Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen íze van a száraz...

Milyen íze van a száraz kutyatápnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 21:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem adok olyan tápot a kutyámnak aminek nincs jó ize. Az íz nagyban függ a minségtől. Tápváltás elött eddig a minőség mellett az íze is mérvadó volt számomra. A Royal, pl kifejezetten jó illató, és izű, Eukanubát nem vetem meg mert nem izlett. megkostoltam a barátnőmnél a bosk energyt- annak elég hal szaga volt, bár az ize nem volt rosszabb mint a Royal. A teccsóós tápokat meg nem kostolnám, már a szaguk is rossz. Ami büdös az nem lehet túl jó.
2009. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
62%

eeh, a Chappy nem is rossz, még végén a kutyával kaját cserélünk :DD

de pl. a kutyakonzervet nem biztos hogy megkóstolnám :DD

2009. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha az íze csak egy kicsit is hasonlít a szagára, szörnyű lehet. Különösen a Pedigré nagyon büdös.


Egyébként én a helyetekben akkor sem kóstolgatnám, ha mogyorós csoki szaga lenne! Aki járt már Hódmezővásárhelyen túl (Békéscsaba felé), az nyilván sejti, mire gondolok. Aki meg nem, annak leírom, hogy ott valami állatkaja üzem van, és olyan elviselhetetlenül förtelmes bűzt még életemben nem éreztem, mint amikor arra mentünk kocsival, pedig a "Bűzgyár" nem az út közepére épült. Ma már az uniós szabvány miatt szűrik a szagokat, de még így is gyomorforgató megfelelő széljárás esetén.


További jó étvágyat a kutyakajához! ;)

2009. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Amivel én etetem a kutyám abban lehet érezni a hal izét:D Én se ennék ezt minden nap,de a kutyám szereti:)
2009. máj. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

23:49:

Te az ATEV-re gondolsz (www.atev.hu). Ott dolgozzák fel a dögöket.

2009. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Az a tapasztalatom, hogy az olcsó, túlszínezett kutyatápoknak az ízesítése sem rossz, sokkal finomabbak,mint a minőségi tápok. Ezt a kutyám is így gondolja de attól függetlenül nem olyat kap:D
2009. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
63%

8:33:

Áh, tényleg! Nem jutott eszembe a neve.


A kisállateledel gyártása is a tevékenységi körükbe tartozik: [link]


Abból kiindulva, hogy a szegedi konzervgyárban (ahol pedig emberi kaját gyártottak) milyen szagok terjengtek, képzelem, hogy miféle cuccokból csinálják a kutyakaját és a hasonlókat. A családunk nem is fogyaszt konzervet!!! A kutyulit meg simán megetetik az emberek azzal, ami még az emberi kajagyárban sem kell... Brrrrrr! Aztán csodálkozunk, miért van olyan sok rákos kutya. Nekem van egy ötletem...


Könyörgöm, hagyjátok abba a kutyakaja dézsmálását!

2009. máj. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj de a konzervekben sokkal több a tartósítószer, mint a száraztápban, attól függetlenül, hogy légmentesen zár. És mint tudjuk, a mesterséges anyagok a rákkeltőek. És tudod mi még? A meggyógyított fertőzések szövődményei. Ahogy javulnak az életkörülmények, úgy jönnek elő a rákos daganatok embereknél és állatoknál egyaránt. Sajnos a zöldséget permetezik a húst pedig fertőtlenítik, tehát tökmind1, hogy otthon főzök-e a kutyának vagy tápot adok neki! És a szennyezett levegőt meg vizet még nem is említettem.. Rákkeltésről ennyit!
2009. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Rákot a kutya az olcsó,ízfokozóval meg színezőanyaggal teli levő "tápoktól"kaphat,de ez sem törvényszerű.


A szuperprémium,minőségi tápok kevéssé ártalmasak,mint a zsíros-fűszeres emberi kaja.

2009. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%

Félreértés ne essék, felőlem ehetitek, ahogy belefér, nem sajnálom tőletek a kutyatápot.


1. Konzervek: a konzervgyárban terjengő bűzt nem a tartósítószer okozza, hanem az a sok megromlott hús, amit a szag eltüntetése végett nagynyomású kuktafélében főzőcskéznek. Ami pedig egyszer megromlott (azaz bomlásnak indult, azaz rohadni kezdett), az bizony romlott is marad, mégha el is fedik mindenféle trükkökkel. Ha te is jártál volna ott, most te is elhinnéd, amiről beszélek.


2. Rákkeltés: Nem csak a mesterséges anyagok lehetnek rákkeltők, de sok természetes is. A laboratóriumi kísérletekben a szegény patkányokat mesterségesen fertőzik meg rákkal úgy, hogy rákos sejteket juttatnak beléjük.

Ezt írtad: "...tökmind1, hogy otthon főzök-e a kutyának vagy tápot adok neki!" Ha te főzöl, valószínűleg megnézed, mit veszel. Gondolom, magdnak sem vennél büdös vagy rákbeteg húst. Ha pedig tápot adsz neki, a korábban említett dolgokból készült cuccal eteted. A "tökmind1"-ből pedig arra következtetek, nem látsz lényeges különbséget a két kategória között, te egészséges dolognak tartod, hogy rákos állat húsát edd, még akkor is, ha ilyet a hentesnél nem kapsz, mert a hatóságok nem engedik, sőt, tiltják! Remélem, én értettem félre valamit! A kutya és az ember szervezete túlságosan hasonlít egymáshoz, amit az is mutat, hogy sok betegséget kaphatunk el egymástól kölcsönösen. És ha az ember számára egészségtelen a beteg állat húsa, de még azé az állaté is, akit ilyen hússal etettek, akkor minden bizonnyal a kutyáknak sem tesz jót. A beteg hússal táplált élelmiszertermelő állatok miért alkalmatlanok emberi fogyasztásra? Talán mert ártalmasak az ember egészségére nézve? Esetleg betegek? Talán gyakrabban rákosak, mint kellene? Akkor most olvasd el újra az utóbbi pár mondatomat, kérdésemet, miközben az "élelmiszertermelő állatok" helyett a kutyusod nevét mondod. (Persze tudom, hogy nem akarod őt megenni, az első kérdésem fura emiatt, tudom, de ez itt és most részletkérdés.)

Rengeteg dolog okozhat rákot sajnos. Ezek egy részét muszáj elviselnünk, mert semmit sem tehetünk ellene, de akad néhány, ami elkerülésével csökkenthetjük a kockázatot. Sajnos sokkal egyszerűbb és nemegyszer még olcsóbb is bolti kutyakaját venni, mint otthon főzőcskézni. Nem lennék épeszű, ha ezt nem látnám be. De akkor sem lennék az, ha homokba dugnám a fejem...

2009. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!