Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Szinesgyöngy...

Mit gondoltok a Szinesgyöngy mudi kennelről?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én általában a mudikról mondom, hogy csodálatos, okos, egészséges, tökéletes kutyák! Én nem nagyon ismerem a kenneleket, de ha lehet egy törzskönyves mudim, akkor én a Gondűző Alkonyatból fogok venni. Most is van három mudim, de sajna nincs tk-juk. De őszintén erről a kennelről még nem hallottam, pedig olvasom a kutyás újságok hirdetéseit, meg a kiállításokat és végigolvasom az újságban, de még nem láttam ilyen nevű mudik, meg hirdetést róla. Arra figyelj, ha megnézed őket, hogy ne legyenek idegesek, mert ez a mudi jellemzője, ha rosszul tartják, nevelik, úgy ahogy ilyen esetben más kutyánál az agresszió, illetve ne hagyd, hogy a magassága a jelleme és a többi tulajdonságának a rovására menjen. Mer az van, hogy régen a mudi 40-50 cm között volt meghatározva, de ma már az ideális szuka csak olyan 42 lehet, ezért sok a törpe mudi, mert annyira vigyáznak a méretre, de sokkal jobb ha van egy nagyobb kutyád, ami okos és nyugodt stb...
2009. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, közben megnéztem a kennelt! Hát úgy látom egy fiatal tenyészetről van szó. A kutyáik tetszenek, viszon nem pont ez a szírtípus tetszik elgjobban. Amit írnak róluk az is elnyerte a tetszésemet. Viszont! Az egyik kutyának le van nyírva a szőre??????? Én semmi pénzért nem tenném, tilos is a mudit nyírni! Amikor sebes volt az enyém, akkor is igyekeztem minnél kisebb szőr leszedni... Persze ha van rá oka... De gyszerűen nemt udom elképzelni, hogy milyen oka lehet, hogy lenyírjanak egy egész kutyák... :S Nagyon emgalázó szerinte ez egy mudinak, de ha volt rá oka akkor... :S Viszont szerintem fontos(abb), vagyis engem jobban érdekel, a terlés, az engedelmesség és mindenféle munkák, mint a kiállítás. Látom erre gondot fordítanak, egyszerűen nagyszerű volt a videón a kutya (csak ne lenn megnyírva :S). Ilyen valósággá válik amit mindig is állítok, hogy legtöbb kutyát, akik ilyen munkákban vannakn otthon akár túl is tudná szárnyalni! Szóval összességében tetszik a kennel, akár vennék is innen kutyát. Legalább megismerhettem egy újat, mert nem sok mudikennelról tudtam eddig. :S
2009. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt nem a kennel tulajdonos nyirta le hanem a gazdája:D Megnézem akkor a gondöző kennelt:D
2009. máj. 9. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!