Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtudnék "fogni"/tartani egy...

Megtudnék "fogni"/tartani egy dalmata vagy egy ilyesmi kutyát? Lent bővebben

Figyelt kérdés
13éves vok és szerintatak megtudok tartani (mármint úgy értem h sétáltatás közben nem húz el)egy dalmata nagyságú kutyát?
2009. máj. 4. 15:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
előző vayok.kutyasulit ajánlom figyelmedbe. mi már 4 hónapja járunk, szerintem nagyon jó a kutyának és a gazdának. a gazdi tanul ott a legtöbbet
2009. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nekem is dalmatám volt, (sajnos februárban 14 éves korában elment), én úgy szoktattam le a a rángatásról, hogy mikor éreztem, hogy feszül a póráz, visszarántontattam, leültettem, hangosan mondtam neki, hogy "nem húz!", és utána azt, hogy "mehetsz!". Nagyon idegőrlő dolog, mert bizony egy séta alkalmából sokszor kell megcsinálni, de a kutya is megunja előbb-utóbb, hogy folyton leültetik, és abbahagyja a rángatást. Nekem kb. 3 nap alatt sikerült! Még egy tanács: ha kutya vagy macska jön szembe, vedd rövidre a pórázt, úgy könnyebb megtartani!
2009. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel! "Mindig" figyelned kell a kutyát, és azonnal látni fogod hogy mire készül! Én 18 vagyok de jártam úgy, hogy megindult a kutya( nekem is dalmatám van)és hiába tudtam volna megfogni, kicsúszott a lábam a kavicsos talajon és már a földön voltam. Ha megindul visszarántod, mert ha csak húzod az nem érdekli.

Ami még nagyon fontos, hogy 13évesen ha egyedül sétáltatod, fel kell készülnöd kóbor kutyákra, akik esetleg megtámadnak, vagyis inkább a kutyát támadják. Minden esetben azonnal engedd el a kutyát, hogy megtudja magát védeni, pár perc alatt úgyis eldől a harc és ha nem is a te kutyád az erősebb, maximum megadja magát és a másik kutya békén hagyja...

2010. nov. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!