Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a kutyaterápia? Mit...

Mi az a kutyaterápia? Mit csinálnak a kutyák a kutyaterápián? Vagy egyáltalán mire jó?

Figyelt kérdés
úgy hallottam, hogy ott különféle gyakorlatokat kell tudniuk a kutyáknak. nekem van egy 3 éves goldenem, hogyan taníthatnám be??
2011. dec. 19. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a terápiás kutyákra gondolsz, akkor nekik kb. csak annyi a feladatuk, hogy kedvesek és nyugodtak legyenek, meg tudjanak pár alapvető dolgot, mint pl. maximális engedelmesség, laza pórázon sétálás, étel szépen elvétele kézből, meg ilyenek. De azért ehhez adottság kell, a kutya és a gazda részéről is. Egyedül valószínű nem tudnád megoldani, de ha igen, akkor sem hívnának sok helyre, ha nincs egy megbízható, kipróbált, szakmai háttérrel rendelkező szervezet a hátad mögött. Szóval keress fel egy terápiás kutyás szervezetet, és beszélj velük. Mondjuk 3 éves, számukra bizonytalan multú kutyával nem biztos, hogy fognak foglalkozni, de egy próbát megérhet, ha amúgy jól nevelt a kutyád, nem hebrencs és mindenkit szeret.
2011. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, a feladatuk pedig általában idős, beteg emberek felvidítása, szellemi fogyatékos gyerekek fejlődésének segítése, meg hasonlók. Szóval minden olyan helyen alkalmazhatók, ahol egy kedves kutya pozitív változást hozhat az emberek életében.
2011. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A terápián terápiás kutyákkal oldanak meg problémákat más kutyáknál. A terápiás kutyák nagyon jól felkészített, tanított kutyák, akik direkt a szocializációs problémás ebek kezelésére lettek felkészítve.
2011. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Vannak kutyákat terápiázó kutyák, meg embereket terápiázó kutyák. Melyikre gondolsz?


Az embereket terápiázó terápiáskutyák vizsgájának itt találod a leírását: [link]

Tehát kb. ezt kell tudnia.

2011. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutyaterápia azt jelenti, hogy egy fizikálisan vagy lelkileg sérült KUTYÁT rehabilitálunk. Amire te gondolsz az a kutyás terápia ami azt jelenti, hogy kutyák bevonásával segítünk EMBEREKNEK. Például idősek, gyerekek, beteg emberek felvidítása, sérült, problémás gyerekek/felnőttek fejlesztése.

Keresd meg a lakóhelyedhez legközelebbi terápiás egyesületet, hiszen csak így vizsgázhatsz le, ők minden segítséget meg fognak adni neked, ha alkalmasnak találják a kutyád. A MATESZE honlapján fent van a vizsgaszabályzat, ezeket a feladatokat kell majd teljesítenie a vizsgán és ezekre kell gyakorolni.

2011. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt előttem mindenki elmondta már amit kellett.


Mikor meghoztam a kutyám nekem is voltak vele ilyen céljaim, hogy elkdezdeni minél fiatalabban, de erről letettem, mert a kutyám olyan szinten hiperaktív, hogy ilyen goldent még a világ nem látott..


Szóval nekünk maradt az agility :))

2011. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A terápiás kutyák (már ha erről van szó) agressziómentes és jól képzett állatok. Elég sok helyen és helyzetben alkalmazhatóak. Sajnos itthon nem igazán elterjedtek.

Mivel ez legtöbbször önkéntes formában zajlik a kutyázás, ezért nagyobb anyagi befektetést jelent (eü. előírások elég szigorúak, utazás stb.), de ha tényleg alkalmas rá a kutyád, és persze te is, akkor nagyon hálás "munka".


Múltkor idősek otthonába voltam a kutyussal, és sok ott lakó a sírást is elkezdte, olyan régen látott már kutyát, és van akinek nincs más látogatója rajtunk kívül.

Gyerekeknél fejleszt, főleg súlyosan sérült gyerekeknél látványos a fejlődés, ahogy megnyílnak a kutya miatt.

2011. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!