Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak hogy parancsszóra ugasson és hogy hagyja abba?

Figyelt kérdés
Úgy már próbálkoztam hogy a jutifalit magasabbra emeltem hátha ugatrá h tegyem lejjebb ahol eléri, de mivel nagyot tud ugrani így ez nem vált be (középtermetű, 8hónapos)
2009. máj. 6. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, amíg magától elkezd ugatni valamiért. Menj oda hozzá, mondd a parancsszót(pl. Hangot! v Ugat!), és ahogy a parancsszó elhangzása után ugatni kezd, nagyon dicsérd meg, örülj neki, mintha tényleg azt csinálná, amit kérsz.Ezt csak sok-sok gyakorlással érheted el, két nap után ne várj eredményt. Az abbahagyás ugyanez. Ha ugat, szólj rá, mondd a parancsszót, és ahogy ez pici szünetet tart, dicsérd meg! ha újrakezdi, újra szólj rá, és ha abbahagyta, nagyon dicsérd meg!
2009. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a sajátunkat megtanítottam rá, és már 5 éves volt. Kikötöttem, és előkaptam egy jutalomfalatot. Nézte nézte, majd emberi nyelven elkezdtem hergelni, ismételettem hogy ugass, parancs hangnemben. Majd közbe be is mutattam, ugatást utánoztam, néztem a szemébe, és bólogattam hogy neki is ezt kell. De csak akkor kapta meg a falatot amikor el vakkantotta magát. aztán gyorsan még egymásután 5 ször ismételd meg a feladatot hogy rögzüljön és a végén már nem csak vakkantás hanem ugatás lesz. Aztán később nem kell hozzá jutalomfalat. Persze az ugass szót mindig használd hogy rögzüljön. DE szerintem kösd ki, mert amíg elérhető vagy neki, a kaja is az..

2009. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ugatós fajta amúgy? Ha gyakran hallatja a hangját könnyű dolgod lesz. Annyira izgalomba kell hozni valamiért (pl. jutalomfalat, játék) hogy elugassa magát. Akkor megkapja. Én a vezényszót akkor mondom mikor felmutatom a motiváló tárgyat. Vezényszó+játék vagy kaja mutatása->ugatás->megkapja. Kézjelet is köss hozzá, kutyák először mindig a kézjelet figyelik, később kapcsolják össze a vezényszóval is. Nálunk a mutató-hüvelykujj egymáshoz érintgetése vált be:) Sok sikert!
2009. máj. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Zárd ökölbe a kezed a falattal. Ne reagálj semmire, így valószínű ugat majd a kajáért. Másképp pedig nézd meg mikor és miért ugat, majd amikor várható ez a dolog, előre magadhozvett jutifalattal jutalmazd az ugatás pillanatát követő másodpecben. Amikor már tudod, hogy ugatni fog, előre mond a kiválasztott "parancsot" és utána azonnal jutifalat. Ennyi.
2009. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy én nem örültem hogy megtanítottam rá, mert a kutya azután ha mi ettünk mindig ugatott, kicsit idegesítő volt...
2009. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

De mi a cél? Védelem? Egy rosszindulatú személy esetleges meghátráltatása?


Ha igen, akkor ne az ugass parancsra tanítsd ugatni,mert az nem lesz valami félelmetes..


Inkább a klasszikus "csibész!" vagy "mérges!" "készülj"! ilyesmi legyen a parancs

2009. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Nem a parancsszó a lényeg hanem a kimenete és házilag csibészelni, uszítani egy kutyát eleve a leghülyébb ötlet amit hallottam eddig. Talán azért vagyok ilyen elfogult mert pitem van, nem tudom de véleményem szerint más kutyával sem nyerő ötlet!

Kérdésre válaszolva mikor nagyon jól leírták előttem, hogy mikor magától használja a hangját akkor kell buzdítani és dicsérni. Esetleg megpróbálhatod egy a kutya által utált hanggal vagy tárgyal kicsalni belőle az ugatást. Mi véletlenszerűen jöttünk erre rá, mikor a párom összeütött két fém darabot, valami polcnak a tartószerkezete volt anno. A kutya egyből ugatott, mi meg biztattuk és most már elég jól megy neki! Persze gyakorlás után barátkoztasd meg a tárgyal, hogy tudja nem ellenség, csak olyan játékféle. Azt hogy elhallgasson akkor kezdjétek gyakorolni mikor már jól megy neki az ugatás és sok dicséretet kapott érte, ne hogy azt higgye rosszat csinál, mikor ugat. Nekem egy erélyes Csssss vált be. Sok sikert!

2009. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem azt javasoltam, hogy csibészeltesse, az hogy megugattatja a kutyát a csibész szóra még nem jelenti azt!


Egyébként is az a jó nagy marhaság, hogy csak heccből ugattatni a kutyát

2009. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint ahogy írtam is, a parancsszó lényegtelen, a kimenetele a lényeg. Heccből ugattatni pedig kicsit sem hülyeség mivel a tanítás alatt lekötjük a kutyát, neki is, nekünk is sikerélményünk lesz. Ha jól értem, akkor szerinted a munkakutyák kivételével egyik ebet sem kell tanítani mert úgy is felesleges?
2009. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!