Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kutyám folyamatosan...

A kölyök kutyám folyamatosan megeszi a macska elől a kajáját. Azt hiszem eddig rosszaul próbáltam tenni ellene. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kiskutya ugye napi négyszer kap enni, és rendszerint ezt meg is eszi egyszerre, viszont a macskánk előtt mindig van étel. Kezdetben morogtam neki, felemeltem a hangom, aztán arrébb lökdöstem, (valahol olvastam, hogy grabancolni is lehet, mert az anyja is ezt csinálja), orrba és fültövön is pöcköltem, de szinte semmi nem hat. Ha észreveszm már elég egy "Nem szabad" is, de ha azt hiszi, hogy nem látom ráveti magát. Kérlek segítsetek. Ha nem leszünk itthon nem lesz jó, ha megeszi a macska elől a kajáját.
2009. máj. 14. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Tedd olyan helyre ahol nem éri el.Én pl a kutyaól tetejére szoktam rakni.Jó mondjuk lapostetős a kutyaól is,de ott nem fér hozzá.
2009. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá én is, de a macska volt itt előbb, megszokta, hogy ott van, és igazából nem is tudom hova tudnám rakni, mert a cicának ez egy rendesen kialakított rész. Magát a kutyát nem lehet erről leszoktatni?
2009. máj. 14. 17:29
 3/16 anonim ***** válasza:
Így van a macskák fel tudnak mászni magaslatokra de a kutya egyáltalán nem!
2009. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is ezt a megoldást választottam, olyan helyen van a cicakaja, ahol nem éri el a kutya.
2009. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Látom nem lesz más választásom :)
2009. máj. 14. 17:32
 6/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ha belegondolsz,hogy van egy nővéred meg te!És a nővéred mindig az asztal jobb oldalán eszik és mindig van neki kaja kirakva viszont te annyit eszel amennyit tudsz akkor te is bele-bele ennél ha nem látnák a szüleid amikor rád szólnak akkor abba hagyod!(bocsi csak ilyen példa jutott az eszembe)

Viszont ha olyan helyre teszik a nővéred kajáját ahol te nem éred el vagy hagyid a csudába vagy addig mászol,ugrassz,esel amíg meg nem szerzed :)

szóval én sem tudok jobb megoldást annál,hogy egy magass helyre teszed ,hogy a kutyus ne érje el!

2009. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze, megértem és igazad van, csak azt hittem, hogy meg lehet ezt neki tanítani, de akkor összetákolok valami kisasztalt :)
2009. máj. 14. 18:09
 8/16 anonim ***** válasza:

18.00-as vagyok: De előtte én legalábbis a helyedbe mindenképpen megprobálnám megtanítani még majd a végén azt hiszi hogy neki mmindent szabad ő a falkavezér!

Szóval mikor láttod,hogy eszi szépen odamész és grabancán fogod utána bemész és ha megint láttod kimész és ezt így ismétled és ha ugy kb 1-2-3 hét után ez nem jön be akkor felhetett tenni!

2009. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a probléma:) a cica 9éve a kutya meg 2hete van meg és hát eleinte nehéz volt de mostanába mi is olyan helyre tesszük a kaját ahol a kutyus nem éri el és ha megérkezik a macska letesszük neki és a kutyát bezárjuk a szobába amíg a macska eszik.
2009. máj. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor egy-két hétig még van remény? Mert már előrébb vagyunk mint 4 napja (azóta van még csak itt) csak azt hittem már nem fog változni, mert ez valami ösztön nála. De akkor még próbálkozzak tovább?
2009. máj. 14. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!