Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sportot csinálhatok...

Milyen sportot csinálhatok beagle kutyámmal?

Figyelt kérdés

Valamit, amihez nem kell komolyabb felszerelés (pl.: agility)és itthon vagy az erdőnél, mezőnél is csinálhatom.

És én taníthatom neki segítség nélkül. Pl.: nyomkövetés. Ezt majd elkezdjük tanulni.


2009. máj. 15. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dogdanceing!
2009. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi rosszul írtam. Helyesen: dogdancing.

[link]

Első vagyok!

2009. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az nem annyira tetszik nekem. Valami olyan kellene, amitől mozog eleget.
2009. máj. 15. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálhatod vele a munkavizsgát.

Itt találod a feladatokat röviden. Igy van egy cél is (meglegyen a vizsga) és vannak kész feladatok is.

[link]

2009. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Kalapácsvetés?
2009. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is beagle kutyusom van, rengeteg a felesleges energiája, én elhatároztam, hogy vinni fogom kocogni esténként, hátha ez használ neki.
2009. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mint szakavatott kutyás mondom, meg ne próbáld egyedül tanulni a nyomkövetést! Tudom, tudom, emiatt nem fogsz letenni arról, hogy kipróbáld, de azért hallgass rám! A nyomkövetés kényes elfoglaltság, és nagyon nehéz jól megtanulni. A beagle vadászkutya, tehát a nyomszalagokkal nem lesz problémája. De figyelmeztetlek, elég egy rossz mozdulat, egy rászólás a kutyára, és egy életre elveszed a kedvét tőle. Ha van lehetőség, inkább menjetek ki kutyasuliba, és kérdezzétek meg a kiképzőt, hogy mi a teendő, mivel kezdjétek.

Kérdésedre válaszolva... frizbizz vele! lehet kutyáknak való frizbit kapni, nem tudja szétrágni, és nagyon nagyot repül. Ha apportos az eb, ez felétlen megfelel. A másik, az engedelmes. Gyakorolj a BH vizsgára, esetleg tegyétek le azt. A kutya számára is élmény, ha jól tanítod. Imádni fog veled dolgozni,mert örömmel teszi. Egyébként a házi agilityhez sem kell komolyabb felszerelés, valóban, hozdozni nem lehet, azonban ha házilag összeütsz egy-két akadályt, egy billenőt, régi hordóból egy alagutat, az tökéletes megfelel. Mondjuk ha tömbben laktok, ez nem kivitelezhető.

No, de csak annyi, hogy ne kezdj neki vaktában a nyomkövetésnek! nagyon nehéz úgy tanulni, hogy pontos legyen, és mindenképp azt kell elérned, hogy a kutya szeretetből, ne parancsból csinálja.

2009. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De nagyon szeretik csinálni. Tegnap pl. az egyik 10 percre elveszett, mert egy nyúlat kergetett és nem jött vissza. Most az alap dolgokat tanuljuk, és szerintem nem tudnám megtanítani neki a nyomkövetést. És apportírozni sem szeretnem, vagyis frizbizni se. Talán tényleg majd itthon próbálunk aggilityzni. Szerintem azt szeretné is. És kertes házban lakunk.

Kösz a válaszokat.

2009. máj. 16. 14:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!