Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Mi a teendő...

Yorki Baby kérdése:

Miért van ez? Mi a teendő vele hogy megszokja? Feljelenthetném az ex gazdát? A többi részlet lent

Figyelt kérdés
hugom karácsonyi ajándéka egy uszkár kislány lett.hirdetést adtam fel amire válaszoltak hogy egy nagyon kedves barátkozós kutyus van ami ingyen elvihető.el is mentem érte.a kutyus sovány, félős volt.mikor felvettem a kezembe odabújt és elaludt.hazahoztam első nap semmi baj nem volt vele, de második nap megmorogta a 7 éves hugomat és mindenkitől menekül.
2011. dec. 19. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelents fel, mert morgott az ingyen elhozott kutya. Szerezz egy jó napot a rendőröknek, hadd röhögjenek kicsit.
2011. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

várj...had értsem meg. megvettél, szerződés, papírok stb nélkül egy ismeretlen származású kutyát és te azt várod, hogy rajtad kívül ezért valaki felelősséget vállaljon?

Én pl kínai piacon veszek cipőt ami átlag 3 hétig bírj de eszembe sincs reklamálni hisz azért a pénzért amin vettem nem várhattam jobb minőséget.

Most őszintén nem értem mit vártál...főleg ha ingyen volt, örülj, ha nincs valami durva örökletes betegsége és elkezdhettek járni kutyaiskolába hisz ő már a te és a családod felelőssége kb 10-15 évig

2011. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne az indok ami alapján feljelented az előző tulajt?

Sajnos ilyesmivel nem foglalkoznak.

Ilyen helyről egy ilyen fiatal gyereknek véletlenül sem szabad kutyát elhozni. Nem ismeritek az előéletét, hogy bántak vele, mik a rigolyái. Gondolom a kutya egyébként is meg van rémülve az új hely miatt.


Kutyaiskola, ott segítenek.

2011. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engedelmességi és munkavizsgát vártál egy ingyen elvihető kutyától?

Mindent nektek kell megtanítani egy kutyakölyöknek. Egy sem jön a világra úgy, hogy tudja a viselkedési normákat.Rá kell szánni a tanulásra 1-2 évet, utána ismételni és gyakorolni 10-15 évet. Ez a kutyatartás alapja.

2011. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ugye neked az nem fordult meg a fejedben hogy kidobod ezért a kutyát? Mint ahogy előttem is írták,mit vártál egy ingyen elvihető felnőtt kutyától,akiről semmit ne tudsz? Kitudja milyen élete volt eddig szegénynek. Ha már annyira kutyáét akartál miért nem egy ingyen elvihető kölyköt választottál?
2011. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"Ajándék lónak ne nézd a fogát" Akkor vegyél inkább egy champion szülőktől származó kölyökkutyát. Én nem csípem az ilyet amikor ingyen elvisznek egy kutyát utána meg fikázzák,akkor miért kell elvinni?
2011. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát lássuk, jól értem-e.

1) Akartál a húgodnak egy jó kutyát, de fizetni nem akartál érte. Szerinted mit adnak manapság ingyen, ami jó?

2) Hirdetést adtál fel, és nem te kerestél megfelelő kutyát? Mit vártál, kik fognak jelentkezni? Ez fordítva szokott menni, akinél van a kutya, az hirdet, és akinek kell, az érdeklődik utána. Nem a tulajdonos szokott teperni azért, hogy valami vadidegen vigye már el a kutyáját, mert normális ember tudni akarja, hogy olyan helyen van a kutyája, ahol hajlandóak megmozdulni érte.

3) Láttad, hogy félős, elhoztad, most meg csodálkozol, hogy tényleg fél? Komolyan?

4) Fel akarod jelenteni? Miért? Rá tudsz bizonyítani állatkínzást, vagy egyáltalán bármi törvénybe ütközőt? Mert ha igen, akkor természetesen feljelentheted, de a sztoriból eddig nem derült ki számomra semmi.


Ha nem értesz a kutyához, hiba volt problémás kutyát szerezned. Most keress fel szépen egy jó kutyaiskolát, ahol megtanítanak kutyázni (ki fogod fizetni egy rendesen tenyésztett kutya árát, ne aggódj), legközelebb meg gondold át, hogy mit akarsz pontosan, és próbálj meg ne valami teljesen mást szerezni.

2011. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hadd ne mondjak erre semmit. Fentebb már kifejtették a véleményemet.
2011. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nomen est omen.
2011. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért jobb menhelyről ingyen kutyát hozni... (Nem gyeptelepről!) Ott legalább több alkalmad van megismerkedni a kiszemelttel, nem zsákbamacskát "veszel".
2011. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!