Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyus...

Mit csináljak ha a kutyus büdi, de nem akarom megfürdetni?

Figyelt kérdés
Yorkiról van szó! Milyen szagmentesítő megoldások vannak a fürdetésen kívül????
2009. máj. 20. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutya már csak ilyen, szaga van (még akkor is ha yorkie). Az extra illatosított kutya-parfümöket felejtsd el, az teljesen kinyírja a kutyád szaglását. Lehet kapni különböző olajos szereket, amiket a kutya bundájának kifésüléséhez használhatunk, ezek általában mérsékelten illatosítottak is, vagy valami száraz samponnal tisztítsd meg.
2009. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ilyeneket hol tudok beszerezni?
2009. máj. 20. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem,hogy miért nem akarod megfürdetni? Szerintem jobb mint mindenféle szagtalanítóval meg ilyenekkel kezelni.
2009. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szobakutya, aki sokat van az udvaron. 2 hetente bizony ráfér a fürdés, de a bőre olyan mintha korpás lenne, gondoltam valahogy ritkábban kellene fürdetnem.
2009. máj. 20. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a fürdetésnél csak a fürdetés jobb!:)

Bocsi de ez van!!Te is ezt teszed ha büdi vagy nem?

Ennél nincs jobb megoldás!Én legalábbis még nem hallottam kutya kölniről!Meg az nem érne semmit!

2009. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lesz 2 hetente olyan iszonyat büdös? Azért azt nem várhatod el töle hogy hetekig rózsaillatú maradjon ... a kutyának akármennyit mosod, kutyaszaga van. Bűzmirigye mikor volt takaritva?

A korpásodás egyértelmüen lehet a sok fürdetés miatt ... teljesen tönkre fog menni a szöre és a bőre. Szerintem beszélj állatorvossal róla, ad rá gyógysampont (szerintem a Dermilen a legjobb).

2009. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Egy yorki akkora,hogy nem okozhat gondot a fürdetése,akár egy lavórban is megoldható.Szerintem sincs jobb megoldás ennél.Nekünk 60 kilós kutyánk van ,csak udvaron,de télen is ha nagyon büdi legalább samponos nedves törcsivel átdörzsölöm.Ha olyan mintha korpás lenne,akkor meg kéne mutatni állatorvosnak,lehet vmi gombás betegsége van.Nekünk a NIzoral sampont ajánlották ilyen esetre,drága az igaz,de a kutyát is gyógyítani,ápolni kell,hiszen a mi felelősségünk.Tényleg,miért nem akarod fürdetni?
2009. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lehet hogy a bűzmirigyét kéne kitakarítani,megnézetni dokival.2 hét alatt egy kutya nem hiszem hogy annyira büdi lenne...
2009. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
15:43 nem gond a fürdetés, csak szerintem sokat ártok neki. Hogy mitől büdi? Szeret hemperegni mindenben... Nem engem zavar ha már kezd büdi lenni, hanem a családomat. Én csak valami megoldást szerettem volna, hogy ne kelljen kinoznom a bőrét. Mert biztosan más megoldás is, amivel azért 1-2 hétig kibirja.
2009. máj. 20. 16:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát... Akadályozd meg a hempergést, és nem lesz büdi. Csak azért, mert yorki, nem tehet meg mindent. Szag ellen pedig förcsi, sajnos ez van.
2009. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!