Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Merjek venni mellé egy nőstény...

Merjek venni mellé egy nőstényt? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
A 10 hónapos Bernáthegyi kutyám mellé szeretnék venni egy nőstényt. De elég sok gond van az ápolásával és sokat eszik, és talán jó lenne egy nagyobb kennel is. Sok pénz igaz de ez nem érdekel. Csak az hogy ez esetleg sok lesz.
2009. máj. 31. 19:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Neked kell mérlegelni, hogy milyenek az anyagi lehetőségeid. Ha kennelben tartod/tartanád őket, akkor tenyésztő (avagy "szaporító") szeretnél lenni? Azon is el kell gondolkodnod, van-e időd arra, hogy rendesen megsétáltasd, megmozgasd őket, ez a kennelben tartott kutyáknál elengedhetetlen.
2009. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Az anyagi helyzeteddel csak Te lehetsz tisztában, mi nem :D. Vedd számba, hogy az első kutyádnál milyen kiadások voltak.

1. megvétel (remélem tenyésztőtől vettél és nem szaporítótól), ami talán a legnagyobb horderejű kiadás.

2. kutyaház, póráz, tál, telefonszámos biléta, chip (ha a tenyésztő nem rakatott bele), kezdő kajacsomag, porcerősítő

3. kölyök oltás sorozat befejezése, miután hazavitted

4. 7-8 hónapos korban ivartalanítás (!!!!).

Közben az első kutyának is bejön az 1 éves kori kombi+veszettségi.

Utána évi oltások, és két felnőtt nagytestű kutya etetése.

Számold ki, hogy belefér-e anyagilag, illetve lesz-e elég időd két ekkora kutyát nevelni, mozgatni, ápolni, szocializálni, játszatni, sétálni vinni.

Csak kennelben van? (kíváncsiság).

2009. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

ha veszel mellé egy nőstényt,akkor számolj 2x ennyi költésggel,plussz mérlegeld,hogy ha tüzel a lány kutya,akkor hogyan tudod megoldani az elkülönítést..

javasolom az ivartalanítást mindkét állatnál,de főleg a lánynál..


remélem nem egy kennelben lennének egész nap a kutyák..

2009. máj. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Természetesen minden nap viszem sétálni, fürdetem hetente 2x minden nap fésülöm tisztán tarom a helyét. ezért is gondolkodom egy másik kutyában is.
2009. máj. 31. 19:12
 5/21 A kérdező kommentje:
Anyagilag felkészült vagyok! mindenre gondoltam.
2009. máj. 31. 19:15
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha ilyesn sokszor fürdeted, akkor még lesznek problémáis a bőrével péáldául... Tapasztalatból modnom, nekem nagyob b szőrű kutyám van... Az átlagos kutyákat elég évente 2-3 alkalommal fürdetni, hogy mgvédjük a bőrét és egyebeket. Egyéb alkalmakkor szárazsampon, vizes ruha...
2009. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akik ilyen sokszor fürdetik azok általában nem hiszik el, hogy ártalmas, de kérdezz meg egy szakembert.
2009. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ezt a fürdetést nem nevezném fürdetésnek inkább gubancmentesítésnek csak én fürdetésnek hívom.

Kaptam egy olyan olajat ami kifejezetten hosszú szőrű kutyáknak találtak ki.így a kutyának nem rossz ha fésülöm, és kullancsriasztó hatású.

2009. máj. 31. 19:30
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az más... Ha van rá mindened, akkor nyugodtan vehetsz egy másik kutyűt is szerintem... Csak ivartalanítani kéne, ha meg tenyészteni akarsz akkor azt nagyon komolyan kiválasztani, és csinálni.
2009. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

igen,az ivartalanítást mindeképpen érdemes átgondolni,a tenyésztés nagyon boynulult dolog,és rengeteg pénzbe kerül,semmilyen hasznod nincs belőle..


a műtétet csak ajánlani tudom,lehetőleg még ivarérés előtt,ha a szukát nem tudod különválasztani..


előnye,hogy a kutya nem kap gennyes méhgyulladást,nem lesz álvemhes,nem lesz méh-petefészek-vagy emlőrákja,kisebb az esélye,hogy cukorbeteg lesz idős korában,tovább fog élni 2-3évvel..

a kan kutya pedig kezelhetőbb lesz és ő sem kap here-vagy prosztatarákot,és kevésbé lesz szökős..

2009. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!