Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék én a kutya...

Hogyan lehetnék én a kutya gazdija?

Figyelt kérdés

Csak nemrég vettem egy kutyát a négytagú családomba, és már most többet van a szüleimmel mint velem. Pedig éjjel nálam alszik, enni is én adok neki, nevelni is nevelem és szeretgetésből sincs hiánya. Amikor egyedül vagyunk nagyon szeret, de ha már van itthon más is, nem mindig én vagyok az első.

Vagy engem tekint gazdijának, csak a többiekkel is szeret lenni?

Mit csinálok rosszul? Neki az én társamnak kellene lennie, és igen, bevallom kicsit féltékeny vagyok.


2009. máj. 10. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

A kutya egy személyiség, nem egy plüssmaci.

Nem sajátíthatod ki magadnak, hiszen ő szeret másokkal is lenni, más emberekkel, állatokkal megismerkedni, mással játszani, figyelni, hogy ki mit csinál.

Másrészt ő azt tekinti gazdágának aki respektál.

Lehet, hogy te eteted, szeretgeted, de ha nem téged tisztel a legjobban, akkor nem te vagy a "gazdája".

Ne legyél rá féltékeny, örülj, hogy másokkal is jól érzi magáta kutyád és történik sokminden körülötte, tehát nem unatkozik.

2009. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt én mind megértem, de nem tehetek semmit, hogy engem tekintsen gazdájának? Mitől függ, hogy kit tisztel a legjobban?
2009. máj. 10. 09:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Eleinte velem is így volt, de aztán, mivel legtöbbször én foglalkoztam vele, elfogadta, hogy én vagyok a "főgazdi".
2009. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:) Az jó :)
2009. máj. 10. 09:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elején én is így voltam vele, hogy nem tudtam eldönteni, hogy én vagyok e a főgazdi, mert a párommal teljesen máshogy játszott, viselkedett mint velem, vele olyan kedves volt. Aztán amikor észrevettem, hogy ha rosszat csinál rám hallgat, hogy nem szabad stb. a páromra meg rá se bagózik tudatosult bennem. Ha társaságban vagyunk akkor én vagyok az utolsó akivel foglalkozik, mert állandóan produkálja magát, de ha mégis rá kell szólni akkor azért oda-oda néz:) Szerintem ha tanítgatod és foglalkozol vele akkor még ez változhat és észre fogod venni. Meg a korától is függhet ha még fiatal bizti változni fog, mennyi idős?
2009. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattál:) 8 heteske a kislány:)
2009. máj. 10. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj, hát akkor még bőven! Még kölyök,meg akar ismerni új dolgokat,új embereket,még csak most tanulja meg mi az az élet. Majd megkomolyodik,és elfogad gazdájának. :)
2009. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Fúhh, köszi szépen! Ez jól esett a lelkemnek:)
2009. máj. 10. 10:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy is mondjam....ez olyan első-kutyás probléma. Nem oltásnak mondom, csak tanácsnak, hogyha utánaolvastál volna a kutyák rangsorának, akkor ezt a kérdést nem tetted volna föl.

8 hetes! Az annyi mint két hónap, magyarán a kutyád lelkében még az sem tisztázódott, hogy lány-e vagy fiú. Az ebeknél a nemi érés 6-8 hónapos korukban kezdődik(!), és 1,5-2 éves korukban fejeződik be. Így a társasági, rangsori viszonyokat olyan 6-7 hónapos korukban kezdik rendezni(illetve előbb, de ekkor kezdenek harcolni érte). Magyarán a te 2 hónapos kutyádnak még fogalma sincs, ki a gazda, ki áll felette, ki áll alatta a rangsorban! Ő most azzal van elfoglalva, hogy megismerje a világot, minnél több színt, szagot, hangot és formát ismerhessen meg. Ez nem jelent semmit, hogy nem csak veled van társaságban, neki most az adolga, hogy ismerkedjen. Ha nem engeded oda másokhoz csak csupán saját féltékenységed miatt, akkor azt fogod elérni, hogy félelméből agresszív lesz később. Hiszen megbízik benned, nem engeded oda olyan helyre, ahol baj éri, és félni fog az idegenektől! Ezt akarod? Gondolom nem! Vidd el minnél több helyre, vidd el minnél több emberhez, a lehető legtöbb kutyához, engedd oda minden olyan helyre, amit nem ismer, hadd szaglásszon meg mindent.

Később, hat hónapos kora körül kezdi majd el tisztázni, hogy mi is a helyzet. Megpróbál majd föléd kerekedni a rangsorban. Na, ilyenkor dől el minden. Kiskorától kezdve nyúlkálj bele a kajájába, és ha kiveszel belőle egy marékot, nem szabad, hogy bármilyen agresszivitásnak jele legyen. Nem moroghat, nem kaphat a kezed felé. Ha ilyen történik, óvatosan, de határozottan, fordítsd a hátára, és tartsd a kezeddel a nyakánál, hogy ne tudjon visszafordulni. Amíg kapálódzik, addig tartsd, de ahogy megadta magát, engedd el, és dicsérd meg nagyon! Ugyanez a helyzet a játékokkal, és a fekvőhellyel is. tehát ha alszik a fotelben, és te le akardod tenni, de morog, vagy feléd kap, a teendő ugyanez. Miért? Mert afalkában ugyanígy tisztázzák a viszonyokat. A följebb álló a torkánál fogva elkapja aki a helyéért küzd, és ott tartja, ameddig az meg nem adja magát.

A másik, hogy legyél kedves, de következetes gazda. Ez azt jelenti, hogy amit egyszer megengedsz neki, azt máskor ne tiltsd! Így a kutya összezavarodik,és bizonytalan lesz. Tehát ha kutyás ruhában vagy, és engeded, hogy játsszon a nadrágszáraddal, és ennek te örülsz, akkor ugyanezt fogja tenni, amikor ünnepségre mész az ünneplő ruhádban, és akkor ugye nem fogsz örülni neki. A kutya nem tud különbséget tenni nadrág és nadrág között. Ja, és alényeg adicséret. Sokat dicsérj, amikor a kutya úgy viselkedik, ahogy kell. Ha rosszat csinál, szólj neki, állítsd le, de ahogy úgy viselkedik, ahogy kell, rögtön dicsérj! Ezt sokan elfelejtik.

Hú, jó sokat írtam, bocsi a kisregényért. Na, de remélem érted! Röviden, a 8 hetes kiskutya viselkedésében nem kell viszonyokat látni. Ő még csak ismerkedik, és a rangsort csak 6-8 hónaposan kezdi el tisztázni, ilyenkor kell elérni nála a GAZDA szerepét.

2009. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem vettem oltásnak, főleg azért nem, mert első kutyás vagyok. Sok mindent olvastam, és tudtam meg a kutyáról mielőtt ő meglett, de ezt nem tudtam, úgyhogy köszönöm a felvilágosítást.

Egyébként akármennyire zavar, nem tiltom el sehonnan és senkitől, csak rosszul érintett, de mostmár tudom, hogy feleslegesen, bár ez csak a családra vonatkozik, mert kivinni utcára még nem lehet. (két oltása van még csak meg) de tudom, hogy mennyire fontos a szocializálódás. Egyszerűen csak azt hittem, hogy a rangsor ebben az időben alakul ki, és féltem, hogy ha most nem engem fog tekinteni gazdájának, akkor később sem. De tényleg köszönöm a kisregényt, felfogtam a lényeget:)

2009. máj. 10. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!