Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálják sokan a flexi...

Miért utálják sokan a flexi pórázt?

Figyelt kérdés
Többen írtátok, hogy az nem jó. Meg hogy legyen behívható a kutya, és akkor nem kell flexi póráz. Viszont szerintem ha valaki nagyvárosban lakik, autók közelében, akkor igenis szükség van rá. Szerintem az a felelőtlen, aki a pesti nagykörúton póráz nélkül sétáltat, mondván, úgyis behívható a kutya. Mit gondoltok erről?
2009. máj. 19. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se jó a flexi póráz. A kutyának a lábad mellett kellene sétálni a te tempódban anélkül, hogy húzóerőt fejtene ki a pórázra, se nem előtted, se nem mögötted. A jól tanított kutya nem meg el a lábadtól póráz nélkül sem, de ettől függetlenül közterületre akkor sem szabad póráz nélkül kutyát vinni, ha elvileg tudja ezt a kutya. Én személy szerint a normál póráz híve vagyok, ami nem flexi és nem túl hosszú.
2009. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Én azt, hogy ha behívható egy kutya, akkor behívható. Ha csak néha hívható be, akkor nem behívható. A póráz természetesen bizonyos helyzetekben egy behívható kutyának is fontos, váratlan helyzetek is adódhatnak...

De flexivel a kutya nem tanul meg különbséget tennia két állapot között- és többnek számára nem szabad léteznie.

1) Nincs póráz, mehetek lábnál, vagy "MEHETSZ" jelszó után távolabbra is, de figyelnem kell a gazdi szavaira és visszajönnöm azonnal, akárhonnan, ha hív.

2) Van póráz, nem mehetek sehová.


A flxi egyik változathoz sem illik. Flexivel a kutya azt tanulja meg csak, hogy ha nem vagyok behívható, majd visszaránt/megállít a gazdi. Felelős kutyások ezt a lehetőséget nem tartják elfogadhatónak.

2009. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
és miért hiszed, hogy a flexivel húz a kutya? A lényege,hogy ha egy fa, amit le kell pisilni messzebb van, mint egy méter, akkor nem kell neked is odamenned a kutyával a fához, hanem lepisilheti úgy, hogy te a járdán maradsz...
2009. máj. 19. 10:26
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk van hagyományos és flexi is. Mind a kettőt szoktam használni az alkalonak megfelelően. Pl: szilveszterkor KIZÁRÓLAG flexivel sétálunk, de ha csak "leszaladunk egy pisire" akkor a másikat viszem (még ha nem is kötöm meg).

Ha elutazunk mindkettőt beteszem a kocsiba és az adott helyen döntöm el, hogy épp melyiket használjam. És néha a szokásos sétánál is a flexit használom (mert sajnos szeret eszegetni). Bár lehetőség szerint inkább hagyom szabadon mászkálni (igaz Ő extra barátságos).

2009. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Lehet lepontozni az értelmes válaszokat, de ettől még ez van.

Egy kutyakiképző nem szokott hülyeséget beszélni. Ha meg vagy győződve kedves kérdező a flexi hasznosságáról, akkor miért kérdezel? Ha pedig kérdezel, miért hurrogod le az értelmesen érvelő választ?

A kutya flexivel nem tanulja meg a két, előbb vázolt állapot közti különbséget, röviden engedetlenségre nevel. Ha rövid a póráz, akkor közelebb pisil, vagy odamész vele a fához te is.

Pont, részemről az (értelmetlen) vita lezárva.

2009. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem pontoztam le semmit... sértődős kutyakiképzők kíméljenek :)
2009. máj. 19. 10:46
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem sértődtem meg:) Viszont jeleztem, hogy az általam írt infok jók. Mielőtt valakit félre vezetne a lepontozó.:)
2009. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
és akkor mit csinálsz, ha csak simán pórázzal viszed le pisilni? nem nagyon kevés az a mozgástér egy kutyának, amit egy sima póráz nyújt, pl. egy egyszerű esti séta alkalmával? vagy nálatok a közelben van olyan hely ahová minden egyes séta során le tudod vinni, és szabadon rohangászhat? Én ezt naponta csak 1x tudom megtenni, mert a kifutó kb. fél óra sétára van, ez naponta 3x-4x nem fér bele az időbe...
2009. máj. 19. 10:55
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
azért nem jó, mert rászokik arra, hogy kihúzza és húzatni fogja magát. 8-15 méterről pedig vicces irányítani, kocsi alá roha, stb. Csak jólnevelt kutyának jó,de annak meg minek, mert el is engedheted
2009. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell naponta 3-4X kifárasztanod a kutyát- még a nagytestűeket sem. Elegendő, ha naponta egyszer hagyod szabadon mozogni. A többi "lassú" séta a szükségletekre, és egy kis szaglászásra korlátozódik.

A kiképző vagyok.

2009. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!