Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálják sokan a flexi...

Miért utálják sokan a flexi pórázt?

Figyelt kérdés
Többen írtátok, hogy az nem jó. Meg hogy legyen behívható a kutya, és akkor nem kell flexi póráz. Viszont szerintem ha valaki nagyvárosban lakik, autók közelében, akkor igenis szükség van rá. Szerintem az a felelőtlen, aki a pesti nagykörúton póráz nélkül sétáltat, mondván, úgyis behívható a kutya. Mit gondoltok erről?
2009. máj. 19. 10:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

azt egyébként ugye tudjátok, hogy sok városban, kerületben egyáltalán nem lehet szabadon engedni a kutyát, csakis a futtatón (már ha van)?...

Kiképző: én sajnálom a kutyát, ha már kimehet egy kicsit az utcára, akkor ne legyen folyton láb mellett, hisz az neki nem szórakozás... ha már kint vagyunk, akkor engedem, hogy a lehetőségekhez képest szabadon szaglásszon, pisiljen, körbeszaglásszon egy fát, stb... Mi a normál pórázt akkor használjuk, ha nagy tömegben közösen megyünk valahová, és sok az ember... én mindig sajnálom a túlfegyelmezett kutyákat, akik a sima séta során is csak láb mellett mehetnek, tartják a lépést a gazdival, nem szaglászhatnak... ha épp nincs erre szükség, mert nem zavarnak senkit, akkor minek?...

A szabadon engedésről: Nagyon sokan félnek a kutyától, és ha a parkban vagy az erdő szélén szembe jön velük egy szabadon engedett kutya, akkor frászt kapnak tőle, mégha jól nevelt is...

2009. máj. 19. 12:01
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem utáljuk a flexit csak mint már leírák nem sok előnye van, és kiképzés szempontjából pedig semmire sem jó...

Ezt a másik amit tipikusan tapasztalatan kutyások mondják. :D Vagy csak irigyelnek? Egy engedelmes kutyának MINDIG több lehetősége és szabadsága van. Vannak olyen emberek akik fel akarnak vágni és ugráltatják a kutyát, de erről nem a kutya tehet, és nem von le az engedelmesség fontosságából. Felvágós emberek ugyanúgy lehetnek a nem engedelmes kutyák gazdái között is... Az én kutyám is milyen szegény, mert nyolc éves, de a póráza (1 db) még újnak látszik. És milyen szegény, mert elengedhetem akárhol... A főút mellett is póráz nélkül jön... Ja és mi van ha földúton sétálunk és átmegy a másik oldara, közben jön egy kocsi? Azt mondom, fekszik, és a probléma meg van oldva... A kocsi elmegy, én meg átmegyek a kutya oldalára, vagy ő jön hozzám és megyünk tovább... Milyen szegény a kutyám ettől...

Ajánlom figyelmedbe egy régebbi kérdésem

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__190486-miert-..


Ha jön valaki akkor kikerülöd és kész... Vagy ha annyira félnek akkor addig rárakod a pórázt amíg elmész előttük, de ehhez nem kell flexi...

2009. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy értelme van, hogy a gazdi cipője nehogy koszos legyen, ha lemegy a járdáról. Viccet félretéve Budapest legtöbb kerületében a kutyafuttató azt jelenti, hogy kijelölnek 2-3-4 területet, ami nincs körbe kerítve, de az önkormányzatnál elhatározták, hogy így 0 ft-ból betömték a kutyások száját is, oszt jól van. Engem ezért nem nagyon érdekel a pórázszabály, hisz csak kötelességeim vannak kutyatartóként, jogaim nem nagyon...Ezért mindenképp behívhatónak kell lennie a kutyának. Én naoi egyszer futtatom a kutyát ott, ahol a többi kutyás is szokta. A többi sétánál normál pórázzal megyünk és kedvére szaglászhat bárhol, odamehet a fákhoz és én megyek vele. Szerintem örül a társaságomnak. A normál póráz csak akkor büntetés, ha közben a gazdi nem megy le a fűre a kutyával, hanem ugyanúgy rángatja a kutyát a pórázon, mint a flexisek szokták...
2009. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam flexit. Jó volt de többet huzott mint sima pórázzal.:(És egy séta alkalmával elszakadt az utcán mert huzott(még jó hogy behivható) én azota csak sima pórázt használok és kevesebbet húz mint húzott:)Nekem nincs bajom a flexivel de azért nem jó ha séta közbe mindig huzkodni kell. Én a kutyámat napi egyszer 1 órára elengedem a parkba hogy játszon kutyákkal,labdával és szaglásszon ahogy a kedvbe tartja és hogy tanuljon:) Szerintem nincs baja egyik "sima pórázosnak" se a flexi-vel(én ugy olvastam).
2009. máj. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%

Az előttem szólók sok okosságot mondtak már :).

3 gondolat:

1. Ha zavar, hogy minden egyes fűhöz-fához oda kell menni a kutyával, használj futószáras pórázt. Kb. 3m hosszú, és van rajta 3-4 karika, mindkét végén karabinerrel, így állítható a hosszúsága. Mi ezzel sétálunk, ahol szükséges (úttest mellett), és tökéletes.

2. Akármennyire is behívható egy kutya, néha igenis szükséges a póráz. Én út mellett, ahol kocsik robognak 50-el vagy még többel, soha nem sétálnék póráz nélkül, mert nekem a kutyám élete többet jelent, mint a melldöngetés, hogy lám, az enyém itt is tud a lábam mellett menni póráz nélkül. Soha nem tudhatod, mikor ugrik le valamiért a járdáról.

3. Láttál már olyan flexis westiet, yorkiet, aki ne vicsorgott, ugatott, morgott volna őrülten? Ez nem véletlen. Ajánlom figyelmedbe az oldalon található pórázos cikket, hasznos és okos:

[link]

2009. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha rám gondoltál, azt hiszem kettővel előtted... Akkor nem döngetem a mellem, egyszerűen nincs zsükség pórázra... Egyrészt azért nem pesti útról van szó, másrészt nem 10 cm-s járdával, hamrasrészt a kutya nem mászkál ott sehova, mivel csak járda van meg beton ahol nincs mit szaglászni... Ha fél, a póráz ugyanúgy elszakadhat egyszer, ugyanúgy kiránthatja a fejét, ugyan elránthat téged stb... Nekem is a kutyám élete a fontos, de ha nincs veszélyben, akkor minek rakjak rá pórázt? Egyébként meg életében egyszer majdnem akkor halt meg amikor nem is tudom miért, de pórázt raktam rájuk és elkapta őket e gy kutya...
2009. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rád gondoltam, általánosságban fogalmaztam.
2009. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!