Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen őrző-védő kutyafajták...

Milyen őrző-védő kutyafajták vannak amiket nem kell erre külön tanítani?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok h nem vinném kutyasuliba csak h ne kelljen külön motiválni erre
2009. máj. 9. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, az őrző-védő kutyáknak ez a vérében van. De attól nem árt őket, sőt kifejezetten ajánlott kutyasuliba vinni, hogy ott megtanulják, hogyan reagáljanak egyes helyzetekre.
2009. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha szakszerű örző-védő kutyát akarsz, okvetlen add be kiképzésre. Ha magad próbálkozol, könnyen melléfoghatsz és esetleg egy vad, agresszív kutyát nevelsz, ami se neked, se neki nem lesz jó. Az igazi őrző-védő akár kezes is tud lenni és meg tudja különböztetni a feladatát. Tehát: őrző-védő kutya nem születik, hanem LESZ!
2009. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
áh ez sem teljesen igaz.vannak erre kifejezetten alkalmas kutyák is.tehát ha a 2. válaszolóra hallgatsz akár egy agárból, vagy egy puliból nevelhetsz őrző-védő kutyát.vagy a fentebbi állítás megfordítása az, hogy bármilyen kutya, ha kellőképpen foglalkoznak vele, kiválóan alkalmas lesz versenyeztetésre.tehát számomra ez az állítás megbukott...vannak erre motiváltabb fajták, mint például német juhász.többet nem merek és nem is tudok mondani, félrevezetni nem akarlak.
2009. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Van sok fajta, szerintem ez csak azon múlik melyik áll legközelebb a szívedhez. Én Amerikai Staffordshire Terriert vagy Amerikai Pitbull Terriert javasolnék, nagyon okosak, kiváló őrző-védő kutyák, persze ha komolyan akarod őket képezni, csak kutyaiskolában lehetséges, 1-1,5 éves koruk után. Az alapengedelmességinek meg kell lennie, bár ezeket a dolgokat otthon is könnyen meg lehet nekik tanítani de a szimpla kutyasulival sem veszítesz semmit. Ha nem komoly munkára kell, csak házat őrizni akkor egyáltalán nem kell nekik iskola, amennyiben sokat foglalkozol velük és következetesen tanítod őket. Hajlamosak a dominanciára de ha kis soruktól kezdve érzékelteted ki a főnök, később nem akarják ezt megcáfolni. Kinti-benti kutyának tarthatóak de rövid szőrük miatt nem élhetnek csak kültéren. Remélem segítettem.
2009. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Kuvasz!
2009. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Második válaszadó vagyok. Én se arra gondoltam, hogy uszkárból, vagy tacskóból kellene őrző-védő,kutyát képezni, hanem arra, hogy egy arra megfelelő fajtát kellene betanítani. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy sok éven át kutyatenyésztő voltam. /nem szaporító/
2009. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne adj már hülye tanácsokat....Pitet és Staffit semmi képp ne örzővédőnek mert ha keveset foglalkozol vele akkor elég kaposak lesznek még rád is...inkább Amerikai Buldogot vagy Német dog,Dobermann,Kaukázusi...ezeket ajánlanám!!!de miután a Pit és a Staffi HARCI kutya igy nem ajánlatos házörzésre hasznni....az ilyen fajtáknak törödés kell!!!de te tod
2009. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Már a megfogalmazásodból is látszik az intelligenciaszinted.

2. Nincs ilyen fajta kutyád mert ha lenne nem beszélnél hülyeségeket. A egyik legjobbak az őrző-védő fajták között. Tekintve, hogy harci kutya nem létezik, csak harcra nevelt kutya. És hol írtam, hogy keveset kell velük foglalkozni? Idézd már!

2009. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz tényleg megfelelő erre a célra... de csak ha jól van tartva! A lánc pl. tilos!
2009. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz az, hogy őrző-védő kutya nem születik... ezek a nyájőrző kutyák. Ösztönből tudják azt, amire egy németjuhászt, vagy más népszerű hasonló fajtát sose fogsz megtanítani: önállóan dolgozni, védeni a gazdát, annak családját, javait minden körülmény közt. Sok kiváló nyájőrző kutyafajta létezik, gyakorlatilag minden ország kitermelte a sajátját: kaukázusi, közép-ázsiai, sarplaninac, stb. A magyar változat: a KUVASZ és a KOMONDOR. Én személy szerint a komondort ajánlanám, már kölyök korában is bizalmatlan az idegenekkel, és védi a területét, felnőtt korban pedig egyenesen félelmetes, ahogy oda tudja magát tenni, ha kell, félelmetesen gyors és erős. Ugyanakkor alapból nyugodt, kiegyensúlyozott természetű, a családdal olyan, mint egy falat kenyér:) Szóval a kérdésedre visszatérve: igen, létezik a született őrző-védő, de ne a sztárolt fajták közt keresgélj..
2009. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!