Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megmorgott a 10 hónapos...

Megmorgott a 10 hónapos rotim. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kezdetektől úgy neveltem h én vagyok a falkavezér. Mindezidáig semmi gond nem is volt, tökéletesen ment minden. Ma azonban mikor adtam neki egy nagy disznócsontot és azt rágta megakartam simogatni és rám morgott és elég dominánsan viselkedett. Azonnal ráorditottam és kivettem a csontot a szájából, erre ő hátralépett 2őt és szépen leült. A csontot elhoztam tőle. Helyesen cselekedtem, vagy most mit kellene tennem, hogy elfojtsam benne az ilyen dolgokat?
2009. máj. 17. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Semmi gond, ivarérett lett és próbálkozik. (A csontot miután elvetted nyugodtan visszaadhattad volna)
2009. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknál már nem úgy működik a falka-dolog, mint pl a farkasoknál( erre végeztek viselkedési kísérleteket is), számukra nincs abszolút falkavezér

egyébként szerintem jól csináltad, hogy elvetted, bár én a leülés után egy kis idővel(néhány óra) vezényszóval újra leültettem volna, és ha rendesen leül, megmutanám a csontot, ha ülve marad, akkor vissza adtam volna neki, de lehet, hogy én vagyok túl lágyszivű...

2009. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bizony, nehéz időszaknak nézel elébe. A kutyád most kezd ivarérett lenni, sokszor fog próbálkozni, meddíg mehet el Nálad! Fogd erős kézzel, ne engedj neki semmi engedetlenséget, büntesd meg minden kis csínytevésért következetesen. Egy kutya SOHA nem moroghat a saját gazdájára. Szidd le, zárd ki a falkából, ne szólj hozzá, ne simogasd akár fél-egy napíg se! A kaját is csendben kapja!

Érezze, hogy rosszat tett!

Fájni fog neked is a szigorúság, de inkább most légy szigorú, nehogy később rettegned kelljen a saját kutyádtól.

Üdv.

2009. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Fuss! :)
2009. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Vidd el egy kutyasuliba,soka segít.
2009. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
én ilyenkor odacsaptam neki rendesen 1x2x aztán nem szóltam hozzá,megvártam amíg ő jött oda bocsánatot kérni!
2009. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Valaki tanácsolta, hogy "csapd meg 1-2-szer", na ezt inkább felejtsd el.

Ez a csont érdekes dolog, mert az én Rottijaim is azt féltik legjobban. De morgás nincs, csak ha el akarom venni, akkor ráfekszenek, de aztán engedik, hogy elvegyem.

Azért helyre kell tenni a dolgot, de én először is a hangterrort ajánlom, nálam 16 éve működik. Persze, adottság kérdése is, de az ordításomtól jobban tartanak, mint egy veréstől!

Amúgy miért vetted el? Csak próba volt?Azt kell megtanulnia, hogy a kaját Te adod, és nem elveszed. Én olyat is szoktam kiskorban, hogy miközben esznek, adok nekik a markomból is, aztán később veszek ki a táljukból, és azt adom kézből, meg evés közben teszek a tányérjukba kaját. Végül magtanulja, hogy ha Te odanyúlsz, az pozitív dolog.

2009. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, mondhatjuk azt is hogy próba volt. El szoktam tőle venni pár etetésnél, hogy tudja h én adom a kaját én el is vehetem én vok a falkavezér. És eddig tényleg nem is volt gond soha, csak annyi hogy ráfeküdt, szorította kicsit stb stb.
2009. máj. 18. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Akárki akármit mond, szerintem ne hagyd!! Lehet, hogy maga alá akar helyezni a rangsorban! Ezt ne hagyd!! A rottweiler veszélyes kutya, nem szabad hagynod, hogy uralkodjon rajtad!
2010. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!