Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dog nekem való?

Argentin dog nekem való?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnem meg kérdezni szerintetek lehet Argentin dogot lakásban tartani mozgatva foglalkozva lenne vele eleget mozgatva is lenne. Volt mar kutya meghalt 4 éve.(Amstaff volt.) Most megint szeretnénk kutyát a családba valaki nagyobbat mond valaki kisebbet vagy azt mondja labradort mert az barátságos :-). Es mennyibe kerülne kb havonta a kajat azért mert el tudnánk tartani de erdekel mer erről sehol semmit nem találtam.


2011. dec. 19. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ezt így meg kell kérdezned, akkor nem. A dogo könnyen válhat veszélyessé, más kutyákra, de akár emberekre is, ismerni kell a fajtát és kutyás rutin is szükséges hozzá. Volt itt pár hete egy kérdés, nem értette a kérdező, miért nem lett perfekt családi kutya az argentin dogból, mikor a videókon olyan szépen eljátszik a gyerekekkel, őt meg megmorogta hét hónaposan. Nem játékkutya. Vegyél inkább labit. Vagy még jobb, ha tökéletesen átgondolod a saját igényeidet, korlátaidat, és annak megfelelően választasz fajtát, nem pedig azért, mert "valaki azt mondta". Annak általában nincs jó vége.
2011. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első ilyen kutyának családba nagyon nem ajánlom...
2011. dec. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne argentin dogot. Extrém tapasztalatot és kemény kezet igényelnek, könnyen kicsúszhat az irányítás a markodból, és nem is fogod úgy visszaszerezni, mint egy yorkie-nál.


Ha "kemény" kinézetű kutyát szeretnél, inkább vegyél mondjuk bullterriert. Emberekkel hihetetlen jó fejek, ugyanakkor kemények is tudnak lenni, ha kell. A szocializációjára sok gondot kell fordítani, mert nagy verekedők. És a kajája sem kerül egy vagyonba, mint a 3x akkora dogo argentinóé.

2011. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk argentin dogom van es nem tapasztaltam semmilyen agresszivitast nala, annak ellenére, hogy nem igazan volt szocializalva, es csak alap dolgokra lett megtanitva. De ennek ellenére lakásba szerintem se jó, kell neki a szabadsag, es dominans lehet mas kutyakkal szemben. Amit ajánlani tudok az a retriever, keresztanyamnak nagyon kis lakasban van tartva, rendszeres mozgás mellett és nagyon jól elvan :)
2012. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!