Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen veszélyei vannak az...

Milyen veszélyei vannak az ember egészségére a lakásban tartott (kisebb) kutyának?

Figyelt kérdés
A kötelező oltásokon és fürdetésen kívül még mit lehetne tenni ezek elkerülése érdekében? Milyen tapasztalatitok vannak? Köszi:)
2012. febr. 16. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
megfegyelmezed, hogy ne harapjon meg senkit.
2012. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Most konkrétan arra gondolsz, hogy az ember milyen betegségeket kaphat el a kutyájától?


Semmilyet, ha a kutya megfelelően van ápolva és gondozva, megkapja az állatorvosi ápolást, ha szükség van rá (beteg), akkor semmilyen egészségtelen dolog nem érheti az embert. De nem csak a kisebb kutyáknak, de a nagyobbaknak sincs semmilyen negatív hatása.

2012. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A kutya az az állat amely a legkisebb veszélyt jelenti ilyen szempontból az emberre.Oltások!És kész!

Fürdetni nem ajánlatos olyan sűrűn,mert bőrelváltozást idézhet elő.

2012. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul fogalmaztam.Nem legkisebb,hanem egyáltalán nincs veszély.A macska már más kérdés lenne.
2012. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Uuu, ez megnyugtató...köszi:D Szeretnék hamarosan egy kiskutyát és gondoltam feltérképezem előtte az eshetőségeket.
2012. febr. 16. 11:43
 6/16 A kérdező kommentje:
Brr...a macskák valahogy nem szimpik nekem:))
2012. febr. 16. 11:44
 7/16 anonim ***** válasza:

A féreghajtás fontos, az eddig kimaradt illetve a megfelelő védekezés a bolhák-kullancsok ellen.

Egy megfelelően ápolt és nevelt kutya legyen akár kicsi akár nagy semmilyen veszéllyel nem fenyeget.

Fürdetésen kívül ilyen időben (nálunk most tiszta latyak minden) érdemes séta után langyos vízzel megmosni vagy száraz ronggyal/törölközővel áttörölni a tappancsokat,illetve a hasa alját. Ha nagyon koszolódna, akkor a gyakori fürdetés helyett szokták ajánlani a száraz sampont is (én még nem használtam, nincs vele tapasztalatom).

2012. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az nagyon pocsék ötlet ha kis pampókat húznék sétáltatáshoz a tappancsaira? :)) Na jó, lehet viccesen nézne ki, de legalább azt tudnám majd mosni, és nem maradna koszos a lába.
2012. febr. 16. 11:49
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

kutyának kertbe a helye.

szőrös patkánnyal nincs tapasztalatom.

2012. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Neked meg a disznóólban kedves utolsó.
2012. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!