Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos a kutyám,2-3 napja...

10 hónapos a kutyám,2-3 napja néha felemelt lábbal pisil, néha terpeszben. Mikor fog folyamatosan felemelt lábbal pisilni kb?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha befejeződik az ivarérési folyamat. Ez a kan kutyáknál nem egyik pillanatról a másikra, hanem hosszabb idő alatt zajlik le, a fokozatos hormontermelés növekedés miatt.
2009. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért érdekel, mert miután teljesen felemelt lábbal pisil, utána ivartalaníttatni fogjuk.
2009. máj. 27. 20:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Már most is nyugodtan megteheted ;o)
2009. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy megtehetném, de szeretném ha először rögzülne benne hogy felemelt lábbal pisi (a füvünk védelme érdekében, elég szép kiégett darabok tudnak keletkezni:() Szökni biztos nem fog addig, kis 6 kilós havanese:) (Kerítés biztonságos, egyedül nincs kint stb)
2009. máj. 27. 21:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kutyáját - vizsla-rodéziai ridgeback keverék - 4 hónaposan ivartalanították. És megtanult/rájött hogy neki felemelt lábbal kell pisilnie.

Bár azt nem tudom, hogy a pázsit mennyivel fog kevésbé kiégni ha felemelt lábbal pisilik le... Nekünk nincs, csak van kan kutyám, és sárga foltok ugyanúgy vannak...sajnos. Tuját meg esélytelen ültetni. Amikor hozzánk került egy kutyástól kaptam egy okos tanácsot: " kutya vagy kert" :o)

2009. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekünk van ivartalanított 2 és fél éves kan kutyánk is, de csak a bokrokat/tujákat pisili felemelt lábbal, a füvet nem (2 évesen lett ivartalanítva). Van egy 16 hónapos, aki 8 hónaposan lett ivartalanítva, ő azóta sem pisil emelt lábbal:( Amúgy 10 kiló alattiak mind, tehát a fűben még kár tesznek, de a bokroknak csak a környékét tudják lepisilni, és akörül meg háncs van:)
2009. máj. 27. 22:22
 7/11 A kérdező kommentje:
És mielőtt jön vki azzal (már kérdeztem egy ilyen kérdést, és meg is kaptam), hogy a fű fontosabb mint a kutya? Nem tudom miért lenne fontosabb, nyílván ha nem imádnánk a kutyáinkat, akkor nem ivartalaníttatnánk őket, nem ennének minőségi tápot stb... Múltkor is felhúztak ezzel. Szóval mielőtt vki beképzel ilyeneket magának, előre szólok hogy nálunk a családban a kutyák egyenrangú tagok, ők a mindenünk:) A füvet meg mindig korrigáljuk, de nyílván ha meg lehet előzni azt hogy kiégjen azzal, hogy 1-2 hónappal később ivartalanítjuk a kiskutyát, akkor ezt fogjuk tenni.
2009. máj. 27. 22:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy könnyebb. Nekem egy vizslánál nagyobb keverékem van. Ő nem csak tő magasságban pisil... :oP

Bár azt nem hiszem, hogy az ivartalanítás időpontjával szoros összefüggésben lenne a pisilés mikéntje. De neked legyen igazad. Remélem ezzel megoldódik majd. ;o)

2009. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekünk a példa azt mutatja (a 8 hónaposan ivartalanított, 16 hónaposan még mindig terpeszben pisilő kutyusunk), és egy tenyésztő ismerősöm is azt mondta, hogy általában ha a kutya ivarérés előtt lesz ivartalanítva, akkor nem fog jelölgetni, ergo nem pisil felemelt lábbal. De akkor ezek szerint a példa nem csak ezt mutatja:D Na mindegy, szegénykém első szülinapjára ivartalanítást kap, az már csak 2 hónap, addig meg csak rögzül benne az emelt lábbal pisilés:)
2009. máj. 27. 22:34
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem a kutyám (kan) 12-13 éves korában pisilt felemelt lábbal. a szomszédék 8 éves szuka kutyája viszont még mindig ülve pisil. onnan tudom, hogy néha visszük őket együtt sétálni. :)
2009. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!