Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól kurtítják...

Hány hónapos kortól kurtítják a fület?

Figyelt kérdés
Lehetnek komplikációk? Utána hányszor milyen gyakran meddig használják a fülmerevítőt? Milyen ápolást igényel a füle, és hányszor? Elaltatják a kutyát közben? És ugye csak állatorvos végzi? Kb mennyibe kerül?
2009. máj. 28. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
6000 HUFT.
2009. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
lehetnek komplikációk ha: túlaltatják, ha nem tartod be a koplalást stb.. amugy nem hiszem. Fülmerevítőt nem használnak mindne kutyánál csak dogok,dobermann,boxer akiknek nagyobbra vágják a fület! nekünk sztafink van náluk 12 hetes kor a legalkalmasabb de 6 hónapos korig viheted,nekik ninsc merevítő! és 15ezerért csinálják legalábbis felénk!
2009. máj. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
előző vagyok az ápolást elfelejtettem! sok mindent mondanak!! nekünk hidrgén/oxidot mondott a doki de ettől csak rosszabb lett mert a sebet felpezsegteti,próbáltunk sok mindent! kinek mi jön be körömvirág kenőcs,vazelin,kamilla stb... mi egy idő után nem kentük semmivel és ugy gyorsabban gyógyult mint ezektől! de ez kutya függő sztem. rem segitettem szia csak ne hagyd h vakarja a sebet ha nemis adnánka tölcsért a fejére kérj,sokat segit (mi nem kaptunk)
2009. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És meddig kell kúrálni? 1-2 hónap alatt begyógyul? Mert én ismerek egy olyan embert, akinek 1 éves a dobija, és még mindig keni. És utána mennyire fáj a kutyának? Egyáltalán könnyen megszokja?
2009. máj. 28. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Mellékesen megjegyzem, hogy az állatvédelmi törvény tiltja. Tisztességes állatorvos meg sem csinálja. Az általam ismert rendelőkben ki is van írva, hogy tilos és nem vállalják el. (budapest)

Lehetnek komplikációk, versenyen nem indulhat a kutya, tenyészszemlés nem lehet. Altatják és ha későn (nem kicsi kölyökkorban) végzik a műtétet, amikor már kialakult a porc, akkor lehet, hogy csak plusz plasztikai műtét segítségével áll fel a fül.

2009. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
2.vagyok hattalmas hülyeség h tiltja a törvény! ugyanis a standard ha megengedi akkor lehet vágatni...sőt például az argentin dognak ha ninsc vágva a füle nem mehet kiállításra és nem is tenyészthető NÁLUK KÖVETLMÉNY A KUPIROZÍOTT FÜL! tehát akinél engedk azoknál lehet! és nem kell hónapokig kezelni a fület ha 12 hetsen csináltatod vagy ahhoz közel, amíg még kicsi a kutya 10 nap alatt helyre is jön! Jah és mégvalamit kiállításon hány sztafit látsz aminek megvan hagyva a füle? egyet sem ugyhogy jó nagy baromságot irtál!
2009. máj. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

én 23.09

Nem volt az egész baromság, csak 1 mondat maradt ki belőle, hogy kivéve, ha a standard előírja.

Azért nem sok ilyen fajta kutya maradt, a dogoknál, dobbermanoknál, boxereknél, ahol régen csinálták, ma már tilos.


Tehát akkor, ha igazán pontosak akarunk lenni, akkor az esetek legnagyobb részében tiltja a törvény, van még 1-2 fajta, ahol a standard alapján engedik.

Mindez nem változtat azon, hogy sok állatorvos meggyőződésből nem hajlandó elvégezni a műtétet ebben az esetben sem.

2009. máj. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
jó oké,rendben van igazságod! bocsi h lehurrogtalak,de a dobiknak tudtommal még vágják a fülüket és a farkukat is,a boxereket nem tudom! de az tuti h dogoknak lehet vágni,argentin dognak meg előírt standard,és a sztafiknál is előnyt jelent,meg a piteknél(amik hivatalasoan nálunk nincsenek)én nyíregyházi vagyok és itt minden orvos megcsinálja kivétel nélkül!
2009. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is megcsinálják a Balaton környékén. Nem csak az argentinnalk, dobinak, boxinak is.
2009. máj. 29. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú.
2009. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!