Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor vagy Kuvasz?

Komondor vagy Kuvasz?

Figyelt kérdés
Melyikük ellenállóbb, egészségesebb, hosszabb életű?
2009. máj. 28. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Mindegyik elég ellenálló, de ez attól is függ mekkora kertetek van. Én inkább a komondort javasolnám, mert ha meg van kötve a kuvasz meg is vadulhat, persze ez függ a neveléstől is. Remélem tudtam segíteni.
2009. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Komondor jobb társ.
2009. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Mind a kettő nagyon ellenáló a betegségek ellen, ugy kb egyforma ideig élnak, komondornak aszőre több ápolást igényel, de ne izgulj nem vészes ápolnu, 6 hónapos koráig, nem kell tépkedni, utánna tincsekbe kell szétszedni az össze csomósodott szőrt, én is úgy csinálom nekem is van 1 2 éves kan komondorom, nagyon inteligens állatok. A kuvasz is gyönyörű kutya, ne hidd el a sok rosszat amit mondanak róla, mint minden pásztorkutyának nagy a mozgásigénye, ha pl kenelbe tartod nappal és este szabadon engeded, biztos nem fog megvadulni, de inkább SZABADON LEGYENEK! A jó szociallizáció nagyon fontos mind a 2 fajra, de ez minden kutyára vonatkozik. Csodás állat mind a 2 faj, remek házörző te döntsd el melyik fajtát szeretnéd én mind a kettőt ajánlom neked, nekünk is volt kuvaszunk kiskoromban és semmi baj nem volt vele, sztem mind a 2 fajta gyönyörű kutya, te is szeretnél én csak ajánlani tudom ezt a két fajtát!
2009. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 17 éves kuvaszom wan. Azt modnják, hogy bebolondul de ez szeritnem hülyeség! Ha tehetném mondhatnám azt, hogy a kuvasz kutyánk A VILÁG LEGSZELÍDEBB kutyája!=)

Bármit lehet vele csinálni, be van tanítva pár trükkre!=)

Én a komondorrol tudom, hogy vad, bár ez neveléstől függ.

2009. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó vagyok!

Nekünk meg volt kötve pár évig a kuvaszunk és nem vadult be! =) Egy rossz mozdulatott se tett! Ugyan úgy szelíd és semmi támadás! Szóval szerintem az hülyeség ha megkötik megvadul! ennyi erőből az összes kutyafajnak van valami vad hajlama! Bár amelyik kuyta a kezembe kerül a világ legszelídebb kuytusa lesz!=)

2009. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk is kuvaszunk van, 2 is. Én tudom ajánlani, de csak akkor ha megtudod neki adni azt amit ez a fajta igényel. Ami alapvető az a nagy mozgástér, persze kaja (amúgy felnőtt korába a nagy testméretéhez képest viszonylag keveset eszik), szőrápolás (nálunk ez kb. annyi hogy vedlés idején átfésüjük a szőrüket, de 3 évesek és egyszer nem fürdettük őket, öntisztuló a szőrzetük), és persze szeretet. De amire még egy kuvasznak szüksége van, az egy határozott, erőskezű vezető. Mondják róla, hogy életében egyszer biztosan megpróbálja átvenni a vezérséget, akkor kell 2 vállra fektetni amíg be nem hódol és onnantól nincs baj. Nálunk ilyen nem volt (pedig mindkettő kan) de én mindig is éreztettem/éretzetem velük hogy én vagyok a főnök. Egyébként pedig kitűnő házörzők.

A te döntésed, hogy melyiket választod, de ha ezeket meg tudod adni neki, én tudom ajánlani a kuvaszt!

2009. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Ja és azt még hozzátenném, hogy bár olcsó tápon és maradékon élnek, soha nem voltak betegek!
2009. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még valami: meddig él egy komondor úgy kb?

2009. máj. 28. 18:42
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Alapvetően mind a két fajta egészséges, betegségekkel szemben ellenálló. Mivel pusztai kutyák, az év minden napját a jószágok mellett töltötték, nem voltak túlságosan elkényeztetve.. Sajnos egyik sem túl gyakori fajta, de talán ennek mégiscsak van egy előnye, hogy nem estek a szaporítók és a nyugati típusú küllemorientált tenyésztés áldozatává, ezáltal meg tudták őrizni szervezeti szilárdságukat és eredeti jellemüket.

Hát, hogy mennyire hosszú életűek? Nagytestű fajta lévén azt mondanám, hogy nem túl sokáig, 10-12 évig élnek, bár én a komondorról tudok inkább nyilatkozni, az enyém 10 évig élt. Akkor kullancsfertőzés vitte el, úgy gondlom, hogy lett volna még egy pár éve, mivel teljesen jó kondiban volt.

Még annyit, ha kölyökvásárlás előtt állsz, akkor válassz nyugodtan mindkét fajta közül (amelyik temperamentumban közelebb áll hozzád), de mindenképpen tenyésztőnél érdeklődj. Érdemes felkeresni többet is, beszélgetni velük, információkat gyűjteni a fajtáról, és nem utolsó sorban megnézni a szülőket.

2009. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
17:18 as vagyok. 12-14 éves korig élnek, de sztem vannak 14 év feletti komondorok is :)
2009. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!