Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugyanannyit kérnek egy olyan...

Ugyanannyit kérnek egy olyan kiskutyáért, amit később kiállításra vinnék?

Figyelt kérdés
Tehát a tenyésztő kérhet felárat azért, mert mondjuk 1x-2x el akarom majd vinni kiállításra, de amúgy hobbi célból vásárolom meg-szóval semmi tenyésztés,csak úgy-? Illetve ha én érkezek meg először, és még mind a 10 kutya ott van, elvihetem a legszebbet,akinél mondjuk már látszik, hogy az alapvető dolgok mellett szebb,mint fajtársai? Vagy akkor a tenyésztő azt gondolja, hogy "veszendőbe" megy a kutyusa és nem azt adja? Köszi a válaszokat, és várok tippeket,meg hasonlókat. Jah, és már átnyálaztam a standardot,meg hogy hogyan válasszak kölyköt, de linkeket küldhettek :) Vagy személyes élményt, stb :)
2009. máj. 6. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez működhet többféle képpen is. Azt tanácsolom, hogy ne olyan tenyésztőtől vásárolj kutyát, aki kategorizálja a kölykeit. Ők egy almon belül több árat is mondanak. Hasamra ütök, vehetsz 30 Ft-ért, de 120 ért is ugyanarról a helyről. Ha rám hallgatsz olyan embertől veszel kutyát, aki az összes kiskutyáját azonos áron árulja. Már az elején tisztázd, hogy kiállításozni akarsz vele, az a tenyésztőnek is jó, mert viszed a kutyáját, és (remélhetőleg)olyat ad, aki erre a célra alkalmas lesz. Ha azt mondod, neked "csak" társnak kell a kutyó, akkor olyat kapsz. Az a kiskutya sem lesz hibás, vagy csúnyácska, de nem lehet mindenki szépségkirálynő, még testvérek közt sem:) Lehet viszont, hogy a kicsivel gyengébb küllemű kutyó sokkal okosabb, mint a "csak szép" tesója. Jó kutyázást Neked! Milyen kutyát szeretnél?
2009. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) Dobit :)
2009. máj. 6. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Több mindentől függ a dolog. Pl.: fedeztetést gyakran egy kölyökért vállalják a kanok gazdái, így az első választás joga az övé. Ezek kívül ha a tenyésztő is szeretne megtartani az alomból kutyát, akkor ő is kiválasztja amelyik neki kell. A megmaradó kutyákon osztoznak a vevők, de normális tenyésztőnél általában már jó előre le vannak foglalva a kiskutyák, szóval itt előbb azok választanak akik előjegyeztek. Amúgy ha olyan kiskutya születik ami pl színhibás, vagy más okból láthatóan nem alkalmas kiállításra azt olcsóbban odaadják ivartalanítási kötelezettséggel. Ha viszont egy olyan kutyát veszel amelyik mindenben megfelel a standard-nek, akkor nem számít, hogy viszed-e később kiállításra, ugyanannyiba fog kerülni.
2009. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Szia! A tenyésztő minden esetben megkérdezi, hogy milyen célból veszed a kutyát. Miután a kutyus a tiéd, nincs beleszólása, hogy te hova, melyik kiállításra viszed. A 10 kutyusból is szabadon választhatsz, ugyan azért az árért. De vannak olyan tenyésztők is, ami ritkább, akik a kutyust feltételekkel adják el, például, hogy el kell vinned bizonyos versenyekre, vagy el kell vinned legalább egy fedeztetésre és az első alomból adni kell nekik egy kölyköt, stb. Illetve a tenyésztő mindig olyan kutyákat kínál, amiket el is ad. Ami neki kell az alomból, azt nem fogja meghirdetni. Mindenképpen beszéld meg a tenyésztővel ezeket a kérdéseidet, mert minden tenyésztő más, más szándékkal tenyészti a kutyusokat. Arra is kérdezz rá, hogy milyen oltásokat adat be ő a kutyusnak, és mi az, amit már neked kell állatorvossal beadatni. A tanácsom még az, hogy mielőtt elmész választani, kutakodj neten vagy könyvekben arról a fajtáról, amit szeretnél, hogy kell kinéznie, milyennek kell lennie, ha versenyeztetni akarod. Ez nagyon fontos, mert igen apró dolgok is számítanak a versenyeken, a zsüri nem csak külalakra nézi, hanem teljesen átvizsgálják a kutyust.
2009. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha hobbi célra vásárolsz lehet, hogy a szerződésben ivartalanítása köteleznek téged. másrészt hobbi célra adják el a "küllemhibás" kutyákat is pl. színhiba, foghiány, nem eléggé típusos fej vagy felépítés. Ezek pedig nem egyeztethetőek össze a kiállítással.


