Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell külön kalcium a kicsiknek?

Kell külön kalcium a kicsiknek?

Figyelt kérdés

Én kérdeztem múltkor elválasztásról, hozzátáplálásról(Rottik).

4,5 hetesek most a kutyusok, és már teljesen elválasztotta őket az anya, nincs teje.

Kapnak a kajájukba áztatott tápot 50 %-ban. Az elmúlt héten átlag 925 grammot híztak(2,3-3,2 kg között vannak).

Akérdésem még annyi, hogy adhatok nekik kalciumport, amit a szuka is kap/kapott?


2009. máj. 6. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

most még ne!


A későbbiekben is attól függ milyen tápot kapnak és abban mennyi a kalcium kiegészítés. Szerintem beszéld meg az orvosoddal.

2009. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én 6 hetes koruktól adtam nekik a kalciumot,de a rendes ampullát,feckendövel aszájukba,és enm egy alom volt nálam,minegyik szép egészséges..és erös csontozatú
2009. máj. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ok, még nem adtam!

Amúgy miért ne?(csak hogy meg is értsem, miért)

Szombaton úgyis jön a doki, magkérdezem tőle, mit ajánl.

2009. máj. 6. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon oda kell figyelni, mert a túladagolás komoly problémákat okozhat!!!
2009. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

Én a patikában vettem kalciumport, azt kapta a szuka is. Szépen nőnek a kicsik, de ha az jó nekik, akkor adnék nekik is belőle.

2009. máj. 6. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta? Milyen tápot esznek? Ha szuperprémiumot akkor semmi szükség kalciumra!
2009. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4.-nek:

Rottik, úgyhogy nagy lesz a növekedés.

Középkategóriás tápot kapnak.

2009. máj. 6. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
most még akkor se szerintem vagy ha igen annak az adagolását mindenképpen az orvos határozza meg!
2009. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szuperprémium táp mellé TILOS!!!

Tönkreteszed a kutyát vele.

2009. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kuyák kálciuhiányos betegsége gyakorlatilag sokkkal ritkább mint a kálcium túladagolásból eredő csontfejldési rendellenességek. A kálcium veszélyes játék. A kutya a kálcium hiány ellen sokkal jobban tud védekezni, mint a kálcium túladagolás ellen!!!!
2009. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!