Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen veszélyei vannak az...

Milyen veszélyei vannak az ember egészségére a lakásban tartott (kisebb) kutyának?

Figyelt kérdés
A kötelező oltásokon és fürdetésen kívül még mit lehetne tenni ezek elkerülése érdekében? Milyen tapasztalatitok vannak? Köszi:)
2012. febr. 16. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pampó alatt cipőt értesz? Én nem húznék rá.. Egy kistestű kutyát amúgy sem megerőltető berakni a kádba és lezuhanyoztatni a lábát...
2012. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lakásban tartott kutyánál, felelős kutyatartóként ,talán az a legnagyobb veszély ,hogy nem nagyon vagy táppénzen, nem leszel beteg :)

így fennáll a veszélye ,hogy minden nap melóba,vagy suliba kell menni :)

más nem nagyon van !!

tény,hogy a felelős gazdik sokkal többet mozognak ( rendszeres napi többszöri kutyasétáltatás miatt ),mint a kutyátlanok,így egészségesebbek is !!

oltások, -3 havonta féregtelenítés, a kutya talpának letisztítása minden séta után, rendszeresen ápolni a szőrüket ( esetleg tiszta vízzel lemosni, ha sáros),évente 2-3 X rendes samponos fürdő, rendszeresen tisztítania fülüket, stb.

és ennyi :)

persze a kutya működik ezek nélkül is, de az embereknek, és szerintem a kutyáknak is jobb, ha a fent leírtakat betartjuk :)

ha, a kutyád egészséges, akkor csak tisztán kell tartanod, ha tisztán tartod, és sokat mozgatod, már majdnem felelős gazdi vagy :)

2012. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Hajna88 válasza:

Kedves kérdező.

Két bichon havanese boldog gazdija vagyok (panelban).

Az idősebb 6éves lesz,a kisebb (a fia) 2múlt.

Ezidő alatt semmi bajunk nem lett tőlük.És úgy gondolom nem is lesz,pedig kanapébetyárok mind2-en.

Én nem fürdetem őket.Ha csatakosak,akkor az előszobában lerázzák magukat,talpukat megtörlöm,és ha "tiszták",bejöhetnek. Tavasszal meg nyáron többet fürdenek,mert akkor felveszik a nyári ruhát,így gyakori vendégek vagyunk a kozmetikusnál.Az atkák (ami a kutyák fülében szokott bajt okozni) egyedül,amit elkaphat tőlük az ember,de ez felelős kutyatartónál igen ritkán fordul elő.Remélem tudtam segíteni. Sok örömet kívánok a kutyussal.:) Üdv:Hajna

2012. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, azon kívül rendszeres féreghajtás és bolha-kullancs elleni védelemre van szüksége a kutyáknak.

Nem tudom mennyire vagy 'tisztaságmániás', ez nem derült ki számomra, de ha extrém módon, és már előre félsz a betegségektől, akkor miért gondolkodsz kutyatartáson?

Ha nem, akkor vedd semmisnek az előző bekezdésem. :)

Amúgy a cipő, ha megszokja, nem rossz sáros, esős időben, de minden alkalommal kicsit túlzásnak tartom.

2012. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tényleg hasznosak voltak! :)
2012. febr. 16. 17:56
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mint már fentebb leírták semmilyen veszélye nincsen, ha megfelelően rendben van tartva a kutyus. Oltások, bolhanyakörv, féreghajtó. Én a tappancsait, fenekét stb egy törlőkendővel szoktam áttörölni és kész. Elég szoros kapcsolatot ápolok a kutyámmal, rengeteget puszilgatom és eddig még soha semmilyen bajom nem lett tőle!!=) Úgyhogy ne aggódj!=)

2012. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!