Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaféltékenység ami már...

Kutyaféltékenység ami már terror, mit lehet tenni, hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves skótjuhászom. A bátyám elköltözött 2 éve, és vitte magával a vizsláját, így a skótjuhászom egyedül maradt az udvaron, de nem zavarta, megszokta hamar. Addig semmi gond nem volt. Most a bátyám visszaköltözött februárban, mert nem volt más lehetősége, és hozta magával a vizslát is. Na innen kezdődtek a gondok.

Hetekig a vizsla úgy megverte a skótjuhászom, hogy még éjszaka is készlétben kellett állnom, éberen aludnom, hogyha összeverekednek akkor szaladnom kell ki szétválasztani őket. Az én kutyám mindig barátságosan ment volna a vizslához oda de ő mindig csak nekiment. Néhány hét alatt végül nagy nehezen megszokta a vizsla hogy nincs egyedül. Az én kutyámnak semmi baja nem volt hogy van másik kutya is az udvaron, ő szívesen fogadta volna, de a vizsla nem tudta eltűrni hogy nem ő az úr a háznál.

A problémák lényegében: a vizsla kitúrta a kutyámat a saját óljából, és most az én kutyám azt a házat használja, amit a tesóm a vizslának vett mikor elköltözött. De néha abból az ólból is kitúrja a vizsla őt, tehát sokszor egyikbe se tud bemenni szegény.

Amikor a skótom simogatom, a vizsla mintha puskából lőtték volna ki úgy szalad oda és eltolja a kutyám, nagyon durván feldönti, ellöki a testével, tolakszik hogy őt és csak őt simogassam. Nem csak velem, a család többi tagjával is ezt csinálja. Előre leszögezem: egyenlő feleknek tekintjük a kutyákat, a vizsla nincs kirekesztve semmiből, sőt, még többet is van foglalkozva vele mert anyámék már csak őt simogatják vagy hasonló, mert annyira tolakszik a másik előtt.

Ha véletlenül tovább simogatom és foglalkozok a vizslával, akkor nemhogy megnyugodna, hanem azonnal elkezd morogni és támadni a skótjuhászomra, jelezve, hogy "én vagyok a kedvenc, engem simogatnak, én vagyok az úr, te meg takarodj" hiába szólok rá, kiabálok, semmire nem hallgat, csak ellenségeskedik.

Akkor a másik amitől falnak megyek, hogy DIREKT tépi a szőrét a skótjuhászomnak, őt mindennap fésülöm, mert kell, olyankor is odajön és 5ször kell leordítanom a fejét mire arrébb megy 1 métert hogy a saját kutyámat megfésüljem. Aztán ha végeztem rögtön elkezdi tépni a nyakát, a kutyámnak összevan állva a nyáltól a szőre, gusztustalanul néz ki, ezt is direkt csinálja a vizsla. Csak akkor csinálja amikor már nagyon utálja a skótomat. Amíg nem volt itt a vizsla, ha megfürdettem a skótom, másfél hónapig makulátlan volt a szőre. Most 1 hét alatt úgy összecsomósodik és összemocskolódik a vizsla miatt hogy sírnom kell tőle.

A vizsla nem szereti a labdajátékokat, de a skótom nagyon, és nagyon igényli a labdázást. Ilyenkor a vizsla beáll közénk és csak akkor hajlandó arrébb menni, ha már vagy 3szor nekiment a labda véletlenül, mert útban van, a másik meg játszana.


És ami betette a kaput de nagyon komolyan: a vizsla bekakált abba az ólba ahova kitoloncolta a skótjuhászom, hogy oda se mehessen be a kutyám!!!!! Abból is látszik hogy ez egy direkt cselekvés volt tőle, hogy a két kutya CSAK egy helyre végzi a dolgát az udvaron, és febuárban amikor a nagy havat oda lapátoltuk el, a vizsla negyed óráig nyüszített és járkált fel alá, mert kakálnia kellett, de a hótól nem tudott a szokott helyre csinálni, végül kikéreszkedett az utcára, mert ott megy neki. A saját ólját pedig soha nem tudná bepiszkítani, ez olyan mint hogy én se tudnék az ágyamba vizelni akkorse, ha már nagyon kéne. Ő meg odakakált a másik ólba. Anya azt mondta ez már a második eset volt csak ő nem szólt nekem róla.


Ez tegnap történt. Annyira dühös és mérges lettem hogy rá se bírok nézni a vizslára, undorom van tőle, hogy lehet ilyen szemét egy kutya?? A másik semmit nem ártott neki, SŐT, amikor látja hogy a vizslát simogatjuk, ő önként arréb megy és lefoglalja magát!


