Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen íze van a száraz...

Milyen íze van a száraz kutyatápnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 21:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Te látom nem érted. A rákot nem lehet elkapni:) Ha rákos sejteket fecskendeznek egy ugyan olyan szövetbe akkor alakulhat ki daganat a kísérleti állatoknál. Egyszerű a dolog: Egy sejt vagy genetikai mutáció révén lesz rákos, mai azt jelenti, hogy kilép a sejtciklusból, és nem öregedik osztódás után, így végtelenül szaporodik. A másik variáció, mikor konyhanyelven szólva rákra hajlamos sejtekben valami kiváltja ezt a folyamatot. Ez minden esetben mesterséges anyag, valamilyen kémiai vegyület. Például ízfokozók, tartósítószerek, permetezőszerek, sorolhatnám. Ezek az anyagokat ipari felhasználás előtt minden esetben át kell, hogy essenek egy teszten, laborkörülmények között vizsgálják meg, hogy arra hajlamos sejtekben kialakít-e rosszindulatú rákos elváltozást. Ezzel a a probléma, hogy gyakran haszonszerzés céljából olyan anyagokat is alkalmaznak, amiket nem teszteltek, így egy jó nagy adag rákkeltő instant leves lesz az eredmény. Például. Vagy ki tuja, hogy a szegény országokból hozott gyümölcsöket mivel permetezik?? ez csak néhány példa. Az autók és gyárak füstje is rengeteg rákkeltő anyagot tartalmaz. De most már elkanyarodtam a témától. A lényeg, hogy nem tudhatjuk mit viszünk a kutyánk és a saját szervezetünkbe, ebben az országban nem hiszem hogy lenne bárkinek is arra pénze, hogy maga termelje meg az összes húst és zöldséget amit elfogyaszt. Az alsó középosztály béliek, mint én örülnek ha a tandíjukat ki tudják fizetni, megelégszenek a Tesco-s szarokkal mert nincs más választásuk. A konzervgyárak mocskát pedig nem vitatom, mert nincs min vitatkozni.. Ezt dobta a gép..
2009. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%

Egy kis kitérő, ha már ennyire erőlteted:

Látom, jót mosolyogsz: "A rákot nem lehet elkapni:)"

Idézet innen: [link]

"Napjainkban egyre több rosszindulatú daganatról derül ki, hogy kialakulásának hátterében valamilyen vírus áll."

Én úgy tanultam, hogy a vírusok bizony fertőznek!


Egy szóval se mondtam, hogy a kutyákban azonos módon alakul ki a rák, mint a laborpatkányokban! Kizárólag egy korábbi kijelentésedre reagáltam vele: "És mint tudjuk, a mesterséges anyagok a rákkeltőek. És tudod mi még? A meggyógyított fertőzések szövődményei." Én csak hozzáfűztem, amit te kifelejtettél a fölsorolásból.


Néha az az érzésem, a ködtől nem láttad, mit írtam. Ha figyelmesen olvastad volna, te is látnád, hogy azért van, amiben egyet értünk:

Tegnap 22:35, tőlem: "...Ezek egy részét muszáj elviselnünk, mert semmit sem tehetünk ellene, de..."

Ma 12:09, tőled: "...nem tudhatjuk mit viszünk a kutyánk és a saját szervezetünkbe..." -Ezt nevezem én elkerülhetetlennek, ami ellen semmit sem tehetünk.

Tegnap 22:35, tőlem: "Sajnos sokkal egyszerűbb és nemegyszer még olcsóbb is bolti kutyakaját venni, mint otthon főzőcskézni."

Ma 12:09, tőled: "...nem hiszem hogy lenne bárkinek is arra pénze, hogy maga termelje meg az összes húst és zöldséget amit elfogyaszt."


Nekem teljesen az az érzésem, hogy mindketten szinte ugyanazért "tépjük" egymást. Szerinted?


Tőled: "Az alsó középosztály béliek, mint én örülnek ha a tandíjukat ki tudják fizetni, megelégszenek a Tesco-s szarokkal mert nincs más választásuk." Ne gondold, hogy én valami pénzes nagymenő vagyok! Neked legalább van annyi pénzed, hogy kinyögd valahogy a tandíjat. Ez most nem fog tetszeni, előre szólok: választás mindig van, csak általában az egyszerűbb vonzóbb. Nem kötelező húst enni, én sem teszem. Vegyszer mindenben van, állatban, növényben (de ezt már kitárgyaltuk), az állatokban még az is, amit a növényekkel megesznek. A növényektől legalább madárinfluenzát nem kapsz, meg tbc-t, bélférget meg egy sor mást. És a zöldség olcsóbb a húsnál. Ráadásul finomabb is! :) Szerintem. A vehemenciádból ítélve erős húsfogyasztó vagy. Most ne gyere azzal, hogy növényeken nem élhet egy ember sem, mert elég régóta csinálom már, ha így lenne, rég belehaltam volna.

2009. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
80%
Kettőnk között a szemléletmód a különbség. Én valóban húsimádó vagyok, ezt jól látod. És biológus hallgató is. Nem fogom elkezdeni bizonygatni, hogy hús nélkül szép lassan leépül egy heterotróf szervezet, elég ha én tudom, a vegáknak nem kell és az anorexiásoknak se. Legyen ez a természetes szelekció egy eszköze. És ezzel most tényleg nem akarlak megbántani, csupán a véleményem. Már így is úgy is elkanyarodtunk a témától, gondoltam ennyi belefér. Innentől befejeztem, most már rájöttem honnan a nagy húsellenességed.
2009. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megkóstolom ha új tápot kap a kutyám , de nekünk az állatorvos azt tanácsolta hogy inkább kevésbé ismert (drágább) de jobb minőségű kaját vegyünk neki és ne ilyen Pedigrékkel etessük mert azok annyira azért nem jók... amugy a Pedigrének elég szar íze van, a Friskies az 'finom', meg ugy általában a többségnek nincs rossz íze... és amugy azért van erős , egyesek szerint "büdös" szaga a kutyatápnak, mert olyan olajjal van átitatva ami felfokozza a kutya étvágyát, mert nekik messze nincs annyi ízlelőbimbójuk mint egy embernek..(többek között ezért is esznek meg számunkra gusztustalan dolgokat is a kutyák)
2009. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
23:49-es: A dögtelepet érezted, mert ott nincs kutyakaja gyár. Szerencsére manapság már nem lehet annyira érezni, de azért néha elfordul. Az Csongrád-Bokroson van.
2009. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%
finooom xd egyszer kóstoltam.. kukoricapehely íze van
2009. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
48%
akkor az valami nagyon gyenge,gabonás táp volt.
2009. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
66%
Olyan íze van mint a pizzás ketszersültnek vagy vmilyen szaraz snacksnek :D en több félét is megkóstoltam s még élek, szóval bátran zabálj te is belőle
2009. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
46%
Ha emberkaja volna, nem kutyakajának hívnák! Undorító! A párotok tudja, kit csókol?
2010. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A legtöbb "szuperprémium" tápm is gabonaízű...
2010. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!