Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek venni mellé egy nőstény...

Merjek venni mellé egy nőstényt? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
A 10 hónapos Bernáthegyi kutyám mellé szeretnék venni egy nőstényt. De elég sok gond van az ápolásával és sokat eszik, és talán jó lenne egy nagyobb kennel is. Sok pénz igaz de ez nem érdekel. Csak az hogy ez esetleg sok lesz.
2009. máj. 31. 19:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%

mekkora kennelben lennének a kutyák??

már bocs,de egy kennel egésznapra nem jó megoldás egyik kutyafajtának sem..miért nem engeded ki őt a kertbe??

a kennel csak az időszakosz elzársra van(pl.vendégek,esetleg éjszakára stb..)

2009. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
ha esetleg lennének kisebb kérdéseim remélem válaszoltok. Nagy munka lesz de készen állok. Ja és még annyit szeretnék hogy hosszú vagy rövid szőrű kutyát vegyek mellé?
2009. máj. 31. 19:47
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

ragazskodsz a fajtaiszta kölyök kutyához?

ha nem,akkor nézz körül a fajtamentőknél(pl.német juhász,boxer,német dog,vizslaspániel,bulldog stb..),illetve menhelyeken..


az iavrtalanításról mit gondolsz?

2009. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a kutyáimat. Ezért is van neki egy külön el kerített kert szerűség. Nevezhetném kutya kertnek is
2009. máj. 31. 19:59
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

ja,úgy rendben,akkor nem egy 4x 4 es kennelben van..

így nyugodtan vegyél mellé egy másik kutyát,vagy fogadj örökbe egyet..

csak iavrtalaníttasd könyörgöm a szukát,nehogy lebabázon.

gondolom szaporítani nem akarsz,a tenyésztéshez meg több kell,mint két kutya.

2009. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék tenyészteni de egy nőstény kutyával teljes lenne a család. Ja és a kertről még. Képzelj el egy nagy kertet, amiben egy kennel van kutyaházzal meg mindennel ami kell. Szép élete van és sokat gondoskodok róla
2009. máj. 31. 20:05
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

akkor gondolom ivartalanítatod a lányt,mivel az nagytestű kutyákat pláne nem szabab befedeztetni az első tüzelésnél..

biztos örülni egymásnak a két kutya,de kérlek ne hoz le almot tőlük.


a műtét után is ugyanolyan elsz a nőstény kutya,csak állandósítod a két tüzelés közti állapotot..

az előnyeit leírtam,hátrámnya meg nincs..

a bernáthegyinél komplikációk léphetnek fel a szülésnél(pl. csszármetszést kell alkalmazni,az alsó hangon is 50ezer forint,a kölyök felnevelése kb. 150ezer..)és mivel sajnos amúgy sem hosszú életű fajta felesleges megterheli egy szüléssel..

2009. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

nagyszerű még egy önjelölt "tenyésztő"..

remélem észbe kap és ivartalanítja majd valamelyiket..

2009. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tegnap 22:20!


Nekem úgy tünt, hogy a kérdező csak a szukahoz ragaszkodik a fajtához kevésbé. Tételezzél már fel annyit Róla, hogy nem keverékeket "akar szaporítani" .


Kedves Kérdező!

Szerintem fogadj be (menhelyről vagy tenyészőtől "mindegy") nyugodtan még egy kutyát csak ivartalanítsd őket. Ha nem viszed kiállításra stb... akkor úgyis "mindegy", hogy ivarosak-e vagy sem. (a kutyáknak viszont jobb).

2009. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megoldottam a dolgot, vettem egy nőstény kutyust. Az ivartalanítás meg lesz oldva jövőhéten, az oltással együtt
2009. jún. 1. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!