Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriver kiskutyát...

Golden Retriver kiskutyát szeretnék. A kölyökkutyák szőre minden esetben nagyon rövid? Vagy az hibának számít? Erre kell egyáltalán figyelni, hogy mekkora a szőrük kicsiként?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, azt, hogy nagyon rövid?

Nem, a golden kölykök szöre gyapjas, látszik, hogy nagy lesz. Nézd meg a kennelek honlapjain már pár naposan milyen a szőrük.

A labrador retrievernek rövid a szőre.


Jól gondold meg hol veszel kutyát!

2009. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ. Már nem tudom melyik fórumon olvastam, hogy valaki azt kérdezte, hogy mikor nő már meg a Goldia szőre, mert most még tök rövid.

Volt egy olyan érzésem, hogy átvágták. Ezért kérdeztem. Azt írta, hogy még egy centiméter sincs a szőre.

2009. máj. 12. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Belinkelem az én kicsikém képeit:


Itt egy hetesek, a mamával, a szőrük itt még természetesen rövid:

[link]


Ez már az én kutyusom, itt 5 hetes. A szőre itt már puha, plüsis. :)


[link]


8 hetes képek:

[link]


[link]


11 hetes:

[link]


És végül 14 hetes:

[link]


Amikor elhozod a kutyust, 8 hetes korában kb. pihe-puha plüsis szőre van, akkor már semmi esetre se rövid. És igen, ha a szőre állaga nem a fajtastandardnek megfelelő, az baj, mint minden más eltérés a standardtől.

2009. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na végem van!!!!!!!

Annyira édes!!!

Úgy szeretnék én is egy ilyen gyönyörű kiskutyát találni.

Van négy gyerkőcünk. Most költözünk családi házba. A nagylányom(8) sírva könyörög egy kiskutyáért. De a kicsik is nagyon szeretnének.

Olyan szép helyre megyünk. Annyit tudnánk vele sétálni és foglalkozni. Viszont nem akarok beleválasztani.

Nagyon köszönöm a képeket. Ő lesz a mérce.:)

2009. máj. 12. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

gondolom tudod, hogy az ellátása (sétáltatás, etetés, kutyapiszok eltakaritás) rád fog maradni ... a gyerekek csak szeretni tudják :)

nem gondolkodtál picit idősebb kutyuson? kevesebb problémád lenne vele

a fajtamentőknél van egy két éves kutyus .. lehet megkedvelnétek egymást :) [link]

csak azért javasolnám, mert egy kölyökkutya rengeteg nyüggel jár (szobatisztaság pl) ...

2009. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazad van. Ha bevállaljuk, nekem lesz egy ötödik gyerekem, az biztos. De egy pár hetes kiskutya annyira aranyos, hogy én nem szívesen mondanék le erről az időszakról. És csak azért mert nekem nehezebb lesz, nem akarom megfosztani a gyerekeimet ettől az élménytől. De biztos vagyok abban, hogy igazad van.
2009. máj. 12. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:
persze, az biztos hogy nincs édesebb egy kölyök kutyánál :)
2009. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha kölyköt szeretnél, akkor mindenképp tenyésztőtől vedd, szűrt szülőktől, törzskönyvel, oltva.

Ha itt visszaolvasol pár kérdést láthatod, hogy mennyi problámád lehet ha orvosi ellenőrzés nélküli kutyát veszel szaporítótól. (Nem hiszem, hogy a gyerekeknek jót tenne pár hét után temetni a kutyát)

Tanulmányozd ezt is át:

[link]

2009. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Isten őrizz ilyennek kitenni a gyerekeimet!!!

Köszönöm a jó tanácsot,megfogadom. Nagyon megnézem, hogy mit veszek. :)

2009. máj. 13. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!