Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Bánóczy Zsuzsanna kérdése:

Hogyan vegyem rá a szüleimet egy beagle kiskutyusra?

Figyelt kérdés
4 éve szeretnék egy beagle kutyust.tudom hogy sok bajjal jár de elsősorban azért is szeretnék mert egyedül érzem magam a családban és nagyon szeretnék valakit gondozni tanítgati. csak az a baj h apukám irtó mérges lesz amint felhozom a témát. Nem tudom h mit tegyek. Kérlek segítsetek. 15/L
2012. jan. 9. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Először is beaglet ne!!! Csak azt ne ez egy jó tanács a beagle nagyon sokat támadja meg a gazdáját és más embereket nagyon szép kutyus de kiszámíthatatlan! Én is azt szerettem volna de már örülök, hogy lebeszéltek róla!
2012. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

első mit beszélsz??


nekem is volt 3 Beglem 16 éávig meg voltak. Az egyik rokununknak is van egy. Hihetetlenül ember centrikus kutyák. Soha nem támadnak nagyon imádják a gazdit még az idegenekt is. Más kutyákkal rememkül kijönnek.


Csak nagyon sok mozgás kell nekik!



Amúgy tegyél ki a szobádba begles képeket meg hasonlók, gyűtsél pénz a kutyaára és végül hátha rájönnek hogy te mennyire szeretnél egy ilyen kutyát!

2012. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Semmilyen kutyát nem enged,vagy csak a beagle ellen lázad?Szerintem ez a fajta nem a legjobb választás lakásba.Vadász kutya,az átlagnál nagyobb mozgásigénnyel,amit ha nem kap meg kezelhetetlen,könnyen elhizik.

Nekem Bologneze kutyám van.Könnyen tanul,átlagos a mozgás igénye,nem rág szét semmit és mindig hizeleg-bujik mint egy kis baba.

Én azt csináltam,mikor nem engedték a szüleim a kutyát,hogy egy barátomtól kölcsönkértem az ő kiskutyáját ,haza vittem mintha most vettem volna.Néztem a reakciojukat.Mivel nm csináltak túl nagy balhét,legközelebb valóban vettem egyet.Először veszekedtek,de már anyám szereti a legjobban,pedig ő ellenezte.

2012. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez mind , csak nevelés kérdése! Előszőr is már kiskorban meg kell neki tanitani hogy ki a falkavezér, és nem plüsskutyának rátekinteni, mert sokszor ez a baj. Mert egy kölyök beagle ellenállhatatlan és sokan csak egy édi-bédi csöpp kis kutyát látnak, holott ő is nevelésre szorul és amikkor megnő, akkor sokan menhelyre kerülnek , mert az ember fejére nő, és talán akkor előfordul az is, amit az első írt!

De a beagle, az sose kiszámithatatlan! Sokat kell vele foglalkozni és kész!

És persze a túl szaporítás miatt előfordulhatnak olyan egyedek is, de a beagle egy nagyon régen kitenyésztett , és nagyon jó fajta kutya, de nem mindenkinek való!

Ha sokat tudod mozgatni , és sportolsz vele elget és tanitod, de nem csak az ül , fekszik parancsra, hanem szocializálni is kell; szerintem nem lesz vele gondod!

2012. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
55%
Tűrj! Majd ha már nem otthon laksz, olyan kutyát veszel magadnak, amilyen jólesik. Addig meg a szüleid döntenek.
2012. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
kertes házban lakunk erdő alatt. Persze nagyon sokat foglakoznék vele. a képes dolog az jó ötlet de ennyivel nem hiszem hogy megtudom őket győzni:S
2012. jan. 9. 17:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Most jól lepontoztatok és tudtam, hogy akinek beagle kutyája van az nem így gondolja! De nekem ez a véleményem imádom a kutyákat és kutyasuliba, állatorvos, ismerősök mindenkinek ez a véleménye a beagleről!
2012. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A beagle emberszerető fajta a maga fafejű módján, de a horribilis mozgásigénye, és a "túl okos", spekulálós életfelfogása nagyon sok bosszúságot tud okozni, főleg egy kezdő, mit sem sejtő gazdának. Önfejű típus, sokkal nagyobb energiát kell befektetni a nevelésébe és tanításába, mint egy átlag kutyának.


Ragaszkodsz a beagle-hez? Tudom, hogy cukik, de sok velük a baj, ha bármi apróság félresiklik a nevelésükben. Nem elég nekik egy kert, és séta közben necces őket elengedni, mivel (vadászkutyák lévén) időnként elmennek a saját szakállukra "körülnézni", néhány órára. Nehéz nekik tökéletesen megtanítani a behívást.

Lehet,hogy apukádnak konkrétan a beagle ellen van kifogása, talán rosszakat hallott róla vagy ilyesmi.

Ha valami könnyebben kezelhető kutyát választanál (vagy akár menhelyi keveréket, ugyanolyan, vagy még sokkal hálásabbak tudnak lenni, mint bármelyik pedigrés kutya) és elmondanád az érveidet, hogy felelősséggel gondoznád, szeretnél vele foglalkozni és tanítani, esőben-hóban hordanád sétálni (kerti kutyát is kell sétáltatni), esetleg még a tartási költségeibe is beszállnál (diákmunka?...) és nem unnád meg 4 hónap alatt, hanem élete végéig jó gazdája lennél, és megkérdeznéd apukádat, pontosan mi a kifogása, szerintem közelebb jutnál a célhoz.

De ha nem, sajnos míg a szüleidre vagy utalva, sok mindent nem tehetsz. :(

2012. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nekem is beagle-m van, és tűzbe tenném érte a kezem,hogy SOHA nem támadna emberre!!! (első, nem tudom h ezt honnan vetted.)

Szerintem az ásás a legrosszabb tulajdonsága, az enyém az egész udvart felásta :)

Az is igaz, hogy óriási mozgásigénye van, imádja az erdőt.

A beagle nagy kihívás.


Szerintem azt is megpróbálhatnád, hogy arra hivatkozol, hogy elkezdesz aktívan sportolni,amihez a beagle kitűnő ösztönzés lenne, mert ő társad lehetne. ( reméljük a sport beválik)

2012. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
01-09 16:55 ha utánanéznél, akkor tudnád, hogy a beagle-ből "hiányzik az agresszió" :D
2012. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!