


BEST IN SHOW program keretében adják ki a "Kiállítás legszebb ivartalanított kanja" és a "Kiállítás legszebb ivartalanított szukája" címet.


www.meoemateszalka.hu

2009. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, olyanról még nem hallottál hogy hobbykiállító? Szerencsére nem csak tenyésztők viszik kiállításra a kutyáikat. Amúgy akkor a tenyészszemle mire van? Nem ott bírálják el hogy lehet-e tenyészetni???

2. köszi, benevezem Mátészalkára a kutyáimat.

2009. jún. 5. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:


ettől még az elsőnek teljesen igaza van, ne támadj rá

és hogy öszinte legyen én még nem hallottam hobbykiállitorol pedig voltam már 1-2 kiállitáson :) nagyon sok pénzbe kerül és igy tulajdonképpen feleslegesen csinálnák

de mindig vannak olyan rendezvények ahol az ivartalanitott kutyust és a keverék kutyust is meg lehet méretettni :)


sok sikert mátészalkához :)

2009. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én hirtelen 3 emebert tudok mondani az ismerettségi körömből, aki egyáltalán nem akar tenyészetni, mégis elviszi a kutyáját kiállításra, hogy megmérettesse, visszajelzést kapjon felőle, és legfőkébb azért mert élvezi, nekik ez a hobbyuk. Nekem az ivartalanítás fontosabb volt, de szívesen kapnék visszajelzést a kutyáimról, így nagyon örülök hogy Mátészalkára nevezhetünk.
2009. jún. 5. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a kiállítások lényegeg nem csak a tenyészthetőség,hanem pl.egy párosítás eeredménnyességének lemérése az utódokban..vagy egy kennel tenyésztett kutyáinak elbírálása..ehhez szerintem ivartalanított kutyákat is lehetne nevezni,de sajnos nem így van kitalálva egynlőre..mert pl.vesz vki egy kutyát és ivartlanítattja,de tenyésztő meg akarja nézni,hogy erdeményes volt-e a párosítás,akkor miért ne vihetné kiállításra?
2009. jún. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Mindenkibe sulykolják bele az ivartalanítás fontosságát (szerintem is nagyon fontos, ezért csináltattam meg), de közben meg kiállítani nem lehet ivartalanított kutyákkal? Hogy is van ez?
2009. jún. 5. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:

igen,ez tényleg hülyeség..nem minden kutyát kell/akarnak tenyészteni,aki kiállításra jár,más funkciója is van a dolognak..

egyébként az ivartalanítás tényleg fontos,azén havanesem is ivartalanítva van és ezt kéne tennie minden törzskönyv nélküli hobbikutyatartónak..

be kéne vezetni,hogy ivartalanított kutyák is felvezetehetők legyenek.

amúgy asszem veterán kategóriában indulhat ivartalanított..

2009. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát a veterán kategóriától szerencsére még messze vagyunk (1 és 2 évesek:) Amúgy nekem is két gyönyörű havanesem van:)
2009. jún. 5. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!