Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám kiiktatni a kan...

Hogyan tudnám kiiktatni a kan kutyám "kellemetlen szokását"?

Figyelt kérdés

Van egy kan kutyusom, és eléggé furán viselkedik. Amikor szuka közelében van (mindegy, hogy tüzel-e vagy sem), egyből ugrana a hátára. Mostanság már kanokkal is ez a helyzet. Már kértem ki tenyésztők véleményét is, azt mondták, szimplán dominancia, de pár nappal ezelőtt sétáltatás közben egy kan west highland white hátára ugrott, és hát... Összeragadtak...

A nem tüzelő szukák pedig általában hagyják, hogy "élvezkedjen", de ez elég kellemetlen, pláne amikor egy csupa ragacsos-nyálas szukát kap vissza a gazdija.

Hogyan szoktassem le erről?

Ivartalanítani nem fogom, mert értékes tenyészkan (tkv-s, tenyésszemlés, fajtára jellemző genetikai betegségekre szűrt /mentes/, többszörös kiállítási győztes).

Szintén egy tenyésztő tanácsolta, hogy amikor "akciózik", nehogy rászóljak (addig azt csináltam, és bevált), mert ha valóban fedezésre kerülne a sor, nem lesz képes fedezni.

Légyszi, adjatok valami tanácsot!


2009. máj. 24. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Hát szerintem erről nem lehet leszoktatni. Ösztön...

Ha sétáltatod vedd pórázra más kutyák közelében.

Esetleg kérdezz meg egy állatorvost, hátha tud valami hasznosat.

2009. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pontosan 8 állatorvost is megkérdeztem, de "ők nem tudják"...
2009. máj. 24. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha megtiltották (?) hogy rászólj, akkor nem sok mindent tudsz tenni... Mivel a kutya akkor tudja hogy nem szabad vmit csinálnia, ha a gazdája rászól. Így esélytelen hogy leszokjon róla...
2009. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Az én kutyám is pontosan ezt csinálja. Én általában egész egyszerűen nem engedem más kutyák közelébe, hanem ha jön egy másik kutya rövidpórázra fogom. De lehet nem ez a legjobb megoldás szocializáció szempontjából. Szerintem nincs mit tenni, együtt kell élni a problémával.
2009. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbálkozom a pórázzal, de akkor sincs mit tenni :( Fulladásig húz akkor, egyszer már el is ferdítette a karabínert. Azt meg ugye nem tehetem, hogy egyáltalán nem viszem utcára :( Érdekes, kiállításokon csak ritkán viselkedik így.
2009. máj. 24. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Milyen fajta egyébként?

Amúgy hogy tudott két kan kutya összeragadni?

2009. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tipikus dominancia kérdés..

a farkasoknál az alfa egyed határozza meg,hogy ki kivel párosodhat,itt te egy alárendelt szerpet töltesz be..

a cerberos kkutyaiskola indít kezdő tanfolyamot direkt kistestű kutyáknak,érdemes lenne elmennyi,illetve a honalpjukon találsz egy letölthető doc.-ot,hogy hogy legyek falkavezér..

2009. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez tök gáz. Senki nem tudja látatlanba eldönteni, hogy egyszerűen neveletlen a kutyád vagy rossz idegrendszerű, következésképp nem tenyészthető. Ha tenyésztő vagy, akkor ezeket neked kéne tudnod és nem ilyen béna oldalakon a névtelen emberektők kérdezni. Ha meg szaporító vagy, akkor...
2009. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kell mindenkit leszaporítózni, amikor semmi köze az embernek hozzá?

Egyszerűen van egy champion kanom, aki fedezőkan az országban!

Az idegrendszere rendben van, lövésálló, végtelenül kedves, senkitől be nem gurul, főtenyésszemlés, és nem laza MKSZ-es, hanem MEOE-s.

A másik kutyát meg konkrétan fenékbe rakta.

Több oktatóval is próbálkoztam már, de úgy tűnik, nincs rá megoldás. Megpróbálunk vele együtt élni.

2009. máj. 25. 16:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem lesz túl eredményes fedezés terén ha kan kutyákat rak s*ggbe:D Kicsit homi lehet:D
2009. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!