Mivel jobb (ha egyáltalán jobb) a házi koszt a Happy Dog száraz eledelnél egy 3hónapos labradornak?
Akkor lehet jobb a kutyusnak, ha külön főzöl rá és pontosan tisztában vagy azzal, hogy miből-mennyire van szüksége. Tehát tudnod kell, hogy x dkg hús, mennyi fehérjét tartalmaz és ebből mennyire van szüksége a kutyusodnak. Tudnod kell, hogy ez a zöldség ezeket a vitaminokat tartalmazza, ebből ennyi kell.. és így tovább..
Ha lenne rá időm és tisztában lennék ezekkel a dolgokkal, akkor valszeg főznék rá, de akkor sem minden nap, ugyanis sokkal drágábbra jön ki, mintha Happy Dogot vagy akár más prémium tápot veszel neki.
mindenféle tápnál jobb lehet az, amit a kutyád igényeire személyre szabva állítasz össze, általad ellenőrzött minőségű alapanyagból.
a kérdés az, hogy van-e forrásod jó minőségű húsra, vagy egyéb fehérjeforrásra (tojás, túró, hal, hús, de NEM: fej, farhát, láb, szárny, nyak, bőr), ha nincs, akkor sajnos drága muri lenne. mi pl. 250ft-ért veszünk pulyka nyesedéket (mell darabok), ehhez kapnak főtt rizst, csirkebőrt zsiradéknak, almát, és zöldséget, ha akad otthon. időnként esznek csontot, egész tojást. télen immunovet port, és kúraszerűen luposan gelenkkraftot.
a számolás, egyedi igényre alakítás már csak a türelmedtől függ. vannak már a neten BARF (bones-and-raw-food) kalkulátorok, illetve dr. Fodor Kinga Mit egye a kutyám? c. könyvében is vannak kész receptek.
Szia!:)
A házi koszt nem jobb a Happy Dognál, pláne nem egy növésben lévő labi esetén!
Nekem szaporítós közép-ázsiaim van, nagyon problémásnak indult szegénykém, de hála a Happy dognak (amit a doki ajánlott) ma már makk egészséges!
Én csak ajánlani tudom, én is próbáltam főzni a kutyáimra, sokkal nagyobb meló, drágább és macerásabb is.
Ráadásul ha megnézed a Happy dog összetételét, sokkal profibb... van benne nyírlevél, cukorrépa, fűszerek, stb...
Nekem fogalmam sincs, mennyi nyírlevelet rakjak a kajájukba, így viszont ezzel nincs is gondom.:)
(Ja, és egy csomó zöldség van, amit hülyeség adni a kutyának, pl. a krumpli gyakorlatilag emésztetlenül távozik, a hüvelyesek pedig felpuffasztják, amitől a nagytestűek még bélcsavarodást is kaphatnak...)
Na szóval érted, csomó dolog van, amit mi nem tudunk, a Happy dogosok viszont igen.:)
hihetetlen milyen jól működik a tápgyárosok évtizedes agymosása :)
egy kis mese az etetésről: [link]
"A takarmány összeállítása viszont nem csak kutyánként változik, de egy kutya esetében is más tud lenni, pl.: egy téli pihenőidőszakban és egy verseny előtti felkészítő tréningen, vagy ellés előtt, illetve fiatalon, a növekedés időszakában, stb... mind-mind más az ideális takarmány összetevőinek aránya. Persze felnőnek és eléldegélnek a kutyák akár a szupermarketek saját márkájú "gazdaságos kutyatáp"-ján is, de ha többet várunk tőlük, mint a puszta létezés, akkor érdemes rászánni egy kis időt és energiát a megfelelő takarmányának kitapasztalására.
A fentebb írtakból már érthető, hogy miért nem a kutyatáp a legeslegjobb, amit adhatunk. A legjobb kutyatápot is több kutyával végzett kísérletek alapján “átlagolva” állították össze. Bár manapság már egyre többféle receptúra alapján gyártanak kölyköknek, időseknek, sport kutyáknak, attól még a kutya egyedi marad, az igényeivel együtt. Ráadásul egy kutyatáp nem tudja, hogy mely napon adtunk nagyobb terhelést a kutyának, és mely napon hagytuk kicsit lazábbra a mozgatását, míg egy személyre szabott étrenddel megadhatjuk neki a plusz edzésérét járó plusz fehérjét, és a lustulós napján adhatunk kevesebb zsírt a vacsorájához."
10 dolog, amiről az állateledel-gyártó cégek nem akarják, hogy tudomást szerezz: [link]
pont az a válasz a kérdésre, hogy nincsen válasz :)
minden a körülményektől függ. erre próbáltam célozni.
amennyiben az ember rászán egy kis időt és lehetősége van rá, jobbat tud adni a kutyának a gyári keverékeknél.
de ha ezek nem adottak és csak a maradékot potyogtatná le, esetleg elhúzna az összetevőkkel egy irányba (túl sok szénhidrát, vagy színhús etetés) akkor természetesen rosszabbul jár a jószág, mintha tápolna.
egyébként ez egyáltalán nem újkeletű dolog, haszonállatot tartóknál is ritka a táp etetés, általában maguk keverik ki a takarmányt, ezért szokott falusi istállókban lenni mindig egy terménydaráló :) csak a modern, célhibrid fajoknál jellemző a kizárólagos tápetetés (pl. brojler csirkéknél), de itt hozzá kell tenni a teljességhez azt is, hogy ezek a hibridek elég egységes igényekkel és biológiai tulajdonságokkal bírnak. de nyuszikat tartva pl. tudom, hogy ahány ház, annyi szokás járja etetés terén. pedig a piacon kapható rengeteg nyúltáp is... nagyüzemben, ahol nagyon hasonló a termelő állatok genetikája ott szoktak gyári takarmányt etetni, egyébként a gazdák maguk szokták kikísérletezni, hogy melyik a legjobb összeállítás, illetve, hogy mihez tudnak olcsón hozzájutni, amivel a saját nyulaik jobban híznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!