nem a kiállítási kutyán van felár, hanem a hobbi célra eladott lehet olcsóbb! (valamennyivel)

2009. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
8-10-12 hetesen, amikor elhozod még senki nem mondja meg mi lesz belőle (a már ekkor is látszó hibákat kivéve, mint pl. színhiba)
2009. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
itt olyan apró dologra gondoltam, mint például a csontozata, azt is át szokták tapogatni...nyilván, a fogazata és egyéb fajta jegyei később jönnek elő...
2009. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olyan családi kutyának szeretnéd venni, akit csak 1x-2x viszel kiállításra, akkor ezt mond a tenyésztőnek.

Így biztosan olyan kiskutyát fog ajánlani, aki ugyan nem a legszebb az alomban, de egy szép, a standardnek megfelelő kutya.

Nem szabad a tenyésztőt azzal becsapni, hogy fűt-fát ígérsz neki, hogy neked adja ezek reményében a legjobb kölyköt, te meg csak 1-2 közeli, mezei kiállításra viszed a kutyát, aztán semmi.

Ebből csak ellenségeskedés lesz a jövőben.


Sajnos én is jártam így.

Még vemhes volt az anyakutya, mikor lefoglalózott egy nagyon szimpatikus család egy kis kant.

Kiállítási kutyának szerették volna, sokat beszélgettünk erről, jártak látogatni stb.

Sok, de sajnos jelentéktelen hazai, ilyen-olyan faluban megrendezett kiállításra vitték el a kutyát, igazi komoly klub, esetleg külföldi kiállításokra nem.

A legszebb kan lett az alomban. Sokan keresnek meg mint tenyésztőt, hogy fedez-e a kutya, de sajnos nemet kell, hogy mondjak, és a szuka gazdik is lemondanak róla, mert a kutyának semmi egészségügyi szűrése nincs, és még tenyészszemlére sem vitték el, egyéb munka eredmény meg már tényleg csak álom lenne tőlük. :(

A tenyésztés szempontjából egy igazán szép kutya kallódott el miattuk. Igaz szeretik és ez a lényeg, de nagyon szomorú vagyok miatta. :(


Ha dolgozni is szeretnél a dobival, nem csak kiállításra járni, akkor mindenképpen olyan szülőket válassz, akiknek nem csak az I-es munkavizsga van feltüntetve a weblapon, még ha igazolást is tudnak mutatni róla, hanem legyen videó is a kutyáról, vagy magasabb munkavizsga eredmények.

Sajnos nagyon sok tenyésztő megveszi a munkavizsga papírokat, hisz előírás a Hungária Champion címhez.

Felraknak 1-2 őrző-védős képet és a leendő gazdi már el is hiszi, hogy igaz.

Lelkesen kiviszi a kicsit a suliba és csak pislog, hogy mennyire érdektelen a kutya az apport és az őrző-védő iránt. Sajnos az ilyen tenyésztők miatt van rengeteg negatív megítélés a dobermannok felé a munkában.

Én szívesebben vennék olyan kutyától kölyköt, akinek mondjuk még nincs vizsgája, de szépen, ügyesen dolgozik.

2009. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szeretném tudni miért pontoztatok le! Első vagyok.
2009. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!