Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen körülmények...

Szerintetek ilyen körülmények között örökbe fogadni reménytelen?

Figyelt kérdés

Egy ideje gondolkodom, hogy kutyát fogadnék örökbe. Viszont kicsit aggódom, hogy az én körülményeim elmesélése után elzárkóznak a menhelyek. Lehet én látom túl borúsan, de döntsétek el magatok és írjátok le mit gondoltok.


Szóval ...


Képzeljetek el egy nagy udvart - akár kis pályás foci meccseket lehetne ott rendezni -. Elképzelésem szerint a kutya az élete nagy részét vagy az egészet udvaron töltené, nagy ritkán a konyhába is bejöhetne (ugyanis innen lehet a szobákba is eljutni). Én kezdő kutyás vagyok, és hétköznap 8 órát dolgozom a közeli nagy városban két műszakban. Ez idő alatt a kutya magára lenne hagyva, mert mindenki másnak is ekkor van dolga (a legrosszabb esetet is beleszámítva, nem mindig van így). Ha a képességei lehetővé teszik, akkor a liba falkámat rendszeresen kihajtanánk a part oldalba legelni, szeretném ha ez összejönne, mert biztos elfoglaltságot jelentene mindkettőnknek. A kutyaiskolától sem zárkózom el, mert nekem is van bőven tanulnivalóm.


2012. jan. 7. 20:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem úgy értették, hogy nem kéne egyedül elzárva lennie, hogy Neked kell vele foglalkoznod. Tehát az ok, hogy kint lenne a helye meg egyedüli kutya lenne elsősorban, de a napi rendszeres foglalkozást azért igényli, nem csak annyit, hogy kap enni-inni és viszlát.

Tehát, ha mondjuk csak 2x30percet rá tudsz szánni, hogy szeretgesd, tanítgasd, játsz vele, sétáljatok, akkor az már jó és nem egyenlő azzal, hogy kint van egyedül elzárva.

Persze jobb lenne minél többet vele foglalkozni. A kutyasuli meg kifejezetten jó ötlet, ezt ha megemlíted, hogy járnátok, biztos örülnének neki, és lehet tudnak segíteni benne (pár kutyaiskola segíti a menhelyeket és gazdikat úgy, hogy kedvezményes áru tanfolyamokat biztosít az ottani és az onnan elhozott kutyák számára).

Amúgy szerintem, ha a körülményeid megengedik (rá tudsz szánni egy kis időt, tudod vállalni az oltási és egyéb költségeket, biztosítasz neki egy védett helyet az udvaron), akkor biztos kaphatsz kutyát és nem mondanak nemet.

Egyedül a NOÉ-sokat kerülném, mert ők tényleg mindenbe belekötnek és náluk kétesélyes lenne a dolog. Igaz mindezt a kutyák érdekében teszik.

2012. jan. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!