Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek? Próbáljam meg?

Mi a véleményetek? Próbáljam meg?

Figyelt kérdés

Nagyapámnak van 2 kutyája. mivel öregotthonba fog költözni, így ugye el kell ajándékozni a kutyákat. keverékek, anya-fia. a kicsinek van helye, a nagyot úgy gondoltam, hogy magamhoz veszem. csak egyetlen gond van, mégpedig az, hogy anyumék azért nem akarják engedni, mert eléggé szökős kutya. semmi más baja nincs, csak szeretetre és figyelemre van szüksége. annyira szökős, hogy mimkor nyílik a kapu még ki sem léptem, de ő már az út másik oldalán van. mikor kiszaladgálta magát, szaglászott, ha nincs nyitva a kapu leül és várja hogy beengedjék. van itthon egy labrador kanom az ő java is lenne mert nagyon aktívak mind a ketten. természetesen a szukát ivartalaníttatni fogom. anyumék nem hiszik el, hogy meg tudom nevelni, le tudom szoktatni a szökésről. a labradorom nagyon szófogadó, most 4 éves, rengeteg trükköt tud, akkor eszik ha engedem, előreenged az ajtóban stb. tényleg jól nevelt kutya. szerintetek vágjak bele? próbáljam meg?

előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 16. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán belevághatsz, az a kutya lefogadom csak azért szökik, mert unatkozik...

Nekem is volt ilyen gondom friss kutyásként...

(Mondjuk én naponta órákat sétáltam a kutyával, csak hát agyilag ez nem nagyon merítette ki az ő igényeit...:))

Szóval nálunk az agility lett a megoldás.

(Pedig nálunk nem állt meg a dolog a szaglászásnál... szomszédok tyúkállományának tizedelése, kukák kiborogatása,...)

2011. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)szerencsére ő nem borogat, nem csinál ilyesmiket csak szalad egyet szagolgat és jön is. én is arra gondoltam, hogy amilyen aktív, jó lenne kipróbálni vele az agilytit. a labimmal is szoktam, biztos ő is élvezné :)
2011. dec. 16. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem is próbáld meg ;)

megérdemli hogy szebb élete legyen

valamint ha rendszeresen fogsz vele foglalkozni biztos nem fog elszökni ;)

2011. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással mindenképpen vedd magadhoz. Biztos nagyon jó kutyát fogsz belőle nevelni.
2011. dec. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is jó ötletnek tartom. Egyrészt lehet, hogy úgy összeszoknak a labival, hogy már önmagában ez megoldaná a problémát.

Viszont így, hogy ilyen elszánt vagy, agilitizni szeretnél vele, szerintem otthon fog csücsükélni a labival és várja majd a játékidőt.:)

2011. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! meg fogom próbálni átnevelni :) amint lehetőségem lesz rá, el fogom hozni és hozzákezdek a neveléséhez :)
2011. dec. 16. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű a megoldás a szökésre, pláne ha utána magától hazajön: nem kell megvárni, amíg kiszökik, hanem rendszeresen el kell vinni sétálni, meg persze kell neki egy kis nevelés, hogy meg lehessen neki tiltani a reflexből kapun kirohanást. Szerintem nyugodtan próbáld meg, maximum ha nem megy, akkor később ajándékozzátok el, ezt nyugodtan megmondhatod a szüleidnek is, hogy egy próbát igazán megér, nem veszítenek vele hosszú távon semmit.
2011. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező el nem tudod képzelni hogy örülök az ilyen kérdéseknek, amikor egy valóban felelősségteljes kutyatartó ír, nem pedig a tipikus "Miért ilyen neveletlen a német juhász kanom, pedig hetente kétszer is sétáltatom?" fajta.

A kérdésre válaszolva pedig ha van rá időd a másik kutyád mellett és tényleg szeretnéd, akkor persze, hogy próbáld meg, a kérdésed alapján jót tenne neki, ha valaki megnevelné :)

2011. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

első vagyok, és csatlakoznék az utolsó válaszolóhoz, lehagytam, hogy olyan jó végre olyan kérdést olvasni, ahol úgy állnak hozzá az állathoz, ahogy kell...

Amikor elkezdtem olvasni a magyarázatot, kezdtem felrobbanni, hogy megint az lesz, hogy hova adjam be a kutyákat...

Nagyon kellemes meglepetés volt a folytatás...:)


Nagy mázlija van a kutyának!


Boldog karácsonyt/hanukát mindenkinek!:) és jó kutyázást!!!:)

2011. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2011. dec. 16. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!