Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok kezdő...

Milyen kutyát ajánlotok kezdő kutyásnak?

Figyelt kérdés
A mérte meg egyéb körülmény nem számít itt most
2009. máj. 27. 16:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem miért kellett lepontozni...Amúgy meg ez nem olyan egyszerű kérdés mert fontos az, hogy mennyire tudsz határozott lenni ha kell meg szobakutyának szeretnéd-e vagy az udvarra...mennyi időd van foglalkozni vele stb. A fontos az, hogy neked is tetszedjen a fajta :) meg h milyen mentalitású kutyát szeretnél inkább (ugribugri, futkározós, házőrző, lustizós...)
2009. máj. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

szerintem amit a körülményeid, az egyéniséged ,és a pénztárcád elbír .

vagy elmész egy kutyakiállításra ,és megnézel 10-20-30 fajta kutyát, majd választassz .

a te kutyád a te felelőséged !!

panelba nem javasolt pl: vizsla, border colli, stb a sok mozgást igénylő fajták, vagy egy 40-kg vagy nagyobb kutya, mert nehezen lépcsőznek 2-3 emeletet naponta 12-16 × fel-le.

egy kutya a menhelyekről, lehet ,hogy megér egy utánna nézést , a neten is sokat találsz.

2009. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
az a te döntésed h milyen kutyát szeretnél! azt helyezd előtérbe ami neked tetszik! a második fontos lépés h járj utánna,olvass tájékozódj az adott kutyáról! aztán ha fajtatisztát akarsz akkor mindenképp tenyésztőtől vegyél,és ezt sem szabad elhamarkodni. ismerkedj meg velük és amelyik a legszimpibb attól vegyél! és sztem NINCS OLYAN KUTYA AMIT ELSŐ KUTYÁNAK NEM VEHETNÉL!!! ha kellő odafigyelés,következetesség,tördődés és elég határozott vagy,nem gyengülsz el soha,akkor nem lehet baj!!! vannak emberek akinek való és van akinek nem való kutya! nem fajta függő! megfelelő kapcsolatnak kell kialakulni közted és a kutyád közt!!! sok időt kell vele együtt töltened h mindent megtudj róla!!!
2009. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én menhelyi keverék kutyát ajánlok. Kimész többször a menhelyre, ismerkedsz a kutyákkal és rövid idôn belül kiválasztjátok egymást a kutyussal. Saját tapasztalat alapján első kutyának jobb a felnőtt, már kialakult kutya, mert kevesebb vele a gond, nem mindketten tanultok párhuzamosan (mint a kölyökkutyánál), hanem csak Neked kell és ő segít ebben.
2009. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mik az elképzeléseid a kutyával?

Milyen ingatlanban laksz? Lakás, kertes ház? Hol szeretnéd tartani kertes ház esetén? Bemehet? Mennyit lenne egyedül? Sportolnál vele? Ha igen mit? stb. Vannak gyerkőcök?

Ha ezekre tudsz választ adni, könnyebb lenne belőni, milyen fajta illik hozzád:)

2009. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

kezdő kutyásnak

A mérete meg egyéb körülmény nem számít ????????

de számít .

megváltozik az életed ,teljesen , csak te, kedves kezdő kutyás még nem tudod :) pedig így lessz ,hidd el.

könnyebben adnánk tanácsot,mi "mindentudók ":),ha és amennyiben többet irnál körülményekről .

tacskó,weszti, uszkár,törpe pincser,beagle,mudi,belga juhász,német juhász.......több mint 45 fajta van,más és más . szerintem nem jó,sem a kutyának,sam a gazdának bizonyos fajtákat ,bizonyos helyeken,tartani.

pl : csau-csau makacs akaratos , de gyönyörű , tacskó aranyos = de ugatós, van ,akinek nem tetszenek az ölebek ,és " komolyabb " tekintélyesebb kutyát szeretne pl: steffi terrier, bull terrier ,boxer,stb.mozgásigénye átlagos, rövid a szőre, szereti a gyerekeket, border colli: napi 10 km hogy kicsit lefárazd :)berni pásztor- nyugodt maci, vizsla -érdeklődő izgága gyönyörű és mindíg futna.

láttam ma egy 30 dgk-os chivavát, okos volt ,ügyes volt,aranyos volt .és 2 évesen 20 cm magas.napi kaja : 5-10 szem táp :)

kutya-kutya ?? hülyeség,hogy mindegy! nem mindegy !

a dog is javasolt kezdő kutyásnak,hiszen kedves aranyos , csak akkora lessz mint egy ló . tartása sem olcsó.

tehát : mindegy ?

2009. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!