Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kérdés azok hoz szól, akik...

A kérdés azok hoz szól, akik kutyát tartanak lakásban, és van kisgyermekük. Mi a megoldás, a kutya tisztán tartására, miután elvégezte a dolgát, hogy ne kelljen a gyerek egészsége, és a lakás tisztaság miatt sem aggódni?

Figyelt kérdés
Felajánlottak nekünk egy 4 éves lány westi kutyust. Ismerem és tudom, hogy jól nevelt, szófogadó, jól kezelhető kutyus. A kérdésem nem azzal kapcsolatos, hogy esetleg a lakásba piszkítana, hanem miután kint elvégzi a dolgát, utána Ti, hogyan tisztítjátok le a lábát, popsiját. Minden alkalommal le lehet mosni Neki, vagy az ártalmas lenne s kutya számára? Azért kérdezem, mert kicsi gyermekem van, aki még sokat játszik a földön, a szőnyegeken, és a kutya feneke piszkítás után nem hiszem, hogy túl tiszta lenne, és csak leűl ő is a szőnyegre, esetleg felugrik a kanapéra, amiket azért nem lehet felmosni, lemosni domestossal.
2012. jan. 12. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos fertőtleníteni nem tudod a kutyust.Megmoshatod vízzel,de attól a bacik ottmaradnak!Én popótörlővel szoktam megtörölni,de nekem már 19 hós a kislányom és nem kúszik a földön.Normális higiéniát nem tudsz kutya mellett tartani.Én se bírom elviselni,hogy kutya van a lakásban ezért egy nap kétszer is felmosok!Én nem ajánlom kisgyerek mellé a kutyust!Jól gondold meg!
2012. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy, nem lesz semmi baja a gyereknek. Nekem németjuhász volt a lányom mellett -sajnos csak 1 évig, mert utána el kellett altatni- és semmi baja nem lett. Maximum, ha nagy a sár, akkor langyos vízzel mosd le a tappancsait, meg a hasát.
2012. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

7 kutyánk van kicsi gyerek mellett. Rendszeres féreghajtás, kullancs/bolha elleni kezelés.

Semmi baja nem lesz a kutyától. Felneveltem már 3 gyereket a kutyák mellett és soha nem volt gond pedig átlagban 7-8 kutya van itthon plusz az almok. Bejönnek a lakásba és a gyerekek rajtuk másznak a kutyakiállításokon néha a kutyaoviban van a kislányom és a kutyákkal fekszik együtt.

Lehet, hogy genetika is de az én gyerekeim soha semmire nem voltak allergiásak, szerintem ehhez nagyban hozzájárul az, hogy nem steril környezetben lettek felnevelve.

2012. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy, de ennyitől nem lesz baja. Sőt, a te gyereked legalább edzett lesz, nem fog folyamatosan betegeskedni. Amerikában az egyik oviban kipróbálták, hogy egy kutyust tartottak a gyerekek mellett. Hirtelen megszűntek a járványok, folyamatos hiányzások.
2012. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

én és az öcsém is kutya mellett nőttünk fel,öcsém ott kúszott mászott a kutya helyén,soha semmi baja nem volt.és nekem sem.én még nem ismerek egy gyereket sem,akinek lerohadt volna a keze vagy meghalt volna azért m kutyával érintkezett.ez csak a túlbuzgó kismamák "őrültsége" már elnézést.

egyébként megtörölgetheted a popóját,nem lesz semmi baja de eleve ha rendes tápot kap és nem beteg a kutya akkor nem szokott kakis maradni a feneke

2012. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Mikor hazajön a sétából vagy bejön az udvarról a kutya megtörlöm egy törülközővel a lábát és kész.

Az egészség ügyi nyírás meg azért kell a kutyának hogy miután elvégezte a dolgát ne maradjon ott semmi.


A gyerekek semmi baja.

2012. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Kutya mellett nőttem fel én is. Soha emiatt semmi bajom nem volt, pedig elég vad húzásaim is voltak, ha anyuék elfordultak egy fél percre. Pl. megetettem a kutyust (egy falat neki, egy falat nekem a kekszből), együtt ettem vele (konkréten bele markoltam a kutya kajás tálba, egy marék nekem, egy neki). Szegény édesanyámat a szívroham kerülgette amikor meglátta. Nagyszüleim unszolására (rendmániásak, rettegnek a betegségektől) elvittek egy csomó vizsgálatra, vérvétel, ultrahang, stb., mert nagyiék meg voltak róla győződve, hogy halálos kórság lappang bennem amiért ilyen "közvetlen viszonyt" ápolok a kutyánkkal. Semmit nem találtak, plusz az orvos is megnyugtatott mindenkit, hogy semmi bajom nem lesz.

Szóval csak felnőttem. Most két kutyám van, igaz már nem akarom velük megosztani az étkezéseket. :D

2012. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Megnyugtat, hogy nem csak én voltam "őrült" kicsinek, én a csontot rágtam együtt a náémetjuhászunkkal, és megmorogtam.
2012. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Off.

Aki azt írta, hogy ne tarts gyerek mellett kutyát, azt is lepontozták, meg azt is aki azt írta, hogy nem lesz a gyereknek semmi baja....

A helyes megoldás tehát: tarts egy fél kutyát. :D

Bocsi de nem hagyhattam ki. :)

2012. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!