Kiemelném: a vizslával sokszor többet van foglalkozva mint a skótjuhásszal, szóval nincs szó arról hogy azért csinálja mindezt mert nem foglalkozunk vele.


Már én sem bírom ezt a terrort amit a skótjuhásszal csinál, mit tegyek??


2009. máj. 25. 09:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha pesti vagy,ingyenesen segítenek itt:

www.cerberoskutyaiskola.hu



szocializáció-rehabilitáció foglalkozás időpontját kell megkeresni.Pont az ilyen problémás eseteket oldják meg.

2009. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló voltam.

Az írásaidból az is látszik, hogy az a vizsla iszonyú okos és intelligens, sajnos ezt nagyon kihasználja.

Csoda és öröm olvasni, hogy a bátyád által magára hagyott kutyát ilyen gonddal ápolod, és próbálsz megoldást találni, nem egyből bedobod az Illatos úti sintértelepre. Bárcsak minden kutyás ilyen lenne!

2009. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nah akkor a kötést megpróbálom bár nehéz szívvel, de ha nem lesz foganatja rövid úton, felhagyok vele, nem akarom hogy lelki sérült legyen szerencsétlen.


Az etetésnél igazából nincs gond, kivárja a sorát, kicsit ugrál (mondjuk tudni kell őkelméről, ő nem az emberre ugrál ráfele, hanem az ember orrától 5 centire) és le is ül mindig mielőtt odaadnám neki a kaját. Mondjuk nagyon falánk, múltkor párom nyomni akart nekik egy kis kenőmájast, a skótom szépen lenyalta, a vizsla meg ráharapott az egészre, műanyag borítással együtt nyelte lefele, még jó hogy volt bennem lélekjelenlét, oda ugrottam, szétfeszítettem a száját amennyire tudtam hogy ne fájjon neki, mert ő meg nagyon harapta már, már a felét lenyelte, a torkából húztam vissza. Úgy tesz mintha nem kapna enni, úgy eszik mintha 1 hete nem evett volna, közben meg ha egy lovat odaadnék neki azt is megenné :) Múltkor apám kolbászt töltött és egy pillanatra nézett félre, a vizsla 3 kiló nyerskolbászt húzott le az asztalról, behúzta az ólba, megette mire észrevettük!! Napokig nem láttuk a kutyát, csak inni jött ki, de azt nagyon, bennt szenvedett az ólban, gondolom nehéz volt feldolgozni a mennyiséget.


Köszönöm a tippeket, alkalmazni fogom őket, ha látok eredményt mindenképpen megírom, addig is ha van még ötlet írjátok le nyugodtan!!


Amugy nem pesti vagyok, így sajnos ezt az ingyenes tanácsadást nem tudom igénybe venni :(

2009. máj. 25. 21:38
 14/17 anonim ***** válasza:

Egyszerű,de jó módszer:ha a kutya bármi olyat tesz,ami neked nem tetszik,fogsz egy két literes flakont,megtöltöd kaviccsal,hogy zörögjön és ilyenkor hozzávágod.

Jó még erre a célra 5 vagy 10 literes műanyag kanna,amit nem kell kaviccsal feltuningolni,önmagában elég.

Fájdalmat nem okoz,ha a kutyához vágod,a cselekedetével köti össze:ezt tettem,derült égből a kanna lett a következmény.

Kevesebbet foglalkozz vele,mint a másikkal,jelezd,hogy Te vagy a falkavezér(gesztusevés,falkéból kizárás stb.).Amint a legkisebb rossz mozdulatot teszi,azonnal kanna.

2009. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kavicsos flakont hozzávágni? Ez nekem nem megy, nem akarom hogy féljen tőlem, akkorse ha nem fáj neki, nem akarok ilyet csinálni :(
2009. máj. 26. 18:30
 16/17 anonim ***** válasza:

NEM fél tőled utána,mert nem köti Veled össze a büntetést,hanem a tettével.Ezt tettem=ez a következménye.

Ha kikötöd,lehet hogy rosszabbat teszel a lelkével.

Az én kutyám pánikbeteg,de még Ő sem fél tőlem.őt,otthon a kannával játszik.

Egyébként egy ennyire domináns kutyánál nem hiszem,hogy félénk lenne.

Hangsúlyozom,a pánibeteg(képes volt egy lehulló levéltől rohamot kapni)kutya sem fél tőlem.

2009. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

És még valami:a kiképzőnk mindig azt mondja,ne a kutyát sajnáld,hanem magadat!

A falkavezér durvábban is rendbe teszi őket,de mégsem félnek tőle az "alárendeltek".

2009. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!