Szerintetek manapság milyen fajta tenyésztésébe érdemes belefogni?
Attól, hogy a sok serlegessel fedezteted, még nem lesz semmire garancia. Koncepciónak hívják, ami a tenyésztés alapja. Nem az eladási lehetőség.
Karácsonyi ajándékkutyát igazán szeretik a fajtamentők, abból kerül a legtöbb hozzájuk.
Soha nem adnék karácsonyi ajándékként el kutyát! Kizárólag akkor adom el így, ha a család előre megfontolja a dolgot, meg különben is, a kölykeimre elővásárlási jogot tartok szerződésben, így soha nem kerülhetnek fajtamentőhöz!
Az sem garancia, ha vannak egy kutyának címei. Magyarországon legalábbis biztos nem! Tapasztalatból tudom, egy barátom, aki más fajtát tenyészt jóban van a fajtát bíráló bírókkal, és néhány tízezresért már BIS-t is nyert. Külföldi eredménnyel elhiszem, ha egy kutya jó, de az itthoniból már kinőttem...
Az apa eredményei totál mellékesek. Ha a szuka szép és eredményes, akkor már találnak hozzá olyan kant is, aki biztosan illik hozzá, nem a serleghez rohannak fedeztetni.
Nem egy magyar kutyát tudok, aki ronggyá nyerte magát magyar bíróknál, fedeztetni meg csak a szaporítók mennek hozzá.
Az én szukám 3 db kiállításon volt, Junior Ch szűrt szuka (hordoz genetikailag két betegséget). Első párosítás volt most ősszel és az összes kiskutyát tenyésztők vették meg 3 kontinensről összesen 5 országból (2 kölyök került a Franciákhoz) pedig 1 kivétellel mind fekete lett.. Eláruljam a titkot? Nagyon átgondolt párosítás volt és erős vonal tenyésztés az USA egyik legjobb kanjára.
A kicsik annak ellenére, hogy nem népszerű színűek lettek mégis európai standard áron keltek el sőt az egyik kölyök az ár duplájáért mert nagyon nagyon szerette volna megvenni a tenyésztő és én őt akartam megtartani. (de addig könyörgött míg odaadtam igaz első almából kapok vissza kiskutyát)
Most 9 hónaposak többször helyezve voltak baby és Puppy BIS ben.
Az anyjuktól jövőre tervezek egy másik almot ami bár genotípusban heterogénebb lesz de fenotípusban szerintem nagyon jól illik egymáshoz a két kutya. Van olyan sanda gyanúm ott se kell félnem az eladástól pedig a kan nem sokat volt kiállítva a szukám még kevesebbet de már most több tenyésztő jelezte, hogy tetszik nekik ez a párosítás és szeretnének kiskutyát.
Szerintem régen rossz ha egy tenyészet a hobby gazdik igényeit kiszolgálandóan egyrészről népszerű színekre törekszik a másik oldalról pedig nem az abszolút minőségre.
A kutyám hordoz genetikai betegségeket, mentes kannal fedeztettem de így is lehet hordozó kölyök de ez senkit se érdekelt, nem lettek népszerű színek...ez se érdekelt senkit. Fantasztikus genotípus és fenotípus van a kutyák mögött... na EZ érdekel mindenkit..
Hordoz genetikailag két betegséget? És ez a fajtádban nem probléma?
Milyen betegségek ezek?
ma 18:04
ez a baj, hogy ha valaki vállalja, hogy betegséget hordoz a kutyája, akkor rögtön mindenki azt hiszi, hogy beteg is...
a betegség genetikai hordozása azt jelenti, hogy egy másik hordozó kutyával nem szabad összerakni. önmagában az, hogy hordozza a betegséget még nem jelet az ő életére, egészségére nézve a világon semmit.
a dolog hátulütője, hogy ha hordozó kutyákat kiszelektálnak az állományból, akkor elveszhetnek nagyon jó kutyák is, igazából fölöslegesen. de sajnos az emberek többsége hozzád hasonlóan a hordozóság kifejezést meghallva máris arra gondol, hogy beteg a kutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!