Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a doganalisys?

Mi az a doganalisys?

Figyelt kérdés
Láttam néhány hozzászólásban, hogy hivatkoznak a weboldalukra. Mennyire hiteles a kimutatásuk a kutyatápok mínőségi besorolásáról?
2009. máj. 13. 22:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, gyorsan gépeltem, és elrontottam a nevet: dogfoodanalysis
2009. máj. 13. 22:42
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Ott az emberek szavaztak(tudtommal) hogy nekik melyik vált be. És igy készült el a rangsor.
2009. máj. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez nem így van. Részletes értékelés is van a tápokról melyik miért jó, miért rossz. Pl az itthon agyondícsért tápok tele vannak gabonával, szójával, hús alig van bennük, épphogy csak mutatóba. A legtöbb 1-2 csillagot kapott, nem is csodálom, a kutya ragadozó és nem búzára, kukoricára meg szójára van szüksége. Ha megnézitek azok a tápok kaptak 5-6 csillagot, amiben a fő alkotóelem hús (60-70%), és nincs benne gabona.
2009. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tápokat a csomagolásukon feltüntetett összetevők alapján osztályozzák.Ha a gyártó az összetevőkhöz pl. nem azt írja,hogy húsok és hússzármazékok,hanem azt,hogy friss csirke,friss marha,dehidralizált csirke,disznózsír,halliszt stb. akkor azt több összetevőnek veszik,ezért több pontot kap.Azt,hogy valójában mi van ezekben a tápokban senki nem nézi,vagyis nem analizálják a tápokat.Illetve lehet a tápokat véleményezni is.
2009. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem analizálják, te elolvastad már ezeket az értékeléseket? Részletesen megnézik mi áll az 1,2,3,4,5,6,7... helyen, és leírják hogy miért jó hogy az van ott, mik annak az összetevőnek az előnyei, hátrányai stb. Nem tudom te mit néztél, de jó lenne ha alaposabban elolvasnád!
2009. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Te felvetted már velük a kapcsolatot? Mert én nem csak elolvastam az oldalt,de minősíttetni is akartam velük tápot. A dolgom annyi volt,hogy elküldtem nekik egy linket,ahol jól látható a csomagoláson az összetevők felsorolása.Elküldtem a linket és pár óra múlva fent volt az értékelés,illetve kaptam levelet,hogy hogyan,mi alapján értékelik a tápokat.Szóval hidd el,nem analizálnak,csak olvasnak és feltételezik,hogy ami a csomagoláson van,az igaz.
2009. máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem vizsgálják meg a tápokat, csak az értékeket nézik a csomagolásról, de ez is több, mint a semmi. Tudtok esetleg olyan oldalt ajánlani, ahol tényleges vizsgálati eredményeket tesznek közzé?
2009. máj. 14. 11:50

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!