Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen körülmények...

Szerintetek ilyen körülmények között örökbe fogadni reménytelen?

Figyelt kérdés

Egy ideje gondolkodom, hogy kutyát fogadnék örökbe. Viszont kicsit aggódom, hogy az én körülményeim elmesélése után elzárkóznak a menhelyek. Lehet én látom túl borúsan, de döntsétek el magatok és írjátok le mit gondoltok.


Szóval ...


Képzeljetek el egy nagy udvart - akár kis pályás foci meccseket lehetne ott rendezni -. Elképzelésem szerint a kutya az élete nagy részét vagy az egészet udvaron töltené, nagy ritkán a konyhába is bejöhetne (ugyanis innen lehet a szobákba is eljutni). Én kezdő kutyás vagyok, és hétköznap 8 órát dolgozom a közeli nagy városban két műszakban. Ez idő alatt a kutya magára lenne hagyva, mert mindenki másnak is ekkor van dolga (a legrosszabb esetet is beleszámítva, nem mindig van így). Ha a képességei lehetővé teszik, akkor a liba falkámat rendszeresen kihajtanánk a part oldalba legelni, szeretném ha ez összejönne, mert biztos elfoglaltságot jelentene mindkettőnknek. A kutyaiskolától sem zárkózom el, mert nekem is van bőven tanulnivalóm.


2012. jan. 7. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adnának!


Ahol én lakom itt bárkinek adnak...

De egy jobb menhely is adna neked!

2012. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjél gyepire és ott kevésbé nagyok az igények. Bár szerintem millió gazda dolgozik, nem ágyban altatja a kutyáját és mégis felelős gazda.
2012. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebből egyedül az a rész gáz, hogy a kutya az egész életét az udvaron elzárva töltené. Szüksége van a kapcsolatra a világgal, vinni kell sétálni, más kutyák közé, és nem néha-néha, hanem minden nap, vagy legalábbis kétnaponta, de már az is necces.

Egyébként a 8 óra munka nem akadály, a menhelyek többsége pedig nem kérdez ki ilyen részletességgel, és nagyon ritkán mondják azt, hogy nem kapsz kutyát. Fajtamentők így biztos nem adnának neked semmit, de véleményen szerint ők néha túlzásokba esnek annak megítélésében, hogy kinek való kutya.

2012. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne reménytelen az örökbefogadás. Az emberek nagy része dolgozik, és nincs egész nap a kutyával. Ha reggel és este eleget foglalkozol vele, akkor a kutya el van napközben egyedül, főleg ha szabadon garázdálkodhat egy jó nagy területen.
2012. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elég sokat egyedül lenne, de nem reménytelen. meló elött és után viszont sokat kellene vele foglalkoznod. a liba falkás dologgal kapcsolatban pedig azért kalkuláld bele, hogy nem biztos, hogy egyröl a kettöre fog minden menni terv szerint. de ha hajlasz a kutyasulira az jó. egyedüli "hobbiállat" lenne?
2012. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Biztos hogy sikerülne!!!!a munkaidő alatt szerintem mindegyikünknek egyedül van a kutyája,vagy a családtagokkal de pl nekem ők annyiban könnyitenek hogy olyankor kiviszik!Nálad ha van kerités ez sem probléma!! Sok sikert!!!:)


3/5nek:a kutyaiskolában is vannak más kutyák...ugyhogy ez sem lenne probléma!!!

2012. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mudi, pumi fajtamentőknél próbálkozz, a mudisok terelőösztön-próbát is szoktak tenni, ez fontos, mert pl. egy terrier a zsákmányt látja a libákban. Csibe, a mudimentők védence olyan ideiglenesnél él, aki futókacsákat tart, rajtuk gyakorolják a terelést. Nagyon kedves kutya, volt szerencsém megsimizni őt! A cicákat is szereti.


Az nem baj, hogy nap közben egyedül lesz a kutyus, de munka után szüksége van játékra, foglalkozásra, tanításra, sétára.

2012. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Némely menhelyen sokkal rosszabb körülmények között van a kutya, mint nálad lenne, úgyhogy szerintem az ügy nem reménytelen.
2012. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen hosszú ideig lenne egyedül a kutya, akkor szerintem érdemes elgondolkodni azon, hogy egy társat is beszerezz neki. a kutya, lévén falkaállat, nem élvezi, ha egyedül van. nagyon szépnek tartom, hogy örökbe szeretnél fogadni, és valószínűleg adnának is neked, de szerintem a kutyának és a lelkiismeretednek is job lenne, ha nem lenne egyedül. mivel te magad is elismered, hogy vannak még némi hiányosságaid kutyakiképzés terén, a kutyaiskola is nagyon jó ötlet. ha bejárhat, azért csak hálás lesz. de ha kint van jól szigetelő kutyaház, némi játék vagy valami, amivel elfoglalhatja magát /plédául egy másik kutya:)/, akkor szerintem nem lesz vele probléma.
2012. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 20:11-nek: Elsőre biztosan egyedül lenne, míg szófogadóvá nem válik. Nem vállalom be, hogy két neveletlen kutyát vigyek a házhoz. Később bármi megtörténhet, de egyenlőre örülök neki ha eggyel is boldogulok.
2012. jan. 7. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!