Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vmi bajom a harapásától?

Lehet vmi bajom a harapásától?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én vagyok az, aki nemrég kiírta ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__241999-a-staf..

A probléma a következő: ma játszottam a kutyával, és megharapott a lábamon két helyen is, és kicsit vérzik mindkét seb. Tehát: a hámot felsértették a fogai, de mély sebről nem beszélhetünk. A kutya most volt 8 hetes, tehát valószínűleg még nincs beoltva, de ezt most nem tudom megkérdezni a gazdáitól. Viszont jó helyről hozták, a szülei mit tudom én, milyen versenyeket nyertek, a kiskutya is biztos volt vagy 100 ezer. Itthon se volt más állata közelében, bent alszik éjszakánként, stb..., de én mégis félek attól, hogy elkaptam tőle vmit. Tudom, hogy ez így furán hangzik, de nem tudom kiverni a fejemből ezt a gondolatot. Ráadásul hosszú nadrág volt rajtam, és csak kb. fél órával a "játék" után vettem észre, hogy a lábam is megsérült, nem csak a nadrág.

Nagyon félek :(((, anyukám szerint biztos, hogy semmi bajom se lett, de szeretném, ha mások is megerősítenék őt. Csak vízzel tudtam megmosni a sebeket (amik nagyon kicsik, alig véreztek - tulajdonképpen két kis véres mélyedésről van szó), mert fertőtlenítő eszközök nincsenek itthon.

Ti mit gondoltok? ...

Azért


2009. máj. 15. 18:44
 1/10 A kérdező kommentje:
- Azért
2009. máj. 15. 18:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
húúú ha nekem minden harapásomtól bajom lett volna már legalább 100szor meghaltam volna xD :D nyugi semmi baj. ha lemostad vízzel, az jó. esetleg kend be Neogranormonnal, de ha nincs, az sem baj. szóval semmi pánik:)
2009. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínűleg semmi bajod nem lesz, de ha nagyon félsz, menj el az ügyeletre, és kérj egy Tetanusz injekciót.

Megnyugszol Te is, és ez védettséget ad, ha estleg előfordulna máskor is ez a kis baleset.

De!

Ne engedd a kutyának már ilyen pici korban se, hogy erőszakosan játtszon, mert később nagyobb baj is történhet.

Amikor ilyen durván játszik, büntesd meg, szidd le erélyesen,rázd meg a nyakánál fogva, zárd ki a családi életből legalább fél napra, evésnél se szólj hozzá, ne nézz rá, hiába hízeleg.

Tudom, durván hangzik, de máshogy nem tanulja meg, hogy nem lehet durvulni.

Képzeld el, ha kifejlődik rendesen, lesz vagy 40 kg.

Bizony, akkor már komoly, életveszélyes sérülés is okozhat.

Üdv.

2009. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!

köszönöm a gyors választ! De abban az esetben sem, ha még tényleg nincs beoltva?...

2009. máj. 15. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se lett semmi bajod. Csak egy horzsolás. ( Amúgy a 8 hetes kutya, ha jó helyről hozták, már két oltáson és legalább egy féregtelenítésen túl van. )Egyébként szerintem így, hogy még nem érintkeett más állattal, nem nagyon hordozhat semmi olyat, ami rád veszélyes lenne.
2009. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az ügyeleten valószínűleg körberöhögnének - legbelül én is úgy érzem, hogy hülyeség ettől félnem, csak hát teljesen megnyugodni sem tudok... :S

Köszi neked is a választ!

2009. máj. 15. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 18.54-es vagyok!

Addíg úgysem nyugszol meg, míg az orvos meg nem nyugtat! Mondd azt, hogy szeretnél egy Tetanuszt, mert félsz, hogy elkaphattál valamit.

Ez a dolguk.

Én is voltam már a kisfiammal, egymást követő 2 héten, kutyaharapás miatt./nem a sajátunk, hanem a szomszédé volt/

Ne törődj vele, mit gondolnak, az a fő, hogy Te megnyugodj.

Az idegesség is megárthat, és az is, ha mindenfélét beképzelsz magadnak.

ÜDv.

2009. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lesz semmi bajod. Betadin-nal kezelheted, ha gondolod. Mondjuk a szuri ártani nem árt. Viszont beszélgess el a gazdival, és próbálld rávenni, h menjen el ktyasuliba. Ha nem hajlandó erre akkor próbáld meg te átvenni a falkavezér szerepét. A harapdáás gyerekkorban szerintem normális, hiszen ők így játszottak a tesókkal. Meg kell tanulnia h felette álltok a rangsorban. Lehet hogy hülyeség de amikor engem egyszer erősebben megharapott a kutyám (játék közben) akkor visszaharaptam elég erősen... azóta tudja, hogy hol a határ ha játszunk.
2009. máj. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó két választ is! Tegnap este hazajöttek a gazdik, úgyhogy átmentem megkérdezni, be van-e már oltva a kutya, és ők megnyugtattak, hogy igen. :)

Az igazi gond viszont tényleg az, hogy harcias már most, morog, harapdál, és szívesebben rágcsálja a kezünket meg a lábunkat, mint a játékait.

Kutyasuli ELVILEG lesz, de ezt csak fenntartásokkal hisszük el... :/

2009. máj. 16. 09:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Bajod biztos nem lesz tőle :)

A harapdálásról meg elég egyszerű leszoktatni: az első erősebb megnyilvánulásánál jajduljatok fel és hagyjátok ott a francba. Meg fogja tanulni, hogy így nem talál játszótársat.

2009. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!