Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korukig lehet a...

Hány éves korukig lehet a kutyákat tanítani?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy azokra az alapvető dolgokra mint pl: ül, fekszik, vagy ha hívom odajöjjön, vagy a csibészelés vagy hogyha elvisz vmilyen dolgot (papucsot pl) és azt mondom fuj vagy add ide vagy ilyesmi akkor odaadja és ne fusson el vele.

Ez fajtánként változó? Vagy mindegyik kutyánál ugyanaz a "korhatár"?


2009. máj. 22. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármeddig, persze kölyökkorban könnyebb. És vannak makacsabb kutyák. De nem igaz, hogy öreg kutya nem tanul új trükköt.
2009. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Életük végéig. Maximum nem 5 perc alatt tanulja meg, hanem 5 nap alatt. Nem fajta, hanem egyedfüggő és a gazda elszántságán, szorgalmán és tapasztaltságán múlik.
2009. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ahha köszönöm. Szal minél öregebb egy kutya annál nehezebben tanulja meg a trükköket, de végülis megtanulja nem?
2009. máj. 22. 21:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

igen nehezebb neki így megtanítani...

de nem lehetetlen asszem

2009. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod.

Ez olyan, h 60 évesen is meg lehet tanulni egy új nyelvet, de 6 évesen azért könnyebb.

2009. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát bármeddig lehet tanítani.Kölyök korban sokkal könnyebb(de nem tul pici korban,talán fél éves kora után),de felnőtt korban is meg lehet nevelni.Akkor már komolyabban áll hozzá a dolgokhoz,de viszont makacsabb is.
2009. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a csibészelésnél nem árt ha figyelembe veszed az alaptermészetét.

Nem minden kutyából lesz jó örző-védő eb.

Láttam már olyan labit akinek nem szerettem volna a fogai közé kerülni, de olyan németjuhászt is aki be volt rezelve a "csibésztől". (kutyasuliban)

2009. máj. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám,hogy nehezen tanulja meg az idősebb. Legalábbis az elsőző kutyusunkat én 5-6évesen kezdtem tanítani, és nagyon gyorsan felfogta mit akarok, és szépen meg is tanulta. A kölykök meg általában elhülyéskedik.
2009. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-6 éves egyáltalán nem idő. Én amikor idős kutyát írtam a 10-12 éves kutyákra gondoltam. Ezt elfelejtettem odaírni.
2009. máj. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez független a kortól.Az én belgám már 9 éves de jutalomfalattal és simogatással elég hamar megtanulta az új trükköket amiket tanítottam neki .:)
2009. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!