Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kajalopás utáni "beszélgetés"....

Kajalopás utáni "beszélgetés". Mi járhatott a kutya fejében?

Figyelt kérdés

A kutyám immár második alkalommal lopott csontot az asztalról, legutóbb két napig hányt meg fosott tőle. Sajnos a családban van, aki az asztalnál eteti, hiába mondom, hogy ne, 80 év felettiekkel nehéz beszélni, és nem is vagyok itt mindig, hogy elzárjam a kutyát.

Na most az történt, hogy egy kis büntiből sarokban fekvés után levittem a kutyát, és leraktam elé a maradék csontot tányérostul. Egy darabig vártam, nem mozdult rá, de azért én fölé álltam a tányérnak, és jelentőségteljesen néztem a kutyára. Ami furcsa volt, hogy nem csinált semmit, csak nézett a szemembe, pedig máskor határozottan kerüli a szemkontaktust. Most még csak nem is pislogott. Egy idő után elkezdte inkább a tévét bámulni, de akkor sem mozdult semerre. Mondtam neki, hogy mehet, akkor is úgy maradt. Odébb álltam, elfordultam, gondoltam hátha úgy enged a csábításnak és egyértelművé tehetem neki, hogy akkor se lopjon, ha nem látom, de ugyanúgy állt és nézte a tévét. Végül a második mehetszre már elkocogott a helyére.

A kérdésem az, hogy ez most mégis mi a frász volt? Miért nézett a kutyám a szemembe, mikor ő alapvetően konfliktuskerülő és behódoló típus? 8 éves múlt, szóval nem fiatalkori erőfitogtatásról beszélünk. Ha meg "harcolni" akart a kajáért, akkor miért nem próbált meg mégis rámozdulni? Értetlenül állok a történtek előtt, pedig azt hittem, nem érhetnek már ilyen meglepetések.


2012. jan. 4. 19:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Azért úgy érdekelne, hogy mi a fenéért rakosgatod Te a kutya elé a csontot a tányéron?

Ennek mi köze van az asztalon hagyott kajához?

2012. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ugyanazt a tányért raktam elé, amiből az asztalon zabált, ugyanazzal a maradék csonttal. Gondoltam egyértelművé teszem neki, hogy az rohadtul az enyém, és neki semmi köze hozzá. Sajnos más módszer nem jutott az eszembe, lévén túl ritkán csinálja a kutya ahhoz, hogy cselezhessek, mert a rendszeres lopásra lennének módszereim, de így elég nehéz...

Egyébként azóta csináltam még egyszer, a kutya nézett, aztán leült, végül lefeküdt. Leültem én is a tányér mellé, odahívtam a kutyát, a közelébe se mert menni. Olyan behódoló volt, amennyire csak kutya lehet, pedig előzőleg sem bántottam. Végül lefektettem magam mellé, a kaját meg leraktam közvetlenül elé, és azt is olyan látványosan ignorálta, hogy nem lehetett félreérteni. Ha elfordultam, akkor se nézett rá a kajára (tükröződő ablakból figyeltem). Szóval azt hiszem, vette a lapot, legalábbis erre a tál kajára nézve.

2012. jan. 4. 21:15
 13/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ha bárkinek van jobb ötlete, örömmel fogadom, semmi szükségem rá, hogy a kutya még egyszer elcsapja nekem a hasát.
2012. jan. 4. 21:28
 14/18 anonim ***** válasza:
az a nayg csont nem kaja, hanem játék. Kutyának is lelke van. Nme kaphatna ilyet, sajátot, ha már annyira bejött neki? Vagy talán csak a fokhagyma szaga...
2012. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, amit csináltál. Nincs is más módszer arra, hogy éreztetni tudd a kutyával, nem csak sétánál, vagy játéknál vagy te a falkavezér, hanem étkezésnél és az étel körül is. Tudtommal minden valamire való kutyakiképző, kutyaszakértő ugyanezen módszerekkel (földre rakott étel) demonstrálja az étel feletti birtoklást.


Egyébként nem csak az a fontos, hogy a gazdák ételét ne lopkodja a kutya, hanem mondjuk az is, hogy ételt idegenektől ne fogadjon el, mert könnyen megmérgezhetik, elcsalogathatják...stb. Szóval, aki szerint ez állatkínzás vagy hasonló, az nem tudja, mi is a valódi állatkínzás...


Fontos megértetni az állattal, hogy ha étel van a közelében, ne hül*yüljön meg, ugyanúgy figyeljen, vagy ugyanúgy tisztelje az étel tulajdonosát...stb Vagy például, hogy ne menjen el azért egy idegen emberrel, mert van nála egy velős csont...

2012. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#14 Nem nagy csont volt, hanem több kicsi, csontok és egyéb ehetetlen részek, mócsingok, bőrdarabok... Van egyébként füstölt disznóláb a polcon, direkt neki vettem, de ezek után nem hiszem, hogy jövő hétnél előbb megkapja :))
2012. jan. 4. 22:38
 17/18 anonim ***** válasza:

Hihetetlen hogy egyesek már attól beparáznak, hogy a kutya a szemükbe néz.. jah és még csak nem is pislogott :)))

Amit csináltál jó, nem gond az hogy a kutyád nézett, a lényeg hogy nem merte elvenni a csontot és téged sem inzultált amiért nem adtad oda.

Viszont amit vettél neki azt nyugodtan odaadhatod neki, nem kell várni jövőhétig. Mivel a kutya a jelenben él, soha nem fog rájönni hogy te úgy akarod megleckéztetni, hogy csak késöbb kapja meg a neki vett dolgokat.

2012. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem paráztam be, csak meglepődtem, mert amúgy 6 éve velem van, és soha nem csinált ilyet. Páromat idegesíti is, hogy nem néz huzamosabb ideig az ember szemébe. Engem egész egyszerűen meglepett. Néztem már rám rondán nagyon nagy kutyák, a sajátomtól nem fogok parázni :))

Azt meg tudom, hogy a kutya már nem emlékszik a csontlopásra, én viszont igen :D

2012. jan. 5. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!