Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a probléma? Miért...

Mi lehet a probléma? Miért ilyen a kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy tacskó keverék és egy puli fajtatisztától származó keverék kutyánk. Körülbelül 4-5 hónapos korában elkezdtem tanítani a hívásra, leülésre és a lefekvésre. Kezdetben jutalomfalatokat alkalmaztam, később anélkül -> mindez nem volt több pár hétnél. Utána a kutyus remekül szót fogadott, egészen az előző hónapig. Fokozatosan de viszonylag gyorsan "felejtette" el, amit tanítottam és bár most is sokszor szót fogad, jóval kevésbé mint ezelőtt 1-1,5-2 hónappal. Amikor meglát másik kutyát egyre gyakrabban szenved alkalmi süketségben -> és nem csak ilyenkor. Nagyon aranyos, szeretetre méltó kutya. :)


Utóbbi időben ismét neki álltam tanítani.


A válaszokat előre is köszönöm!


Sárky


2009. máj. 7. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen nem rögzödött benne amit tanult ... nem lett volna szabad abbahagyni a tanitást.

Én a 3,5 éves kutyámmal is mindennap megcsinálom az ül-fekszik-pörög-miegymás ismétlését ... egy kekszért bármire képes :)

2009. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy ivarérett és azért lett felejtős?


Mindent szinte naponta kell gyakorolni velük, mert különben nem tartják fontosnak.

2009. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
egyszerűen felnőtt, és már nem olyan bombabiztos a hatalmad felette....megkérdőjeleződött az alfa szerep a családban, és most mér a kutya is versenybe száll érte.
2009. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Akkor most mennyi idős a kutyád? Mert 7-9 hónaposan náluk is előjön egy ilyen serdülőkori láz, kicsit engedetlenebbek, jobban érdeklődnek fajtatársaik iránt. Ilyenkor kell szorosra fognia gyeplőt és sokat gyakorolni a már megtanított parancsokat és ugyan úgy jutalmazni, mint kölyök korában. Ha szuka, az első tüzelés után megkomolyodik. Kanoknál nem tudom, hogy megy..
2009. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nem rég múlt el 1 éves, nála most figyelhető meg hasonló. Főleg abban változott, hogy nem szeret úgy ölben és nem mindegy neki hova akarom fektetni, most kapott új kosarat és nem akarja használni, mert idegen, kisebb korán simán megszokta volna.

Szóval ez csak egy pl. akart lenni arra, hogy változnak, ahogy nőnek.

Foglalkozz vele minden nap pár percet és jutalmazd, ha jót csinál.

Akkor nem felejti el, ha csak persze nem makacsságból teszi mindezt, az sincs kizárva. :)

2009. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2009. máj. 7. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is a 16:05-öst támogatom. Tény, hogy amikor elkezdődik a hormontermelésük, ugyanúgy elmegy az eszük picit, mint a serdülő tiniknek. Az én fiú goldenemnél ez 8 hónaposan kezdődött, hullámokban tört rá a hóbort, leegyszerűsítve azt mondhatnám, hogy totál szélsőséges lett a kutya: amikor örült valaminek, kiakadt a boldogságtól, úgy rohant körbe, mint akinek eszét vették; viszont ha kiborult, amikor magára maradt, akkor romokban találtuk a házat, amire hazaértünk, akár 5 percre is léptünk ki. Esze ágában sem volt végrehajtani, amit addig tanultunk, minden pillanatban kereste a kiutat a parancsaim alól. Ez tartott úgy egy hétig, majd 3 hét nyugi, ismét a régi kutyám volt. Aztán ismét előjött. Amikor már láttam, hogy kitörően örvend valaminek, már készítettem fel a lakást munkába menet, mert tudtam, hogy rombolás lesz.:)


Ilyenkor szemtelenebbek is, legtöbbször ebben a korban kezdődnek a dominancia problémák. Szigorúbban kell követelni tőlük, és különösen következetesen. A szukáknál nem tudom, hogy van, a kanoknál másfél éves korra általában helyreáll a rend. Minél nagyobb testű a kutya, annál később érik be a feje lágya. Az én goldenem most 14 hónapos, és szemmel láthatóan kezd lenyugodni, megszűntek a kicsapongós időszakok, stabillá, kiszámíthatóvá vált.


Szóval sok türelem és következetesség.:)

2009. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Heh, egy kis kekszért mindenre képes! :))


Kutyiiiiii

2009. máj. 8. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!