Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik a pincsim...

Bogyigazdi kérdése:

Miért vakarózik a pincsim állandóan?

Figyelt kérdés

Van egy félhosszú palotapincsi kanom, és az utóbbi időben nagyon vakarózik, és főképp a hasánál. Már sampont is váltttunk, bár "gagyit" használunk, amit kisállatkereskedésben lehet kapni.

Azon gondolkoztam, hogy mi lehet a probléma, mikor eszembe jutott, hogy pár hónapja észrevettem, hogy vöröses a hasán és a nemi szervei tájékán a szőr. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a pisije miatt, és ha zavar vágjam le ott a szőrt. Ez engem nem zavar, hisz nem a kinézet a fontos, és az olló láttán mindig "idegbajos" lesz az úrfi, ezért hagyom inkább.

Nos arra gondoltam, hogy az elszineződés és az állandóan vakarózás összefügghet, vagy valami más lehet a háttérben?

Amúgy a kutyák bőre lehet halvány piros?!?!?


2009. máj. 15. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd el orvohoz. De igy látatlanba lehet alergia is és még sok dolog,de szerintem az hogy elszinezödik a nemi szervénél a szőr az nem normális jelenség.
2009. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A héten elvisszük, nyugi, ez nálunk természetes!

Azért nem aggódtam a szineződés miatt, mert járok önkénteskedni a közeli menhelyre, és az ottani gondozónak az uszkárjának is volt/van ilyen, és azt mondta, hogy semmi baja nincs. Egyébként van mikor enyhén és néha erősen bromz vöröses.

2009. máj. 15. 18:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Asszem neki is a kozmetikusa mondta!
2009. máj. 15. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!