Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westi kiskutya szemkörnyéki...

Westi kiskutya szemkörnyéki szőrelszineződését milyen szerrel lehet megelőzni, ill. tisztítani?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 23:06
 1/6 anonim válasza:
93%
Azt megelozni nemnagyon tudod, esetleg tisztítani samponnal, és jobb ha ugy van megnyírva hogy a szemkornyékén rovidebb a szor...
2009. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a probléma az lehet nála,hogy a könnycsatorna elzárodott.De a kometikus kiszokta nyirni a szört és tisztogatni kell.
2009. jún. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisállatkereskedésben lehet kapni erre egy szert,amivel lehet tisztítani.Mi bolognese-einknél használjuk.Egyébként minden nap le kell szedni a csípát a kis szemükről.Az is színezi sajna.Ja,és kamillateás lemosás is segít,ha esetleg gyulladás miatt váladékozna kicsit a szeme.
2009. jún. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jún. 3. 08:04
 5/6 anonim válasza:

Szió én kutyakozmetikus vagyok.

Nem kell aggódni, ez nem baj, teljesen természetes.

Persze szebb ha hófehér...

Nyírásnál, ollóval finoman le lehet vágni az elsárgult (néha barnult) részeket.

Megoldás lehet ha naponta egyszer finoman, langyos vizes ruhával megtörlöd a kis szemét és akkor a könny és csipa nem rakódik a szőrre.

Ébredés után célszerű.

Ezen kívül vannak fehérítő samponok és porok DE:

ezekből csak a legdrágábbat érdemes és szabad megvenni és szem környékén ne használd mert nem tesz jót és nagy odafigyelést igényel!

Ez inkább idősebb kutyiknak van akiknek a fedőszőrük is sárgul már.


Amúgy vicces lehet de nem: a cigi a kutyaszőrt is besárgítja. Komolyan.

2009. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi borvizes vattával törölgettük. bevált
2009. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!